Skocz do zawartości

Autoblinda /Italeri/ 1:35/ wrak


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to w tej postaci dach psuje efekt wybuchu .Wygląda to jak by się złamał a nie urwał od wybuchu i prędzej nity by poszły i wszystko wygięło się do góry niż tak jak jest teraz . Reszta bardzo się podoba pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie miałem pomysłu na dach licząc, że tak zdewastowany przyjmie się za wiarygodny. Już teraz nic z nim nie zrobię. Za wskazówki dziękuję, pomogą mi w kolejnych pracach nie brać wszystkiego na łatwiznę.

Tymczasem więcej brązu…

 

3194b7886c5c495c.jpg

 

c25897cdd376fc36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego rdzawo brązowego na nie uszkodzonych elementach to jednak Afryka i te złomy tak nie rdzewiały .Odkryty metal to się patyną pokrywał ,brudem ale nie rdzewiał . Odnajdywane po latach wraki są minimalnie pordzewiałe,b ardzo mało wilgoci w powietrzu . Jak zostawiasz dach to trudno twój wybór szanować trzeba reszta ładnie zrobiona i ze smakiem pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego rdzawo brązowego na nie uszkodzonych elementach...

Zgadzam się.. w sumie to na pierwszym miejscu pod uwagę powinien być brany realizm.

Myślę jednak, że w dzisiejszej modzie malowania modeli liczą się emocje i generowanie efektów malarskich, które jeszcze nie były używane na szerszą skale. Liczy się forma, ona trafia do większej ilości odbiorców.

Dachu nie poprawiam podobnie malowania, szkoda mi czasu na poprawki, który mogę poświęcić na budowę kolejnego modelu.

 

Trochę ciemniejszych brązów…

 

123e3a64b2370f6d.jpg

 

ae50e1c65a139cc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj twoją wizję modelarstwa trzeba uszanować teraz twoje prace będę oglądał pod kontem warsztatu , i efektów wizualnych pozdrawiam i podziwiam warsztat OLO.Komentarz dotyczy też innego forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prace są imponujące i inspirujące .

Świetnie, że uchyliłeś rąbka tqjemnicy "jak to się robi".

Gdybyś mógł napisać nieco więcej:

- czy od początku do końca malujesz emaliami?.

- czy stosujesz jakieś specyficzne techniki, typu "suchy pędzel" ( na emaliach, ewentualnie olejach )?.

- czy technika malowania emaliami bardzo różni się od malownia akrylami?.

Przepraszam za te na pewno trywialne pytania, ale z malowaniem to u mnie zupełnie słabo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy od początku do końca malujesz emaliami?.

- czy stosujesz jakieś specyficzne techniki, typu "suchy pędzel" ( na emaliach, ewentualnie olejach )?.

- czy technika malowania emaliami bardzo różni się od malownia akrylami?.

 

Maluje od kiedy pamiętam wyłącznie emaliami.

Nie wiem czy coś pomogę.

W kwestii farbek akrylowych się nie wypowiem..zupełnie na nich się nie znam i w ogóle nie interesuje mnie ten rodzaj farbek. Ja po prostu nauczyłem się malować emaliami i raczej już przy nich pozostanę.

Suchego pędzla sporadycznie, jak już muszę. Choć dla początkujących malarzy ta technika jest bardzo łatwa w opanowaniu i efektowna w uwypukleniu detali, to jednak pociągnięcia pędzla mają charakterystyczny szorstki wygląd, który mnie się osobiście nie podoba.

Do uwypuklenia detali i bryły modelu stosuję tzw. podmalówki. Jest to technika trudniejsza ale nie ma tych charakterystycznych „ciągnięć” po pędzlu.

 

Bryła modelu po podmalówkach,

 

4a5279d640b373c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On został zmalowany z aero dopiero po położeniu podmalówki. Kilku barwne podmalówki w różnej rozpiętości tonalnej wykonałem pędzlami. Dopiero jak to wyschło położyłem z aerografu „chudy” kolor piaskowy. W podmalówce zastosowałem też kolor błękitu, po nałożeniu piaskowego i zmieszaniu tych kolorów uzyskałem delikatnie przebijający przez „piasek” zielonkawy odcień. W odróżnieniu monochromatycznej podmalówki kolorowa daje ciekawsze efekty. Wiedzieć tylko trzeba co wyjdzie po wymieszaniu wszystkich barw, ale to też nie problem bo zawsze można całość zamalować grubszą warstwą.

 

Podmalówki,

 

12f98b572beddd6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.