Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 7/1 Tamiya 1:35 Stalingrad


luk92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sd.Kfz. 7/1 Tamiya 1:35 w zestawie pojazd + załoga

Model będzie w malowaniu zimowym, kalki 24-tej dywizji pancernej pojazd z okresu walk o Stalingrad.

 

 

figurki wstępnie podmalowane, przyklejone paski

6dedb84e88bfce46.jpg

 

kolor bazowy

e95b1bf200a68749gen.jpg

cc2045e06afeafd0.jpg

 

całość spryskana lakierem do włosów (pod kamo), położone kalki

9fd4a266bc942779.jpg

d3d9f217e22d0c87.jpg

 

 

kamo położone, poskładany na sucho

e9ae56c4d085383f.jpg

14c9dffa674b5028.jpg

578c238cbff6be3f.jpg

852f43a070c909d2.jpg

7a123e9d3ded90f4.jpg

dca91cdcad4fecc5.jpg

df635792797ad21f.jpg

04f3453f4c7b311c.jpg

69888d7652698979.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zająłem się figurkami...

mordy trochę w szoku i wystraszone ale nie ma co się dziwić są w akcji i do tego zamknięci w tzw. kotle stalingradzkim...

a tak serio to jutro jak czas pozwoli to poprawię chociaż te oczy bo jednemu to wyszły jak źrenice u kota

i może podziałam coś z ubiorem.

 

 

pan oficer i podajnik

ac86198bc85e06a0.jpg

reszta bandy

7ecb74fdcb98c302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski od puszek pgaz byly parciane a nie skorzane ergo kolor piaskowy, lub odcienie oliwkowego. No i jestem ciekaw jak wybrniesz z malowaniem wnetrza kapturow u panow ktorzy nie maja ich naciagnietych na glowe. Poza tym dobrze idziesz, buty wartowniczy wyszly Ci ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś doradził żeby przy malowaniu oczu olać białka I robić tylko źrenice. Moim zdaniem była to dobra rada.

nie wiem nie widziałem, może i dobrze ale będę próbował z białkami do skutku.

@luk92 zapoznaj się z...

zapoznałem, przyda się dzięki

Paski od puszek pgaz byly parciane...

ok nakleję nowe w już odpowiednim kolorze albo przemaluje te

No i jestem ciekaw jak wybrniesz z malowaniem wnetrza kapturow u panow...

właśnie teraz pytanie odnośnie tych odwracanych kurtek zimowych

z tego co zauważyłem w necie niektóre były szare a niektóre w kamo splinter bądź groszkowy czy jest jakaś zasada że np. te w kamuflażu były dla jednostek SS a te szare dla wehrmachtu i luftwaffe? i od którego roku wprowadzono te kurtki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtki zimowe, jako takie, pojawily sie jesienia 1942 (poraz pierwszy zostaly wydane na linii) po ciezkich doswiadczeniach zimy 1941/1942. Kurtki dwustronne bez wzoru maskujacego biale/ mysioszare byly uzywane zarowno w Waffen SS jak i Heer (!). Luftwaffe uzywala innego wzoru kurtek ktore roznily sie od tych z Heer pikowaniem (choc nie tylko) ktorego nie bylo w tych drugich. Kurtki dwustronne biale/ kamuflaz byly uzywane zarowno w Waffen SS jak i Heer z tym ze SS uzywalo kurtek ze swoimi kamuflazami (rozmyty, dąb, groszki) zas Heer uzywalo Splittertarn i Sumpfmuster. W twoim przypadku musi to byc albo jeden z tych dwoch ostatnich lub mysioszary. Tak przy okazji Wehrmacht to ogolnoe sily zbroje III Rzeszy a ten dzielil sie na Heer, Luftwaffe i Kriegsmarine a splinter to zachodnie, niepoprawne uproszczenie nazwy splittertarn i jak juz trzeba uzywac uproszczen to poprawniej byloby splitter. Jezeli chcesz jakies fotki jako odnosniki kolorow i wzorow daj znac, chetnie pomoge.

 

Edit Zapomnialemdodatc ze te z kamuflazem byly jednak powszechniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiem bardzo...

 

Zimóweczka ze splittertarnem do wierzchu.

 

5ef8e6841d36dcfd478a0532691a60b5.jpg

 

Zimóweczka z sumpfmusterem do wierzchu.

 

a-camouflaged-heer-parka-sumpfmuster-pattern-camo-white-reversible-BRF5W2.jpg

 

I mysioszara

 

md001337cgbh.jpg

 

Myślę że jeżeli nie chcesz ugrzęznąć to zrobisz szare. Te wzory nie są proste, choc widziałem malowane na figurach naprawdę mistrzowsko i to na tym forum. Tutaj problem polega na tym że kaptur wewnątrz to mała powierzchnia a trzeba brać pod uwagę załamania wzoru spowodowane pofałdowaniem materiału. Jak dla mnie spore wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem polega na tym że kaptur wewnątrz to mała powierzchnia a trzeba brać pod uwagę załamania wzoru spowodowane pofałdowaniem materiału. Jak dla mnie spore wyzwanie.

dokładnie, chyba pójdę na łatwiznę ale korci mnie żeby na jednym chociaż spróbować jak będzie kicha to zrobię te mysioszare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 próbach malowania kamuflażu od wewnętrznej strony kurtek poddałem się bo ani jednego ani drugiego kamo nie przypominało więc zrobiłem mysioszare. Poprawiłem też trochę oczy żeby nie były takie wytrzeszczone i przerobiłem paski od masek pgaz na oliwkowe, dodałem paski do hełmów i kalki ale wydaje mi się że te trójbarwne tarcze są trochę za duże no chyba ze takie też występowały(chodzi o rozmiar)?

