Teraz jest Wt lis 21 2017, 4:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KV-2 Trumpeter 1:35
PostNapisane: Pt paź 20 2017, 15:28 

Spawy spawami, Koledzy już napisali co i jak ale wg mnie nie powinieneś malować pędzlem podkładu ( za gruba warstwa powstaje i do tego zalewa spaw).
Spróbuj coś takiego: kup w Castoramie szary, uniwersalny spray - podkład Diall (ok. 20zł) i lekko spryskaj, nie dopuść do zalewania.
Efekt będzie na 100% lepszy niż podkład z pędzla.

Warsztat:
T-34/85, Stug IV, "CHWAT", Puma, IS-2
Galeria:
T-34/85 1:35 Zvezda
Pojazdy PW - JAGDPANZER 38(t) HETZER "CHWAT" 1:35 Academy

PostNapisane: Pt paź 20 2017, 18:32 

Lewy na tyle za szeroki, jak ci się chce to popraw. Generalnie to musisz uważać na jedną rzecz. A mianowicie żeby nie zatracić przyjemności i zabawy z klejenia. Czasami przykładanie zbyt dużej wagi do szczegółów może spowodować wystąpienie niechęci do modelowania.
Jeżeli przy malowaniu pędzlem nie będziesz zalewał modelu farbą to nie znikną.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: HMS Dreadnought 1907,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: So paź 21 2017, 18:54 

Bazyl rozumiem o co chodzi, dlatego ciągle zmieniam to co robię żeby własnie znudzenie nie wystąpiło :)
Rack dzięki za rade, ale do castroramy mam 30km i trochę duzo zęby specjalnie po to jechać, jak masz jakiś zamiennik to podrzuć chetnie się wypróbuje.

Kolejna próba, ale zdjęcia wyszły fatalne, prześwietliły daje 2 na których coś widac. Tym razem surface 500 ze strzykawki.
Z prawej nowe, z lewej stare z multipli.
Obrazek
Na dużym przybliżeniu struktura wygląda kiepsko ale normalnie jest akceptowanie.
Obrazek

PostNapisane: So paź 21 2017, 20:00 

Na drugim zdjęciu są zbyt szerokie. Na kadlubie są okej.

PostNapisane: So paź 21 2017, 20:33 

Te już są wg mnie ok.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: HMS Dreadnought 1907,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: So paź 21 2017, 21:03 

W sumie jak Krzysiek pisał, skupiska się spawach do porzygu i ten model będzie twoim ostatnim.
Zrób jak ja - idź dalej.
Jak idą blaszki?

PostNapisane: Pn paź 23 2017, 10:09 

Zerwałem resztę starych spawów i nałożyłem nowe, teraz jestem w miarę usatysfakcjonowany, wysokość mi się podoba, szerokość w większości tez, a zewnętrzna faktura mam nadzieje ze się wygładzi dzięki farbie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zabrałem się tez za wieże, nie przyklejona jest jeszcze blaszka i zewnetrzna osłona działa dlatego tak odstaje. Włazy też nie są sklejone na amen. No i cała została od razu pospawana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj był jeden z bubli, po zamontowaniu osłony nie można było zamknąć drzwi tylnich, musiałem spiłować o milimetr osłonę, radze przymierzyć komuś a potem dopiero przyklejać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz muszę popracować nad wykończeniem i dopasowaniem działa, jest tam delikatna przerwa, blaszka jeszcze trochę odstaje, a osłonę działa jeszcze podpiłować. A na zdjęciach zauważyłem ze lufa tez masz szparę.

PostNapisane: Pn paź 23 2017, 15:33 

Nie pilowalem u siebie. Zawsze to jakaś zasłona przed pustka w wieży.

PostNapisane: Pn paź 23 2017, 22:50 

Według mnie, prawie każdy podkład w spray'u jest lepszy od pędzlowania podkładem.
Można je kupić w dowolnym sklepie budowlanym lub z chemią samochodową czy Allegro.
Motip, Dupli Color ( w sumie to też Motip ) - testowałem są ok;
Boll, Troton - nie sprawdzałem .
Na pewno nie polecam natomiast podkładu firmy Novol - tworzy pył na powierzchni po wyschnięciu - co w naszym przypadku nie jest wskazane ( gubi detal ).
Polecam Diall, bo przetestowałem już kilka razy. Ma pojemność 400ml ( starczy na całkowite zapodkładowanie 2 lub więcej modeli ) i jest tani.

P.S.
A możesz wskazać, które spawy na wieży dorabiałeś?
Mam ten model na półce w poczekalni i chętnie bym dorobił co trzeba :D.

