Skocz do zawartości

Kamaz Typhoon-K Takom 1/35


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż zaczynam kolejną dłubanine, tym razem Rosyjski Mraap

 

Spodobał się, kupiłem, miał trafić do "przechowalni" na kiedyś, ale trzeba było jechać z rodziną na wekkend a rozbabranego leo2a5 w trakcie malowania " szkoda było brać więc padło na kamaza

 

Pudło - solidny wymiar

 

 

0aba2df6a35ae.jpg

 

 

środek, jak poniżej w sumie 4 ramki, kadłub, opony miękkie, puste

 

 

4f6593f255210.jpg

 

 

Opony, Michelin

 

 

61f663ebf70bf.jpg

 

 

wieksze niż ma "Rosomak"

 

 

 

 

b44c748b7aacf.jpg

 

 

 

no i od groma i ciut, ciut śladów po wypychaczach

 

 

25b0c8e1e39bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dłubanina, zapodaj limituje do 5 zdjęć, ciekawe jak długo bedą widoczne, z jakich hostingów korzystacie ??

 

 

ps.. no i dłubanina czyli 1/2 wanny i szlifowanie śladów po wypychaczach, w wiekszosci niepotzrebnie, bo przykrywają zasobniki

 

 

60159ef4763ff.jpg

 

i dalej, czyli lustrzane odbicie ...

 

2f2d4d9ab70e4.jpg

 

i kolejna godzina...

a pomysł producenta na ruchome "koła" porażka czyli przytapianie przy pomocy goracego grota osi obrotu i kół i instalacji kierujacej czyli drążków skrętnych dla każdej pary kół osobno

 

 

6de370c1e3d41.jpg

 

Pierwsza przymiarka, bo kadłub bardzo długi, a instrukcja tradycyjnie, niedomówienia, jak to u Takom-a

 

b525799d139af.jpg

 

 

Porównanie gabarytów z Rosomakiem, "wielki drań" ten Ruski

 

66ac254819c65.jpg

 

 

 

dobra i teraz pat bo nie mam doklumentacji jak malować i kabinę kierowców i desantu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dłubanina, zapodaj limituje do 5 zdjęć, ciekawe jak długo bedą widoczne, z jakich hostingów korzystacie ??

 

flickr, bardzo przyjemny do przechowywania zdjęć.

Model też, bardzo przyjemnie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42a57912a1c9de2680a40fc2854d4177.jpg

 

1755f41d2d498ed57e071313b4172893.jpg

 

Środek biały złamany jakaś szarością, fotele czarne wyściełane sky’ej (??) wiec farba pół mat by się świeciły trochu, czasami są zielone pokrowce założone na fotele,

Podłoga widziałem i szara wykładzinę i czarna.

 

A tu zajawka co by ci się nie nudziło przy budowie

 

64800ebc3843b64d87acba2f28974ebf.jpg

 

Jeśli będzie wersja MP to jak znalazł na Syrię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te znalazłem, tylko w modelu jest "inne" wyposażenie, nie wiem spróbuje wystawic w stanie jak pobabrałem czyli tło "biały, brudny" elektronika obudowa czarne itd... Mam słabe światło wiec z góry pzrepraszam za jakość zdjecia....

 

 

 

6cf2a44c41a9c.jpg

 

 

 

Oczywiście to dopiero poczatek "babrania" , a co do układu i zawieszenia to wbrew pozorom nie jest takie tragiczne, tylko prawie wszystko trzeba "gradować" bo są naprawde drobne nadlewki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i "stanął" na 3 kołach. Konstrukcja czyli 5 częsci + opona wydawały się durne, ale jest dobrze przemyślana i umożliwia bezawaryjne i bardzo trwałe połączenie z osiami, a także z "ta" konstrukcją drążków skrętnych, i całkiem trwale współpracuje, więc cofam moje krytyczne słowa wobec "patentu' z zgrzewaniem na ciepło osi. Warto ...

