Skocz do zawartości

T35 zvezda 3667 1:35


miro986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po dłuższej przerwie zabrałem się za prezent świąteczny. Niezły detal ,spasowanie jak na razie OK.

Podpowiedzcie jakim kolorem go pomalować (maluję pędzlem) ,planowałem pactre a29 lub jakąś vallejo.

Na razie zdziałałem tyle ,brak czasu i trochę chęci teraz kombinuję jak zabrać się za podwozie.

 

T35%20zvezda%203667%201_zpsx9xzoxcg.jpg

T35%20zvezda%203667%202_zpsrlpbewpf.jpg

T35%20zvezda%203667%207_zps701ddtjc.jpg

T35%20zvezda%203667%205_zpsb5cndluo.jpg

T35%20zvezda%203667%204_zpsdork7y9l.jpg

T35%20zvezda%203667%203_zps7q5qbmlo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakiej wielkości jest ten model?
Prawie 28 cm długości. Typowy model kieszonkowy, sprzedawany razem z kieszenią.

 

Jeżeli nie używasz aerografu, nie wiem czy nie sensowniej zamiast pędzla nie pójść w lakier z puszki, np. Tamiya TS-78, pędzlem tylko detale i modulacje.

 

Vallejo ma w palecie Russian Green, jeżeli zostaniesz przy pędzlu.

 

Powodzenia, pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem jeszcze jak sie zabrać do malowania teraz kleję większe części.

Co do tamki w puszce to myślałem o tym ale boję się ,że nie dojdzie wszędzie.

Spokojnie, sam tak malowałem w dawniejszych czasach. Najpierw czarny podkład, potem dwie cienkie warstwy lakieru i jest gotowe. A później upiększasz washem, suchym pędzlem, pigmentami...

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, sam tak malowałem w dawniejszych czasach. Najpierw czarny podkład, potem dwie cienkie warstwy lakieru i jest gotowe. A później upiększasz washem, suchym pędzlem, pigmentami...

 

Pozdrawiam

Hubert

 

Strasznie ciemny wyjdzie przy tej kombinacji - czarny podkład + Tamka w sprayu

I na pewno nie wspomniany TS-78 raczej TS-5 bym wybrał choć w sprayach Tamki wybór marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Brak czasu. Wrzucę jakieś zdjęcia z klejenia jak złapię wolna chwilę.

Potrzebuję pomocy czy dostanę pod niego jakieś figurki najlepiej czołgistów ale mogą być jakieś inne doradźcie. Chodzi o to żebym nie popełnił tego błędu i nie dał figurek z nie tego przedziału czasowego. A fajnie by oddało skalę gdyby postawić obok jakichś chłopków.

I drugie pytanko czym rozcieńczać Vallejo (maluję pędzlem) można kranówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rozcieńczać dobrą gorzalką .

Woda moim zdaniem wystarczy, ja pod pędzel Vallejo rozcieńczam wodą i działa - warunek, to dobrze odtłuszczona powierzchnia. Gorzałkę można wtedy przeznaczyć na inne cele, na przykład ukojenie nerwów, zwłaszcza że starsze modele Zvezdy lubią je nadszarpnąć.

 

Co do figurek, proponowałbym rozważyć zakup:

- ICM 35181 Soviet tank crew 1939-1942 lub

- Zvezda 3504 Soviet tank crew, ewentualnie

- MiniArt 35246 Soviet tank crew at rest.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekał się kolejnej serii zdjęć. Pokleiłem większe części trochę podwozia , włazy i inne drobiazgi będę malował osobno.

Z tyloma wieżami wygląda trochę jak jak niszczyciel

 

t35%20zvezda%202%206_zpsihkpufis.jpg

 

t35%20zvezda%202%205_zps7riec18v.jpg

 

t35%20zvezda%202%204_zpsqonobhve.jpg

 

t35%20zvezda%202%203_zps7umfaitk.jpg

 

t35%20zvezda%202%202_zpsh1hzrn1d.jpg

 

t35%20zvezda%202%201_zps637lxsyu.jpg

 

Co do figurek to dzięki za info ,fajnie byłoby posadzić jakiegoś na wieży lecz chyba skuszę się na zestaw Miniartu.

 

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!

Wygrzebałem z szafy te dwa ,kolory jak na nakrętkach. Ciekawe czy będą jeszcze dobre kulka w środku rzegocze więc jest nadzieja.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ,ale czy jest jakaś zasada co do stosowania podkładów? Czy obojętne którym psiknę?

 

20170825_103626_zpsfnfrx4ks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T dostał podkład jednak z balkonu przegonił mnie deszczyk zdjęcia zrobione na szybko telefonem. Moja opinia co do podkładów Nowol nie śmierdzi ale dziwnie kryje a Motip użyty w mieszkaniu wiąże się z eksmisją i pachnie rozwodem kryje bardzo dobrze. Wszystko przygotowałem tylko jakimś cudem opuściłem te najmniejsze kółka ,wyciąłem je z ramką i też dostały podkładem.

 

podkad%201_zpsga6xkk3l.jpg

 

podkad%202_zpsq6f7lkss.jpg

 

podkad%203_zpsxxhar2lr.jpg

 

Nowol może za mało go trzepałem i położyłem zbyt cienką warstwe:

 

podkad%204_zpsw7cfmha9.jpg

 

Motip:

 

podkad%205_zpsfbs7hauj.jpg

 

Pudełko kupione w biedronce świetnie nadaje się do przechowywania.

 

podkad%206_zpscz6o6pyy.jpg

 

Sobota piwko się chłodzi życzę miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oba podkłady chyba nie nadają się do naszych celów. Szczególnie ten szary...

Że też nie zaglądnąłem wcześniej.

 

Jeżeli da się to czymś zmyć, to chyba trzeba, zwłaszcza kadłub... w tych miejscach, gdzie można by potraktować to jako odtworzenie faktury odlewu - jakoś by uszło, ale na płytach walcowanych, no niestety nie.

Nie oszczędzałbym na podkładzie, lepiej wydać te trzy / cztery dychy co dwa lub trzy modele i mieć pewność, że będzie OK.

 

Trzymaj się, pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszło pierwsze pędzlowanie. Stwierdziłem że nie będę nic zmywał żałuję użycia tych podkładów chyba sa przeterminowane (kendzhub następnym razem zainwestuje w jakiś lepszy szkoda nerwów). Szary podkład super przyjmuje farbę ale wygląda jakby była z proszkiem , na rudy jedna warstwa nie wystarczy. Mam nadzieję że nie będzie dużej różnicy w kolorze a jeśli już to da się to jakoś zamaskować ,może brudzeniem

 

pierwsze%20malunki%204_zpskzl1qnuk.jpg

 

pierwsze%20malunki%203_zpscgnia2rn.jpg

 

pierwsze%20malunki%202_zpsdbt9p9vk.jpg

 

pierwsze%20malunki%201_zpsnzfhiirw.jpg

 

Mogę jeszcze spróbować samą farbką bez rozcieńczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.