Skocz do zawartości

Kfz.61 / IBG / 1:35 / wrak /


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

...modelina po zaparzeniu nie jest potem trochę krucha?

Krucha jest wtedy gdy zostanie niedostatecznie zahartowana. Modelinę trzeba dość mocno zlać wrzątkiem. Najlepiej było by taką podstawkę zagotować na gazie.

Polanie wodą po całości w zupełności wystarcza. Mniejsze podstawki z usadowionym na niej modelem zanurzam całkowicie we wrzątku, znaczy ponad wysokość modeliny. Do miski wlewam wrzątek i wkładam do niej model.. od czasu do czasu wyciągam na kilkanaście sekund dla wychłodzenia plastiku, nie zdarzyło mi się jeszcze aby plastikowe części modelu brzydko się odkształciły. Nie może być małych, cienkich plastikowych i żywicznych detali usadowionych na podłożu podstawki bo zbyt długie trzymanie we wrzątku je zwichruje. Dlatego drobnicę przyklejam dopiero po utwardzeniu podłoża.

Wkładałem do wrzątku podstawki na których miałem już przyklejony piach, kamienie, trawę.. a nawet pomalowane farbkami..wszystko już przerabiałem.

Jak ktoś wymyśli szybszy i łatwiejszy sposób na wykonanie podłoża krajobrazu to na pewno będę stosował..tymczasem, tylko modeliną.

 

d14f859cb68920cc.jpg

 

e0e6362e00e54d2d.jpg

 

Zamontowałem szybki, co nieco poprawiłem, głównie zalałem filtrem szczeliny między klepkami desek..model ukończony.

 

cecca0ce35cb15c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy zabieramy się za humvee?

Jak chcesz to możemy się umówić na wspólne warsztaty w jakimś tam terminie i zepsuć porządny model.

Prowadziłem już taki warsztat gdzie z moimi kumplami wspólnie budowaliśmy tego samego rozbitka. Jako pierwszy inicjowałem budowę spalonego wraku, oni powtarzali moje czynności do momentu wypracowania bryły modelu. Z malowaniem już każdy z nas indywidualnie sobie działał. Tu możemy zrobić podobnie. Jakieś foto, niezbyt zniszczonego pojazdu dla inspiracji i działamy bez zbędnego pospiechu.

Prezentujesz gdzieś swoje prace w necie?

Od czasu do czasu, zazwyczaj na forum n’PWM jakieś można zobaczyć. Nie wszystkie jednak modele pokazuję.

Tych, chyba nie było.

 

4545d9a8d94ea697.jpg

 

1b447e254a2d0112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek jak zwykle przesadza. To przeciętny model w ciekawym kadrze i tyle.

Fota oryginału.

 

ea6038d7ce078061.jpgfoto. internet

 

Proponuję M1025 Tamiya, lub M1151 Academy

Może być tamka..nie ma co robić sobie kosztów jak model ma być zniszczony.

Chyba, że znajdzie się ciekawszy, jeśli można tak powiedzieć rozbitek.. to wtedy akademik. Musiałbyś wyszukać jakąś fotkę do obu wersji pojazdów, bo ja się kompletnie nie znam co można do modelu tamki, czy academy dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieliłem suchą pastel na proszek /czarną+żółtą+białą, wymieszałem do uzyskania barwy jasnożółtego brudnego piasku / i tym proszkiem, pędzelkiem po szybkach. Zazwyczaj kurzę szyby delikatnie od wewnętrznej strony i zewnętrznej. Na zewnątrz proszku nieco więcej. Nadmiar proszku zdmu:bip:ę lub zbieram miękkim pędzlem, nie utrwalam żadną fiksatywą. Również w losowych miejscach przykurzyłem proszkiem model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.