Teraz jest Wt sie 22 2017, 7:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Marder I Panda 1:35 + dodatki
PostNapisane: N sie 20 2017, 21:27 

Witam,
Po zakończeniu tygryska na warsztat trafia taki o to maluch :D wzbogacony lufą RB i gąsienicami Friulmodel.

Obrazek

Sam model mimo kilku wad jest całkiem przyzwoity- nie licząc konieczność mocnego dociskania elementów podczas klejenia.

Jedną z wad są pociski dostarczone przez producenta. W porównaniu do pocisków Paka 40 z RB są trochę za krótkie, a może są właściwe?? :roll: :?: w co akurat wątpię zważywszy, że Pak 40- L 46 nie strzelał pociskami z wersji ,,górskiej,, - wszak by nie był wtedy łowcą czołgów!

Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś potrafi mnie naprowadzić na dobry trop bardzo proszę o info które pociski mam wkleić :!:

A teraz reszta a właściwie postęp:
Obrazek
Obrazek
No i zapomniałem dodać, do modelu planowana jest podstawka inspirowana ,,starą szkołą modelarstw,, ale o tym potem - niech będzie trochę dreszczyka emocji :D

Tytuł: Re: Marder I Panda 1:35 + dodatki
PostNapisane: N sie 20 2017, 21:53 

No co ty.
Nie rup łintydżu :(

Przeca umisz co pokazałeś na krUleskim kotku!

A pociski ja dla mnie zdecydowanie za długie - to powinno pomóc.

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

PostNapisane: N sie 20 2017, 22:07 

Dalej o amunicji - wychodzi, że masz amunicję (tą RB) do wersji polowej, a nie czołgowej.

"7,5 cm Kw.K 40 L/46 and 7,5 cm Kw.K 40 L/48 is the tank equivalent of the Pak 40, it fired a shorter and thicker 75x495R round with the same shells and approximately same balistics as the Pak 40.This was the gun of the late Pz IV and Stug and I think also of the PJ IV/48. Also some sources call the "short" barrel on the Stug IIIF an L43.
I believe the Stu.K 40 used in the Stug was very similar to the Kw.K 40 so I lumped them together." - źródło

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

PostNapisane: Pn sie 21 2017, 7:20 

cooper69 napisał(a):
Dalej o amunicji - wychodzi, że masz amunicję (tą RB) do wersji polowej, a nie czołgowej.

"7,5 cm Kw.K 40 L/46 and 7,5 cm Kw.K 40 L/48 is the tank equivalent of the Pak 40, it fired a shorter and thicker 75x495R round with the same shells and approximately same balistics as the Pak 40.This was the gun of the late Pz IV and Stug and I think also of the PJ IV/48. Also some sources call the "short" barrel on the Stug IIIF an L43.
I believe the Stu.K 40 used in the Stug was very similar to the Kw.K 40 so I lumped them together." - źródło

To się dałem zrobić.... swoją drogą ciekawe czemu na opakowaniu RB pisze, że to amunicja między innymi dla Mardera I?

Swoją drogą czy 7,5 cm KwK 40, StuK 40 będzie pasować?

REGULAMIN FORUM