Skocz do zawartości

M1A2 Abrams SEP v 2 RFM+DEF MODEL 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Dziabania ciąg dalszy. Wydłubałem już sobie pierścień pod kopułę dowódcy:

 

a6KXO5G.jpg

 

cGTj9X3.jpg

 

RqOh8sH.jpg

 

Jeszcze tylko 24 śrubki w równych odstępach po całym obwodzie. Piece of cake . Ale nie tym się chciałem chwalić. Chciałem zapytać, czy ktoś może ma pojęcie, jak na prawdziwych czołgach montuje się te panele?

 

WZ8Y4gl.jpg

 

Czasem na fotkach widać, że te panele mają przyspawane ucha zrobione z prętów i przez te ucha przeplecione są pasy mocujące. Wydaje się więc, że to dzięki tym pasom, panele CIP trzymają się wieży. Ale widziałem też fotki, na których tych pasów nie ma, ale ucha są . Jak ktoś posiadał by wiedzę na zadane pytanie, będę wdzięczny jeśli się nią podzieli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Abrams, stan na chwilę obecną. Pozostało kilka blaszek i śrubek na kopule dowódcy:

 

wXLgeAo.jpg

 

KVnQmvW.jpg

 

JhdDJYu.jpg

 

TpPXVvT.jpg

 

1SBR6b5.jpg

 

48mjknQ.jpg

 

D5cG7di.jpg

 

zUMKnM2.jpg

 

Doszedłem do momentu, w którym warto by było zastanowić się nad malowaniem. Opcje są trzy

 

Nato, dość oklepane:

 

7LlldwN.jpg

 

Pustynne. Fajne, ale troszkę nuuuuda:

 

w2FCzEV.jpg

 

No i trzecia opcja. Cały zielony, z piaskowym CROWS i kołami, oraz przystrojonym w Barracudę:

 

btxyG88.jpg

 

aQqhIIt.jpg

 

No i nie wiem, kurza twarz, na co mam się zdecydować. Może Wy, drodzy oglądający pomożecie w podjęciu decyzji?? Bardzo będę wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Piotrze, że mi ten też zaczął się podobać . Tylko, czy znasz może kogoś, kto by mi zrobił tą hamerykańską flagę, co na CROWS jest, w formie kalkomanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na 3C NATO i powtykal jakieś gałęzie z listowiem i dać drobne dodatki w TAN, oraz plecaki itp. w kamuflażu UCP

Siatka maskujaca będzie problemem... Trzeba zrobić ją samemu :( Nie spotkałem jeszcze takiego wzoru na rynku

Piaskowy jest do d**y

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy!

 

Co do malowania to też bym obstawiał piaskowy. Przydałoby się też poprawić osłony tylnych świateł, bo Ci ewidentnie w dół uciekły. I jak będziesz kleił to zwróć uwagę (od przodu) na pozycję osłon - teraz nie są symetrycznie

 

Jacku, faktycznie, jedna z osłon troszkę opadła. Poprawi się . Natomiast osłony przeciw kumulacyjne wiszą sobie luzem w tej chwili, przyfastrygowane kawałkami Blue Tack.

 

Ja bym stawiał na 3C NATO i powtykal jakieś gałęzie z listowiem i dać drobne dodatki w TAN, oraz plecaki itp. w kamuflażu UCP

Siatka maskujaca będzie problemem... Trzeba zrobić ją samemu :( Nie spotkałem jeszcze takiego wzoru na rynku

Piaskowy jest do d**y

 

Przymierzałem się do malowania Nato, ale według mnie i to tylko moja opinia, Abrams najlepiej wygląda w piaskowym wdzianku. Co do siatki Barracuda, to nie jest problem. Jeden z naszych forumowych kolegów, produkuje ją we własnym zakresie.

 

 

Zielonego z piaskowymi elementami z ćwiczeń z Polski.

ps.chciałem wstawić zdjęcie ale to za wiele jak na mnie

pozdrawiam OLO

 

Szkoda, bo chętnie zobaczyłbym więcej zdjęć Abramsa w tym wydaniu.

 

Jako że są dwa głosy za piaskowym, więc chyba pójdę w tę stronę. Echelon robi fajne kalki do tej wersji czołgu.

