Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/70 (V) - Dragon 6397


KAMIL90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Naszła mnie ochota na bardziej ambitny projekt a mianowicie Jagdpanzer IV L/70 (V) najpóźniejszej z możliwych konfiguracji

Model dragona jest dobry ale bez kilku poprawek się nie obejdzie by zbudować pojazd z ostatniej serii produkcyjnej .

Ostatnia seria Jagdpanzerów róźniła się wieloma szczegółami:

- na przednich włazach inspekcyjnych nie było już otworów wentylacyjnych - zamiast nich były po prostu uchwyty.

- podpora pod lufę była lita bez otworu ulgowego

- dach nadbudówki różnił się dość istotnie - prowadnice do ruchomej osłony celownika składały się z wielu przykręconych elementów, a nie jak zaproponował producent z podłużnych przyspawanych prowadnic

- pojawiły się także trzy pilzneny ( nie wiem czy dobrze określiłem )do stabilizowania trójnoga lornety nożycowej;

-wokół włazów pojawiły się śruby

-pojawiły się pilzneny do ustawiania dwu tonowego dźwigu;

- zmieniono minimalnie podstawę naciągu gąsienic

- zrezygnowana z dospawywania dodatkowych elementów poszerzających listwę nad naciągiem gąsienic

- wiele pojazdów miało instalowane "kolanka" na rurach wydechowych

- niektóre pojazdy miały odlewane koło napinające

- nieliczne pojazdy nie miały w ogóle instalowanych dodatkowych bocznych osłon przedziału silnika

- niektóre pojazdy miały założony najpóźniejszy model gąsienic

Do budowy modelu wykorzystałem

- Dragon 6397

- konwersję od Paperpanzer na finalną wersję PPP35010 Jagdpanzer IV (V) final conversion

-PanzerArt Re35-082 Mantlets with cast marks for Jagdpanzer IV L/l/70 , oraz podstawę anteny i gaśnicę

- Friulmodel ATL-28

- Aber 38082

- ruchome podwoźe z Tristara

Brakuje jeszcze kilku elementów dojdą po malowaniu

 

 

 

DSCN0033.JPG

DSCN0034.JPG

DSCN0035.JPG

DSCN0036.JPG

DSCN0037.JPG

DSCN0038.JPG

DSCN0039.JPG

DSCN0040.JPG

DSCN0041.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.