Skocz do zawartości

M-18 Hellcat, Academy 1/35


Skyraider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rusza mój pierwszy warsztat na forum, mam nadzieje, że przyniesie to pożądane efekty - czyli po prostu wyjdzie dobry model. Zaznaczam, że wykonany będzie prosto z pudła z ewentualnymi dodatkami własnej roboty(jeśli takowe doradzicie,zasugerujecie). Nie zamierzam nic do niego dokupować(blach,friuli,itp.) z racji tego, że robię kilka modeli w roku i byłoby to wg. mnie marnowaniem forsy.

Będę liczył przede wszystkim na wasze rady dotyczące brudzenia, bo wciąż nie czuję się w tym jeszcze stuprocentowo pewnie.

Niedługo pierwsze etapy produkcji, a na razie parę zdjęć tytułem wstępu.

 

5mAoXfI.jpg?1

2NOjSus.jpg?1

XARX3Oc.jpg?1

YlqS2QR.jpg?1

 

Malowanie na chwilę obecną nie wiem jakie będzie.

Są też dwa rodzaje gąsienic - gumowe i ogniwkowe. Tu również nie podjąłem decyzji jakie wybrać.

To tyle na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz mało modeli?

 

Napisałem, że kilka, czyli maks. 10. Hellcat jest 7 w tym roku i prawdopodobnie przedostatni. Po nim planuje jeszcze Mark II zrobić w skali 1/72.

 

Na tą chwilę Hellcat jest w takim stanie:

 

i0ihOJf.jpg

xCiJIku.jpg

ZKPaF2b.jpg

dv1HKwk.jpg

yQI60AB.jpg

 

Zdjęcie porównawcze z Pz.II (mój pierwszy model)

GFrydQh.jpg

 

Szukając trochę informacji o Hellcacie znalazłem malowanie, które mi się spodobało. Mam też kalkomanie(gwiazdy tego typu) po Shermanie więc nie będzie problemu z oznaczeniami.

Anzio, Maj 1944r.

rboYkZK.png

 

Kwestia malowania jest więc rozwiązana.

Model Academy pozwala też na wykonanie wczesnego działa(bez hamulca wylotowego), którą miał ten M-18 pod Anzio.

 

Tyle teraz. Dalsze postępy wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej lubiany przeze mnie etap produkcji, czyli układ jezdny, skończony.

 

Koła są zdejmowane(mają gumową rurkę w środku). Gąsienice będą więc gumowe. Łatwiej będzie się Hellcata malowało i brudziło.

Apv9IlF.jpg

 

Przyłożony ot tak kadłub. Trzeba będzie przy nim pokombinować, gdyż nie jest idealnie spasowany.

AsbPCIm.jpg

 

Io58rWX.jpg

3OvYlPs.jpg

 

Myślę nad kupieniem czegoś nowego do weatheringu. Skłaniam się ku Weathering Stickom Tamiyi. Co o nich myślicie?

Jak macie jakieś inne pomysły to z pewnością je rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołg w 99% posklejany, zostało tylko parę drobiazgów.

Wnętrze kadłuba skończone, pozostaje je jeszcze matem psiknąć.

Jak mówiłem, Hellcat jest w wersji wczesnej, z działem bez hamulca wylotowego.

Tak to wszystko wygląda na chwilę obecną:

 

Przyłożone na sucho, tak aby tylko dać pogląd jak pojazd wygląda

SztXsDQ.jpg

 

Wnętrze

TO6ruzn.jpg

6ttLCb2.jpg

ZTJwP0B.jpg

IfkpqWq.jpg

XMqsCUp.jpg

 

Wieża

0S3T0kR.jpg

 

I jeszcze takie zdjęcie

oJP1D9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wygladalo ze spasowaniem czesci?

Spasowanie części całkiem niezłe, z wyjątkiem kadłuba o którym wspomniałem wcześniej. Gorzej z jakością tych części - mają mnóstwo śladów po wypychaczach, wiele elementów jest z połówek(trzeba będzie zaszpachlować te widoczne).

Zobaczymy jak po malowaniu będzie wyglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.