Skocz do zawartości

Szwedzki Strv 103C - 1:35, Trumpeter


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Greif, TReS. Grzegorz - bardzo dziękuję za komentarze!

 

A ja powoli kończę. W dzisiejszym update ostatnie detale. Zacznę od łopat - w zestawie są trzy - po jednej dla każdego członka załogi. Na większości fot są trzy. A w większości modeli widocznych w sieci i w instrukcji są dwie - bo tyle wchodzi. Postanowiłem nad tym popracować. Jedna łopatę zostawiłem fabryczną - ta pójdzie na sam spód - a dwie pozostałe przerobiłem - łopaty zrobiłem z blaszki miedzianej:

 

shovels01.jpg

 

Po odrobinie kombinowania udało się na kadłub wcisnąć trzy łopaty:

 

shovels02.jpg

 

Przy okazji zwróćcie uwagę na "sitko" które wkleiłem na wejściu do rurki obok! Mam też anteny dorobione ze struny od gitary.

 

Teraz następny detal - światła. Z Krzyśkiem już o tym pisałem. Teraz pojechałem tak samo - na początek srebrny - w tym przypadku Gunze, a na to cienka, przezroczysta warstwa błyszczącej białej Humbrola. Dorobiłem też odblaski:

 

lights01.jpg

 

Odblaski są w trzech kolorach, tak jak powinno być - bo zestaw daje tylko czerwone i wcale nie odblaskowe:

 

lights02.jpg

 

Dorobiłem też rurkę odprowadzającą gazy z turbiny, z odpryskami farby:

 

lights03.jpg

 

Mam też pomalowany port do wyrzucania zużytych łusek:

 

hull17.jpg

 

Bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif, M.A.V. - bardzo dziękuję za kometarze!

 

Greif - to dlatego, że nie palę fajek! Wziąłem folię od jogurtu. Na fotach oczywiście wszystkie niedoróbki wychodzą.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Odblaski bardzo ładne! Jako, że nie palę, mam słaby dostęp do takiej folii :-)) Ale się rozejrzę!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!

 

Czołg skończony - oto foty gotowego:

 

strv103_01.jpg

 

strv103_02.jpg

 

strv103_03.jpg

 

strv103_04.jpg

 

strv103_05.jpg

 

strv103_06.jpg

 

strv103_07.jpg

 

strv103_08.jpg

 

strv103_09.jpg

 

strv103_10.jpg

 

Bardzo dziękuje za Wasze towarzystwo podczas budowy i za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif - przecież ta maszyna to absolutny czyścioszek, obmyli go ostro jak go stawiali na wystawie!

 

Mikele - no właśnie nie jestem taki przekonany... Jak ostatnio postawiłem temat w galerii, to miał 0 komentarzy, więc czy jest sens?

 

Bardzo dziękuję za komentarze, życzę miłego dnia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy chodzi o komenty?? Tu my se pogadali, tam będziemy paczeć i dumać jaki On ładny,

Przecioraj to podwozie jakimś loszem ciemnym i pigmentem, nawet nie za dużo i będzie dobrze, jak narazie za mocno odstaje od góry, poza tym bardzo ładny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda, jeżeli chodzi o maksymalny rozmiar obrazu - kiedyś było ograniczenie do 1024 pikseli szerokości, czy w galerii też to obowiązuje?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak ostatnio postawiłem temat w galerii, to miał 0 komentarzy, więc czy jest sens?

Czasem tak jest że jak ktoś śledził z uwagą warsztat gdzie na końcu efekt końcowy jest dokładnie "obfocony" to do galerii może nie zajrzeć bo zakłada iż nie będzie tam nic nowego...

Ze mną jest bardzo często tak, że śledzę warsztat a potem autor wstawia galerię po miesiącu albo jeszcze później o ukończenia i zwyczajnie mi ona umyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A jak to wygląda, jeżeli chodzi o maksymalny rozmiar obrazu - kiedyś było ograniczenie do 1024 pikseli szerokości, czy w galerii też to obowiązuje?

Pozdrawiam

Paweł

Tak w galerii też to ograniczenie obowiązuje.

jak wstawisz większe zdjęcia, to forum zmniejszy ale co niektórym będą się one otwierały bardzo długo, przez co po prostu wyjdą z twojej galerii. Tak że w galerii też wstawiamy 1024px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za informacje!

 

W takim razie, na życzenie szanownej publiczności, oto galeria:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=59828

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

No to super - plastikowe gąsienice na pewno poprawią komfort pracy nad tym modelem i jego trwałość. Będzie można też pousuwać wszystkie nadlewki, nie tak jak na "gumach". Ale też trzeba powiedzieć, że te "gumy" nie wyglądają tak źle, a ja chciałem ten model zrobić "on time on budget" - i dało radę!

 

Ale Tobie życzę powodzenia w budowie, będę kibicował! Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adam!

 

Ale podobno Polacy chcieli go na licencji robić. Tak jest w kilku miejscach na sieci napisane. Pewnie też dlatego znalazł się w książce "Samochody od A do Z", skąd ja go znam już od ponad 30 lat. Czyli w tym momencie mógłbyś zrobić "what-if"!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł, ale jest tyle realnego i nie zrealizowanego sprzętu, że fizycznie czasu na "papierpanzery" nie starczy, zwłaszcza że Toromodel obecnie bardzo się stara i zapewnia mi naprawdę wiele kalek do projektów (dla mnie właściwe, oznakowanie pojazdów to zawsze najtrudniejsza część konwersji,nie zawsze można wykorzystać kalki generyczne) i będą pojazdy z LWP 1943-1989 (i nie tylko ) ale inne niż wszystkie . Kończ już to działo samobieżne i M728 CEV kończ bo ludzie czekają . Pozr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, Adam - przecież działo samobieżne już jest skończone!

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=36882

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.