Skocz do zawartości

9A52-2 Smerch 1:35 Meng


bodzio5432

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wymień 5s na SE i dobra apka photoshop Cs, zmień tło na ciemniejsze, aparat w 5s ma problem z balansem bieli, przy ciemniejszym tle problem zniknie, i do tego Apka Photoshopa na korekty,

 

Tyle tytułem offtopu,

 

A co do modelu No fajny kawał plastiku ci wyszedł, nie śledziłem warsztatu, filtr jakiś kładłeś, ostre te kolory ci wyszły,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień 5s na SE i dobra apka photoshop Cs, zmień tło na ciemniejsze, aparat w 5s ma problem z balansem bieli, przy ciemniejszym tle problem zniknie, i do tego Apka Photoshopa na korekty,

 

Tyle tytułem offtopu,

 

A co do modelu No fajny kawał plastiku ci wyszedł, nie śledziłem warsztatu, filtr jakiś kładłeś, ostre te kolory ci wyszły,

W tym momencie nie opłaca mi się zmieniać na SE, jak już to na 6s, bebechy te same ale większy ekran. Chociaż za te pieniądze wolałbym xiaomi mi6 i jeszcze by zostało na kilka modeli ;).

W galerii zdjęcia będą takie jak trzeba, słowo honoru ;).

Nie kładłem filtru, jakoś sobie z nim nie radzę, choć mam wiedzę po co i jak go używać.

Z tego co śledzę to same wyrzutnie jeszcze washa nie dostały, tak?

 

Czyli jesteśmy na poziomie fotek modeli telefonem? Czy jeżeli dalej używam lustrzanki to już jestem jaskiniowiec?

Jesteśmy na poziomie fotek telefonem, bo normalny aparat do niczego mi nie potrzebny, a nie jestem jeszcze na tym etapie, by kupować coś specjalnie pod modele. Jak używasz lustrzanki to jesteś burżuj ;).

Wyrzutnia jest po washu i na żywo to widać. Na zdjęciach tego nie widać, zostały zbyt naświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz lustrzanki to jesteś burżuj ;).

 

 

Se wypraszam Lustrzanka legalnie zajumana rodzicom, potrzebna im jest tylko na wyjazdach, także korzystam

Niestety sprzętu stricte pod modele jeszcze długo nie kupię

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbkę asfaltu, a przynajmniej taki był zamysł. Potrzebuje opinii co o tym sądzicie. Czy brnąć w to dalej, spróbować innym sposobem, czy może porzucić zamysł?

oSXu5s8.jpg

 

Na moje oko wygląda całkiem ok, asfalt asfaltowi nie równy, ale liczę na wasze opinie.

 

A tak prezentuje się z modelem. trochę marny efekt, ale to na razie tylko poglądowa próbka więc z założenia musiała być mała.

uptO77j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego Ty to ten asfalt masz/ zrobiłeś ??

 

Edit,

bom se rozjaśnił ekran,

To jakiś „styropian” jest??

 

Dziś pstrykał zdjęcia komórom swojego swojego modela na warsztacie , i już widzę co i u mnie na żywo wyglada o niebo lepiej napewno niż na zdjęciach, zrób przy dziennym świetle zdjęcia to więcej pojawi się ewentualnych niuansów świetlnych/ przebarwień na tym asfalcie,

 

Jak narazie to tak sobie to widzę, zbyt gładko wyglada, za mało kontrastowy,

Wiem ze to wielki model ale postaraj się może o większa „fakturę” tego asfaltu,

 

Ja mam Toyote Land Cruser w 35 skali ( ok. 140mm długości) na podstawce 13x18, asfalt to papier ścierny do drewna gradacja 150,

 

Ps.

Pokręć się po okolicy i pożycz jakaś płytę chodnikową z jakiegoś chodnika na podstawkę w sam raz, adekwatna waga i rozmiarem do modelu

 

Edit ponowny,

 

Jak sobie tak dobrze popatrzyłem, powiększyłem zdjęcie,

No mnie to nie wyglada na asfalt wogóle, tylko na zbite jakiś „klusków”

 

Pośmigaj w okolicy za tą płyta może :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfalt ze styropianu możesz zrobić, ale tylko i wyłącznie jak pokryjesz go warstwą gipsu, sam styropian niestety się nie nadaje.

