Skocz do zawartości

Sherman III Bożenka 1 szwadron 1 Pułku Ułanów Krechowieckich


nephlite

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chciałbym zrobić shermana - Sherman III Bożenka 1 szwadron 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - (taki prezencik dla żony).

Prośba - proszę doradźcie jaki model nadawałby się najlepiej do tego - Dragon 6573 czy Tasca 35017? . Czy wymagane były jakieś przeróbki ?

A także, czy ktoś ma jakieś info na temat jego załogi i ich losów.

 

2d22f97bb1a8bec7med.png

 

105425ce50e48be4med.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasca już daawno nie ma jest Asuka (przejęła Tasca), którą też polecam zamiast Dragona.

 

PS. Swoją drogą bardzo nietypowa żona jak ją modele czołgutków kręcą na prezent :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mnie - tylko ten -> https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/tasca/tasca35017.html

 

Masz wszytko w zestawie poza drobiazgami, na gorąco:

1. poprawić trzeba wyrzutniki granatów dymnych (tak, TASCA spaprała sprawę)

2. przerobić błotniki na takie kanciate a'la Grant - jeśli będziesz robił wersję z drugiego zdjęcia

3. pomordować się z celownikiem na wieży (Cooper69 poległ przy tym elemencie)

4. wersja z pierwszego zdjęcia - coś trzeba by wrzucić na przedni pancerz.

5. Zmienić gąski na T48 - np takie -> http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=AF%2035038 lub lepiej takie -> http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=BRO%20AB3538

 

A kalki masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. pomordować się z celownikiem na wieży (Cooper69 poległ przy tym elemencie)

 

Jak można robić coś czego nie ma choćby jednego porządnego zdjęcia z którego można by odtworzyć konstrukcję - głównie chodzi o mechanizm.

 

A szukałem bardzo długo i namiętnie.

 

PS. Na szczęście zamiast produkować wydumkę można ten celownik pominąć ponieważ był (z tego co się dowiedziałem) demontowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za wskazówki.

A co myślicie o gasienicach Bronco AB3538 SHERMAN T48 bo w zestawach widzę że są gładkie.

 

Jak nie zniechęca Cię prawie 1000 części to polecam - sam używam.

W moich Shermanowych warsztatach jest jak je robić.

 

T48 z Bronco mają tylko dość niskie (zużyte) kostki, które trzeba złachać i będą ok - nowe były wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co myślicie o gasienicach Bronco AB3538 SHERMAN T48 bo w zestawach widzę że są gładkie.

Jak nie zniechęca Cię prawie 1000 części to polecam - sam używam.

Jesli te 1000 części to za dużo - to spróbuj gąsek AFV. Mająmniej części, ale są problematycznie ruchome...

Link wrzuciłem 4 posty wyżej

Tak to zauważyłem że te z Bronco takie niziutkie. Mam jeszcze gasięcnice z pojedynczych ogniw z zestawu Dragon 6083 M4A1(76)W

Te są najgorsze. Do stosowania w ostateczności. I koniecznie trzeba przymierzyć czy pasują do kół Tasca/Asuka - głownie napędowego.

Tasca już daawno nie ma jest Asuka (przejęła Tasca), którą też polecam zamiast Dragona...

Zgadza się. Ale nawet wcześniej na rodzimym rynku (japońskim) Tasca nazywała się inaczej - PLATZ.

Zresztą - do dzisiaj niektórzy kierowcy tankują paliwo na cepeenie

3. pomordować się z celownikiem na wieży (Cooper69 poległ przy tym elemencie)

 

Jak można robić coś czego nie ma choćby jednego porządnego zdjęcia z którego można by odtworzyć konstrukcję - głównie chodzi o mechanizm.

 

A szukałem bardzo długo i namiętnie.

 

PS. Na szczęście zamiast produkować wydumkę można ten celownik pominąć ponieważ był (z tego co się dowiedziałem) demontowalny.

A tu kolega zrobił -> viewtopic.php?f=81&t=58970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny - nie znam...

 

Ale mam dwie wiadomości - złą i gorszą

 

Zła to taka, że o ile wiem nie ma gotowych kalek do "BOŻENKI". Pozostaje Ci kombinować lub zlecić komuś wydruk.

Gorsza to taka, że "Bożenka" najprawdopodobniej jest produktem zakładów Fischer'a i zakres przeróbek może być większy... -> http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/manufacturer/m4a2fisher/m4a2fisher_variants.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Udało mi się nabyć Tasca 35017 - jak znajdę odrobinkę czasu to wrzucę inboxa.

Pytanie czy błotniki z Eduard 36032 M-3 Grant fenders ACADEMY 13212 - nadawałaby się.

Oraz jakie blaszki i lufy (75mm i mg) polecacie do zakupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nabyć Tasca 35017 - jak znajdę odrobinkę czasu to wrzucę inboxa.

Pytanie czy błotniki z Eduard 36032 M-3 Grant fenders ACADEMY 13212 - nadawałaby się.

Oraz jakie blaszki i lufy (75mm i mg) polecacie do zakupienia

 

Jak chcesz, żeby pasowało to kupuj blaszki do modeli konkretnego producenta (w tym wypadku Tasca/Asuka). Tym bardziej Eduarda, który jest... słaby także nie polecam.

Lufa 75 p&p pasuje Abera, Browningi RB Model są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy błotniki z Eduard 36032 M-3 Grant fenders ACADEMY 13212 - nadawałaby się.

 

Raczej nie będą pasować.

Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to Voyager robi zestaw błotników i osłon do M4A2.

 

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=PE%2035139

 

Co do luf, to albo Aber lub RB Model.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.