 

 

 

 

ab34b83bf745b.jpg

 

 

 

.. i już nie zaśmiecam, jutro kupie karton na "tło"... o qrde, widać nieoszlifowaja kolumne kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że Ty tylko Polaków budujesz... Ciekawa maszyna, mam na składzie... Lecą do mnie kalki i kogut do wersji syryjskiej... Może z początkiem przyszłego roku coś zacznę dłubać... Skąd figurki..?

 

 

Figurki - standardowa Zvezda (nr. 3665) w zasadzie figurki dyżurne i do "Tigra" i do UAZ-a a fajnie się je skleja, tylko przypadłość : dłonie przytwierdzone do broni co w niektórych przypadkach generuje dodatkowe "kłopoty"

 

Zamówiłem kalki i "koguta" ale nie "przyleciały" i też planuję "syryjską" z "paskiem", skąd zamawiałeś ?

 

Co buduję ? w zasadzie wszystko co mi się spodoba, albo z tego co mam na "składzie" czyli zaczynając od I wojny światowej z "naciskiem" na 100 Pułk Ziemi Cieszyńskiej a kończąc na Federacji Rosyjskiej, jednak z naciskiem na to co Polskie czyli np: sklejałem "mardera a2" bo nim kolega z klasy "powoził", po tym jak w latach 80 przeniósł się do Rajchu, a teraz szukam dokumentacji do:

"Rosomaka" o nazwie własnej: "Rudy 102" niestety zero odzewu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał mi fanty kolega Wojtek, gdzieś z ruskiego Ebaya... Po ok. 2 tygodniach wczoraj dostałem info, że już doszły i niebawem wysyła do mnie

Jeszcze koła i będzie gitara...

Wrzuć więcej galerii swoich modeli; rosomak już skończony..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał mi fanty kolega Wojtek, gdzieś z ruskiego Ebaya... Po ok. 2 tygodniach wczoraj dostałem info, że już doszły i niebawem wysyła do mnie

Jeszcze koła i będzie gitara...

Wrzuć więcej galerii swoich modeli; rosomak już skończony..?

 

 

Modele do Galerii może kiedyś

 

Rosomak jak na zdjęciu porównawczym, a teraz dodatkow robi furorę (zza szyby) u mojej 2 letniej wnuczki. Po kamazie planuje kolejnego Rosomaka, właśnie chciałem tego "Rudy 102" jak nie będzie odzewu to napiszę/poproszę Autora Książki o udostępnienie tego zdjęcia. A co do Hammer-owców to zamieścił ciekawe zdjęcie pick-upa (MENG) z znaczkiem powietrzno desantowej na drzwiach i nazwie własnej "Karbala", o tym też szukam...

 

Jak otrzymasz "koguta" to wystaw zdjęcie. Ewentualnie czy mógłbym skorzystać z Twoich kontaktów żeby zamówić "koguta" ? Ale bez zobowiązań, bo wiem że teraz trudno "tam" kupować, a mi aż tak nie zależy, najwżej popełnię "odlew" albo inne barwy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porwdźcie jak uzyskać zielonkawy odcień "szyb:".

Czy to co proponują a więc trysnąć Crystal preiscope green a.mig 096

czy szukać folii ewentualnie inne patenty.

 

Czy jeszcze ktos ma problemy z farbami pactry ?

Po raz kolejny nie mogę malować, tak jakby miały zbyt mało pigmentu. Mam starą zcarną i jest ok. Piopzrednie modele suv-made na strażacko czerwono, wyszła "transparentna" i to kilkukrotnie, póxniej 3 kolory NATO i sytuacja ta sama, teraz kupiłem nową Dark green i identyczna sytuacja. Maluje bez rocieńczalnika na takich samych jak od zawsze parametrach kompresora i tym samym aerografem. Czy nie zmienili skąłdu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pozycjonowania

Kamaz "sie dłubie", jest po 2 filtrze jeszcze "pierdołki" i inne kable - no i wyzwanie: czyli wycieraczki.

Jak bedzie jaśniej to lepsze zdjecia wystawię

 

 

54676d3b737f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz, kolejny krok, ale oczywiście i niestety"kogut" nie dotarł, więc ogólne:

"biedronkowanie" a "barwy" z Syrii muszą poczekać

 

eba34c0c49d75.jpg

 

a teraz wysycha i czeka na filtr:

 

d032f51a3644d.jpg

 

..