Chociaż ja i tak preferuje piankę montażową+gips (śliczne pęknięcia wychodzą).

To jest płyta korkowa, główną baza owszem będzie płyta styropianowa, gips tez się znajdzie spokojnie. Jak wspomniałem to była próbka. Mnie efekt narazie zadowala, widziałem na żywo asfalt wyglądający właśnie tak jak zbiór kluch jak stwierdził TReS. Głównie na wsiach, stare drogi asfaltowe, choć nie koniecznie jednocześnie. Lepiej by to wyglądało, gdyby asfalt był popękany, a w szczelinach ziemia, trawa? Albo zalane lepiszczem. Zastanawiałem się co można by zastosować by oddać temu realizm.

No nie wiem, pianka montażowa jakoś nie wydaje mi się dobrym pomysłem, ma spory wzrost objętości w czasie schnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego Ty to ten asfalt masz/ zrobiłeś ??

 

Edit,

bom se rozjaśnił ekran,

To jakiś „styropian” jest??

 

Dziś pstrykał zdjęcia komórom swojego swojego modela na warsztacie , i już widzę co i u mnie na żywo wyglada o niebo lepiej napewno niż na zdjęciach, zrób przy dziennym świetle zdjęcia to więcej pojawi się ewentualnych niuansów świetlnych/ przebarwień na tym asfalcie,

 

Jak narazie to tak sobie to widzę, zbyt gładko wyglada, za mało kontrastowy,

Wiem ze to wielki model ale postaraj się może o większa „fakturę” tego asfaltu,

 

Ja mam Toyote Land Cruser w 35 skali ( ok. 140mm długości) na podstawce 13x18, asfalt to papier ścierny do drewna gradacja 150,

 

Ps.

Pokręć się po okolicy i pożycz jakaś płytę chodnikową z jakiegoś chodnika na podstawkę w sam raz, adekwatna waga i rozmiarem do modelu

 

Edit ponowny,

 

Jak sobie tak dobrze popatrzyłem, powiększyłem zdjęcie,

No mnie to nie wyglada na asfalt wogóle, tylko na zbite jakiś „klusków”

 

Pośmigaj w okolicy za tą płyta może :P

 

 

1. Płyta korkowa, post wyżej.

2. Nie chce się kłócić ani spierać, w tym względzie każda rada jest pomocna, ale asfalt zazwyczaj jest jednolity, nie jest idealnie gładki, ale tez nie jest tak ziarnisty jak papier ścierny do drzewka małej gradacji, jeśli dobrze pamietam jak on wyglada ;). Inaczej po drodze jeździło by się jak po tarce.

3. Płytę zajumać sąsiadowi radzisz :D, a ja myślałem ze o poważnych rzeczach gadamy ;). A tak całkiem serio, skoro o płytach mowa, planuje z jednej strony chodnik z płyt. A jak wiadomo zazwyczaj między chodnikiem a jezdnia jest krawężnik. I o ile płyt i kostek brukowych jest od groma to krawężników ze świecą szukać. Coś przeoczyłem, czy w jakiś sposób mam je sobie samemu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie podstawkę. Wyjdzie dość spora, 40x30 cm, ale też pojazd nie mały. Będzie to wyglądać tak:

boK1t8p.jpg

 

Już kiedyś myślałem o takim rozkładzie, więc teraz mam okazję to zrealizować. Będzie to moja pierwsza w życiu podstawka więc może być ciekawie. Sięgnąłem do przepisów infrastruktury drogowej, jeden pas jezdni musi mieć 3,5 m; co w skali daje dokładnie 10 cm. Smerch jest szeroki na 9,6 cm, więc z jednym pasem byłoby za ciasno. Dlatego będą 2 pasy, ale pod kątem, więc jeden cały, a drugi ścięty. Do tego dojdą znaki poziome w formie linii. Wedle przepisów chodnik ma mieć co najmniej 2 m szerokości co w skali daje 5,7 cm szerokości. U mnie będzie to 5 dużych płyt chodnikowych ograniczony krawężnikiem, szerokim od strony drogi i wąskim od strony pasu zieleni. Na pasie zieleni będzie wysiana trawa, jakieś kępki trawy, do tego krzaczki, coś w ten deseń.

