Skocz do zawartości

BTR-70 ACE 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ochotniczy udział w szeregach "Brygadach Męczenników Al ACE'" zobowiązuje to też na kolejną ofiarę zabawy pt. "Zróbmy sobie czołg" wybrałem tytułowego paskudnika - jeden z nowszych wypustów tego producenta.

 

Tytułem wprowadzenia:

Przez wiele lat jedynym dostępnym na rynku modelem tego pojazdu był żywiczny zestaw czeskiego producenta "Planet Models" - drogi i niemiłosiernie uproszczony . Onegdaj na pewnym "znanym portalu aukcyjnym" w przypływie niczym nieuzasadnionego entuzjazmu miałem nieszczęście nabyć wytwór enigmatycznego producenta z upadającej krainy kryjącego się pod nazwą "ЮМТК" . Z braku lepszego określenia to cóś imitowało nieudolnie wtrysk a rzeczywistości było kawałkiem białego tworzywa, za formę mającą bryłę nieumiejętnie ulepioną z plasteliny . Pokusę stanowiły naklejki przedstawiające pojazdy z walk w kilku postsowieckich republikach a nawet pojazd w barwach Kuwejtu! Niestety poziom ich wykonania był adekwatny do całej reszty . Obecnie niemal równocześnie pojawiły się w sprzedaży produkty "ACE" oraz "Trumpetera" - każdy w dwu wersjach: wczesnej i późnej produkcji. "ACE" tym razem zaskakuje bardzo dobrym odwzorowaniem i dużą ilością części natomiast wyrób żółtych braci jest miejscami nieco uproszczony ale bez szkody dla detalu i jest też tańszy od konkurenta.

 

O modelu:

Jako że zestaw "ACE" pojawił się w sprzedaży wcześniej od swojego chińskiego konkurenta to też on wpadł w moje posiadanie. Już jego wstępne oględziny utwierdziły mnie w przekonaniu iż mierząc się z nim upragnionej palmy męczeńskiej tym razem nie zdobędę . Model -choć jeszcze daleko mu do naszego "IBG"- w stosunku do poprzednich wypustów tego producenta to niebotyczny skok jakościowy ! O detalach wspomniałem -głównie dotyczy to elementów podwozia: bardzo drobiazgowo odwzorowane. Brak jest nadlewek ale wystąpiły tu i ówdzie jamy skurczowe, na szczęście łatwe do usunięcia. Podział technologiczny modelu i skomplikowane detale podwozia mogą sprawić nieco trudności w montażu początkującym modelarzom. W modelu można wykonać otwarte boczne włazy przedziału desantowego oraz włazy kierowcy i dowódcy. Opony- gumowe ale z doskonałym bieżnikiem ! Kalkomanie dla czterech wersji oznakowania, tym razem brak elementów fototrawionych.

 

Ku memu rozczarowaniu model ulepiłem praktycznie bez wkładu własnego (nie licząc liny holowniczej) i przeróbek :

 

s0PH4Ba.jpg

 

MbDKBqE.jpg

 

h9FnvsU.jpg

 

FZ0Ao4I.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

Kurde, w szarzyźnie wygląda zacnie. Ace się wyrabia. Detale ostre, wszystko wyraźne...

W porównaniu ze starszymi wypustami to teraz inna liga . Pierwsza .

 

A teraz skromna aktualizacja wątku:

...czyli kolejna odsłona dramatu (po raz kolejny Afganistan )a w niej pojawia się kolor podstawowy barwy uzupełniające Sidolux kalki a na koniec łosz :

 

rFOjbbP.jpg

 

IFRKWAB.jpg

 

...i to na razie tyle przed wejściem na dłużej w strefę cienia .

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.