 

e309ae0d864b1.jpg

 

..

 

c73691c8e4381.jpg

 

..

 

e2656ad2df81f.jpg

 

 

 

a przy okazji "zareklamuje" świtna książkę dla miłosników Polskiej broni

 

"Dziennik Dowódcy Rosomaka" Jacek Dutkiewicz, Redakcja Marcin Ogdowski. Tam znajdziemy zdjęcia Rosomaków i nie tylko.

 

ps. artefakt, kamień podniesiony z Syryjskiej pustyni, tyle lat leżał w pudełku, pachnie Syrią nadal a jakie przywołuje wspomnienia

( Orientu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Świetny kolejny Typhoon-K na forum podobają mi się te pojazdy i chętnie u siebie bym je wkomponował w ZONE jako wozidło MONOLITU, ale nie mogę mieć nic nowszego niż z 2006r, więc zostaje mi TIGR.

Chyba, że jakiś autor o nim wspomni tak jak o pociągu pancernym.

 

Sorry za zaśmiecanie tematu. Świetny model bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tajfun "się odkopał" , też kombinowałem z nim w "strefie" ale jak na razie nie znalazłem opisu w książkach. Tigr, faktycznie są co najmniej 3 sceny, a że poprzednia wersja to polecam i menga i zvezde, oba fajnie się skleja i wychodzą efektowne modele, z czystym sumieniem polecam, a mój tak jak niżej wygląda i jest "po przejsciach" 2 miesięcy na wystawie, a i przepraszam za jakość zdjęć, nadal "nie dorobiłem się brystolu" na komorę do zdjęć ...

4b335ba86c673.jpg

 

0ae97e9517d1f.jpg

 

a25c8eedf13a0.jpg

 

Podziwiam Wasze publikacje w S-F zwłaszcza stalker i przenicowany.... , ale tam wszystkie są świetne ....

 

... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o ostatniej gwieździe Zvezdy czyli o "zwykłym" kamazie, takze pasuje do klimatów a składa się jak klocki "lego"

 

816617acfe55a.jpg

 

ace195b17dafa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeś natrzaskał tych ruskich wozideł...

 

one mają pewnego rodzaju duszę (przynajmniej ja tak uważam) poza tym i ekonomicznie (modele) i kulturowo bo można w Polskich barwach. Ale teraz makieta, nie przypuszczałem, że jest tak pracochłonna, a poza tym też chcę "ekonomicznie" a poza tym bez planu, więc ciągle coś albo nie wyjdzie albo zmienię, czyli zabawa, poza tym wnuczka mi "koryguje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
:D mój tajfun "się odkopał" , też kombinowałem z nim w "strefie" ale jak na razie nie znalazłem opisu w książkach. Tigr, faktycznie są co najmniej 3 sceny, a że poprzednia wersja to polecam i menga i zvezde, oba fajnie się skleja i wychodzą efektowne modele, z czystym sumieniem polecam, a mój tak jak niżej wygląda i jest "po przejsciach" 2 miesięcy na wystawie, a i przepraszam za jakość zdjęć, nadal "nie dorobiłem się brystolu" na komorę do zdjęć ...

4b335ba86c673.jpg

 

0ae97e9517d1f.jpg

 

a25c8eedf13a0.jpg

 

Podziwiam Wasze publikacje w S-F zwłaszcza stalker i przenicowany.... , ale tam wszystkie są świetne ....

 

... pozdrawiam

 

 

hmmmm no nie tak do końca, Tigr faktycznie występuje w jednej z części Gołkowskiego ale Typhoon chyba opisany jest w trylogii S.Nieściura - "Wedle Zasług" chociaż nie jestem pewien. Pawiem ci jak zapytam, na razie męczyłem go o markę traktora jakim jeździli jego myśliwi bo przygotowuję się do nowych warsztatów i zbieram materiały.

 

Nie chce ci marudzić, ale jak wrócisz to wrzuć foty na wszystkich swoich warsztatach na Imgura albo Fotosika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.