Warsztat:
T-34/85, Stug IV, "CHWAT", Puma, IS-2
Galeria:
T-34/85 1:35 Zvezda
Pojazdy PW - JAGDPANZER 38(t) HETZER "CHWAT" 1:35 Academy

PostNapisane: Śr paź 25 2017, 11:56 

Na poprzednich zdjęciach widać tylko spawy które poprawiałem po Trumpetowych. Spawy firmowe są, ale trochę za delikatne wiec wszystkie poprawiam. Wzoruje się na zdjęciach KV z muzeum są na googlu dostępne bardzo ładne zbliżenia na poszczególne elementy. Na zdjęciach poniżej są już wszystkie spawy na wieży, plus te których brakowało. Zamontowane juz jest tez działo i blaszka na stałe.
Obrazek
Tutaj widać pierwszy spaw którego brakowało jest to ten na jarzmie działa zaczynający się od blaszki i idący w dół, u mnie na modelu był tam tylko plastikowy pasek a na zdjęciach widać go dosyć wyraźnie. Występuje on z obu stron.
Obrazek
Obrazek
Na górze wieży spawy występują na tych 3 chyba peryskopach, ale oryginalne są ładne i ciężko byłoby zrobić lepsze i na tych otworach wentylacyjnych ale :nauka: one musiały by być bardzo małe po moich próbach, skończyło się tym ze na jednym lekko tylko pociągnąłem pędzelkiem, a drugiego nie ruszałem jestem ciekaw czy po malowaniu będzie jakaś różnica.
Obrazek
Obrazek
Z tyłu spawów brakowało na zawiasach drzwiczek i przy uchwycie, nie jestem z nich zadowolony ale ciężko zrobić ładniejsze, może zostawię tak jak jest, a tez zanieczyszczenia które są wokół usunę, wczoraj chyba już zmęczony bylem bo ich nie widziałem.
Obrazek
Zabrałem się już za przód, położyłem największe spawy na łączeniach płyt i zacząłem dokładać drobniejsze elementy, dorobiłem tez z drucika kabelek zamiast tego prostokątnego z zestawu. Na razie ja i super glue się nie rozumiemy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kwestie podkładu przemyśle, coraz bardziej skłaniam się do zakupu aero. Zobaczymy.

edit
Ale mi te posty długie wychodzą.

PostNapisane: Śr paź 25 2017, 14:15 

Kolega bawi się w blaszki i dorabianie spawów a brzydki plasticzany uchwyt zamontował na drzwiczkach z tyłu wieży. Czy kabel do lampy nie jest za cienki? Spawy do poprawienia są.

Aktualny warsztat:
Hybrydo herezja

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekM41 Walker Bulldog

PostNapisane: Śr paź 25 2017, 15:02 

Fisher napisał(a):
... dorobiłem tez z drucika kabelek zamiast tego prostokątnego z zestawu ...

Akurat w tym przypadku zestawowy element jest prawidłowy, ponieważ przewody do lampy i i klaksonu były poprowadzone w kawałku rurki i tylko sama końcówka była widoczna.
Ogólnie zakres spawania robi wrażenie, jednak w mojej opinii nie wszystkie spawy należało poprawiać.

Obrazek
Obrazek

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekBMW 327

PostNapisane: Cz paź 26 2017, 8:03 

Panzer Machine napisał(a):
Kolega bawi się w blaszki i dorabianie spawów a brzydki plasticzany uchwyt zamontował na drzwiczkach z tyłu wieży. Czy kabel do lampy nie jest za cienki? Spawy do poprawienia są.

:glupek: że sam nie pomyślałem o podmianie tej raczki, jak znajdę tej grubości drucik to podmienię. Poprawiłem tez spawy na zawiasach drzwiczek z tyłu, któreś jeszcze rzucają się tak w oczy?

Markuz - podmieniłem kabelek na grubszy który może imitować tez rurkę, oryginalna cześć nadal mnie nie przekonuje. Które spawy według Ciebie sa do poprawy?

Jak będę miał chwile wrzucę zdjęcia z poprawkami.

PostNapisane: Cz paź 26 2017, 21:32 

Fisher napisał(a):
Markuz - podmieniłem kabelek na grubszy który może imitować tez rurkę, oryginalna cześć nadal mnie nie przekonuje. Które spawy według Ciebie sa do poprawy?

Popatrz na zdjęcia. Kabel był poprowadzony w rurce i tylko końcówki wystawały wyprowadzone do klaksonu i lampy.
Obrazek

Obrazek
Jak bierzesz się za poprawianie zestawu to polecam stronę ze zdjęciami z epoki KLIK

Co do spawów to, pisałem, że nie wszystkie należało poprawiać. Natomiast z tych które przerobiłeś moim zdaniem część jest za gruba nawet jak na radzieckie standardy.

Obrazek
Obrazek

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekBMW 327

PostNapisane: Pt paź 27 2017, 10:48 

Znam ta stronkę, wraz z innym fotkami znalazłem je w warsztatach KV nie wiem czy nie własnie w Twoim albo Bazylams. Co do rurki na razie dalej kombinuje, zestawowa mnie nie przekonuje. Które Twoim zdaniem spawy najbardziej rzucają się w oczy i są za grube?

Poprawiłem spawy przy drzwiczkach bo były nie do przyjęcia, wymieniłem uchwyt drzwiczek na druciany. Grubość się zgadza, kształt tylko minimalnie większy.
Obrazek
Wstawiłem tylna część, chyba mam pecha do tyłu tego czołgu, z przodu wszystko znowu pasowało, a z tyłu nie dość ze wanna zrobiła się za wąska to jeszcze ta ostatnia cześć zupełnie nie pasowała i trzeba było piłować.
Obrazek
Mam problem z założeniem tych siatek, instrukcja pokazuje jakbym miał na te plastiki po prostu nakleić te metalowe, ale wydaje mi się ze lepiej to by wyglądało jakby wydłubać środek tych plastików i tylko na ramkę przyklei siatkę.
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

REGULAMIN FORUM