Do podstawki mam zamiar wykorzystać zestaw Miniart'u - Street Accessories:

1H4Rjse.jpg

 

Chce wykorzystać słupki samotne jak i te z mozaiką. Do tego ławki i prawdopodobnie kratki burzowe i studzienkę. Tyle słowem wstępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie wyczekiwane elementy od Przemka Przybulewskiego.

Wszystko jest ładnie popakowane, zabezpieczone kilkoma rodzajami folii bąbelkowej. Do większych zamówień dodawane są gratisy.

250 dużych płyt chodnikowych + gratis

VtR3eWY.jpg

 

3 rodzaje krawężnika 20+2 gratis z każdego rodzaju

eJlUhBy.jpg?1

 

I kilka gratisów pokazowych: mała płyta chodnikowa, płyty ażurowe i płyta betonowa.

2TcXMqm.jpg

 

Atrakcyjne ceny, gorąco polecam .

 

W obecnym czasie zabrałem się za rosomaka, więc podstawka będzie musiała chwilę zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pora odkopać temat i skończyć to co się zaczęło.

Zmalowałem chodnik, trochę go pocieniowałem, choć nie wiem czy będzie widać na zdjęciach:

m65OCTf.jpg

 

esHitcG.jpg

 

Położyłem też pierwszą warstwę asfaltu. Porzuciłem swój pierwotny zamysł malowania płyty korkowej i wykorzystałem specyfik do dioram od AK: Terrains Asphalt. Po wyschnięciu wygląda to chyba ok:

WHB4sF8.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chodniku coś tam widać. Myślę że jak jeszcze trochę kurzu na to przyjdzie to będzie całkiem dobrze wyglądać.

Asfalt też mi się podoba. Ja użyłem papieru ściernego, chic na fotkach twój wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, choć niewiele się zmieniło.

Położyłem drugą warstwę asfaltu. Jestem bardzo zadowolony z tego specyfiku. Łatwe prowadzenie, prosty w "obsłudze", całkiem ekonomiczny. Pomalowałem też pas oddzielający jezdnie. Jeszcze się zastanawiam, czy zostawić tak, czy przerobić to na drogę dwukierunkową z podwójną ciągłą albo kawałek przerywanej jako zjazdowa, a potem podwójna?

bC9HVUh.jpg

 

Przymierzyłem model, skleiłem też dwie ławki. Teraz myślę nad rozmieszczeniem słupków, choć najpierw muszę je skleić. Ławki raczej będę pasował po zasianiu trawy, bo na razie nijak mi się to nie widzi.

0Ebuzye.jpg

 

LtI8l3J.jpg

 

No i na koniec pozostaje kwestia tyłu podstawki. Jest tam sporo pustej przestrzeni, trochę nudnawo. I nie wiem co mógłbym tam zrobić, jakiś pojazd postawić, nie wiem, jakieś znaki? Jestem otwarty na propozycje.

IMMvkF7.jpg

 

Ciąg dalszy po świętach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem drugą warstwę asfaltu. Jestem bardzo zadowolony z tego specyfiku. Łatwe prowadzenie, prosty w "obsłudze", całkiem ekonomiczny.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak papier ścierny...który też spełniłby rolę.

No i na koniec pozostaje kwestia tyłu podstawki. Jest tam sporo pustej przestrzeni, trochę nudnawo. I nie wiem co mógłbym tam zrobić, jakiś pojazd postawić, nie wiem...

Postaw tam takiego gościa:

804e3fea7034.jpg

...na wzór czegoś w podobie

9458064-parada-wojskowa-643-398.jpg

fotki poglądowo z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.