 

Dzięki Panowie jeszcze raz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być piaskowy, to będzie. Znalazłem kalki do niego z Echelona :

 

9pllre2.jpg

 

RwU7VoW.jpg

 

QOnymVB.jpg

 

I zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą. Mianowicie nad wymianą karabinów maszynowych. Na rynku jest dostępne takie coś:

 

ph9EKFS.png

 

To wydruki 3D. Co prawda przeznaczone do Academy, ale.. Mam wszystkie elementy potrzebne do SEP v2 z zestawu Academy 13298, które są bardzo zbliżone wymiarami do RFM i DEF, więc jeśli np. nie da się dopasować karabinu M2 Browning do CROWS-a od DEF-a, którego mogę dość łatwo rozłożyć na czynniki pierwsze, gdyż pokleiłem to jakimś badziewnym superglutem, to zastąpię żywicę crowsem z Academy. Wiem, że to szalony pomysł, ale ja już tak mam. Lubię kombinować, czasami za dużo . Tu jeszcze kilka fotek tych karabinów:

 

tRZyCGR.png

 

khJq6x9.png

 

OLmSYdI.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie trzeba nic demontować. Echelon dał kalki do kilku różnych czołgów. Ja jestem fanem różnych mitologii, szczególnie greckiej i rzymskiej, dlatego najbardziej przemawia do mnie nazwa Romulus. Poza tym wydaje mi się że C' Mon Man ma jednak tą skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie trzeba nic demontować. Echelon dał kalki do kilku różnych czołgów. Ja jestem fanem różnych mitologii, szczególnie greckiej i rzymskiej, dlatego najbardziej przemawia do mnie nazwa Romulus. Poza tym wydaje mi się że Mon Man ma jednak tą skrzynkę.

 

Masz rację. Ma telefon. Sorry, stary już jestem i ślepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie. Życie przycisnęło mnie ostatnio trochę do ziemi i potrzebowałem czasu by się podnieść, dlatego modelarstwo chwilowo poszło w odstawkę. Trzeba jednak dokończyć to co się zaczęło. Ogólnie ten model miał się już roztrzaskać o ścianę, ale jako że zamówione dodatki, wreszcie zlądowały na moim biurku, wracamy do gry. Zacząłem od zainstalowania tych drukowanych trójwymiarowo karabinów. Ogólnie te wydruki nie są takie złe. Widać na nich więcej detali niż na plastikowych odpowiednikach:

 

VT8Rowj.jpg

 

SatIlmR.jpg

 

Niestety, zdjęcia z przyłożenia dobitnie pokazują że to wydruki. Raster aż kłuje w oczy. Na szczęście gdy patrzy się na model z daleka w ogóle tego nie widać. No i nie byłbym sobą, gdybym nie dodał kabelków do CROWSa. Wyszło jak widać, mam nadzieję że z kabelków nikt nie będzie mnie rozliczał. Tu jeszcze fotka od przodu:

 

HqMrKiW.jpg

 

Może ten żółty i biały kabelek są troszkę za grube, ale na chwile obecną nie mam pod ręką nic cieńszego. Jak znajdę, to wymienię. Teraz kilka fotek całego modelu. Wstawiam je,nie po to by pokazać postęp prac, bo oprócz rzeczonych karabinów nic się nie zmieniło, ale dlatego, ze testuję nowy aparat i chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądało na forum. Tak w sumie to z tego modelu robi się prawdziwy " Frankensztain " . Bardzo nie wiele elementów zostało z konwersji Defa, które zastąpiłem częściami z Academy, jak chociażby CROWS, który jest zlepkiem właśnie Defa i Academy. No nic, teraz fotki:

 

dUrNT8c.jpg

 

yIZhoil.jpg

 

NDIrFDJ.jpg

 

5zvW1fD.jpg

 

j6nAEFX.jpg

 

cTgThAb.jpg

 

d7Ytq8b.jpg

 

No i jak tak patrzę na te fotki, to stwierdzam, że mogły by być lepsze. Pobawię się z ustawieniami aparatu i zobaczymy co wyjdzie. Można się pastwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten KM to Live Resin czy coś innego? Paskudny jest..

 

Echhhh.... Napiszę to jeszcze raz. Te kaemy to nie Live Resin. To wydruki 3D z J Shapework. Z bliska, bardzo bliskiego bliska, faktycznie nie wyglądają najlepiej, ale patrząc na nie gołym okiem, wyglądają naprawdę dobrze. Taki drukowany element powinno się lekko przeszlifować papierem ściernym żeby go wygładzić. Jednak te kaemy są tak małe i delikatne, że bałem się zeszlifowania detali. Ale tak to jest jak się tylko obrazki ogląda. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.