Figurki jeszcze bez ekwipunku, póki co wygląda to tak pod spodem foty przymiarkowe.

 

 

czapka dowódcy

4ed5a5ad92d67c25.jpg

 

 

 

929f2739a4b5fdb4.jpg

72b779ee0bd19085.jpg

14f3b0679aa74c3e.jpg

86dbb2da7b38e2a6.jpg

c94051e8db67169c.jpg

b7d33fe08777b1f4.jpg

c6085e76df5f441f.jpg

ee0142d205a4c73f.jpg

cbe55a57cace8c3a.jpg

723ce2adfe55b8b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczki na helmach faktycznie jakby z innej skali. Mam wrazenie ze otok crushera (oficerskiej czapki polowej) pomalowales na czarno? Powinien byc ciemnozielony ale zostaw juz tak,w tej skali i tak oszukasz wzrok. Widze ze jedna puszke przykleiles prawie pionowo? Paski puszki zbiegaly sie przy gornej pokrywie. U podstawy byl krotki pasek z haczykiem ktory sie zaczepialo za pas glowny a co w zasadzie pozostaje niewidoczne ergo, prawidlowo powieszona puszka pozostawala mniej wiecej w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze otok crushera (oficerskiej czapki polowej) pomalowales na czarno? Powinien byc ciemnozielony

tak, jest czarny ale chyba już to tak zostawię.

 

 

Widze ze jedna puszke przykleiles prawie pionowo? Paski puszki zbiegaly sie przy gornej pokrywie. U podstawy byl krotki pasek z haczykiem ktory sie zaczepialo za pas glowny a co w zasadzie pozostaje niewidoczne ergo, prawidlowo powieszona puszka pozostawala mniej wiecej w poziomie.

zgadza się, chyba zasugerowałem się instrukcją, co nie zmienia faktu ze źle i bez pojęcia to przykleiłem leci do poprawy.

Natomiast będzie delikatny problem z przyklejeniem w ten sposób do tych którzy siedzą i wymieniają magazynki ponieważ będzie przeszkadzało oparcie i raczej będę musiał znowu zrobić nowe paski żeby inaczej umieścić puszki.

7bca04b3c841800agen.jpg

 

Dzięki za wyłapywanie błędów

 

a jak już o puszkach mowa to posiadam 2 takie puszeczki niestety bez pasków i zawartości, jedna w bardzo dobrym stanie w oryginalnym kolorze Apfelgrun ale przemalowana na inny kolor (ciemno zielono-szary) nie wiem czy w epoce czy już po wojnie. Druga była w opłakanym stanie i zeżarta wiec postanowiłem ją wyczyścić i pomalować, na obydwóch czytelne sygnatury:

3fdeba36a4cc8b43.jpg

c0bf69a640c7829f.jpg

 

 

 

 

sygnatura- "przekreślone 'S' 1940". środek w oryginalnym kolorze pod nim goła blacha. Ciekawostką jest podpis "Cirsovius" niestety nie jestem w stanie określić czy z epoki.

ae4435570dbbb648.jpg

 

 

 

 

ta odmalowana "PRESTAG 1939"

2f57a1dd356dc66c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości butów to za mało zdewastowana powłoka białego koloru na podłodze pod działem , to ryflowanie traciło barwy po jednej intensywnej akcji pozdrawiam OLO.

Ogólnie będzie bardziej zajechana jakieś plamy brud itp trochę zacieków i niewiele rdzy jak i wash na całym pojeździe, jeszcze nic nie ruszane.

Ale z tego co napisałeś zrozumiałem, że chodzi ci o to że zbyt mało białej farby zdrapałem z powierzchni paki?

Kamo kładłem na lakier do włosów póki świeża farba ładnie schodzi teraz już raczej będzie ciężko to zdrapać ale w takim razie spróbuje coś wymyślić.

Zaglądam i podglądam , z ciekawością. Fajnie że oprócz tematu w tle jest jakoś wątek historyczny

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi puszkami to spoko. Ja mysle ze oni nie wymyslili tego tak a nie inaczej dla komplikowania sprawy. W sytuacji kiedy trzeba pylo posadzic tylek a z tylu nie bylo za duzo miejsca pewnie odpinano ten krotszy pasek, co zreszta potwierdza czesc zdjec archiwalnych. Te cholerne puszki byly naprawde koszmarem, ja nienawidze tego zakladac na siebie i w zasadzie od 7 lat staram sie tego nie robic. W realiach wojennych albo pozbywali sie tego albo troczyli do sturmgepacka w miejscu przewidzianym na zrolowana zeltbahn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze oni nie wymyslili tego tak a nie inaczej dla komplikowania sprawy. W sytuacji kiedy trzeba pylo posadzic tylek a z tylu nie bylo za duzo miejsca pewnie odpinano ten krotszy pasek, co zreszta potwierdza czesc zdjec archiwalnych.

 

jak dam tak to powinno być już dobrze? temu kucającemu normalnie ją dam a reszta będzie miała jak ten po lewej (to coś pod puszką to właśnie ten odpięty krótki pasek) wole zapytać niż przyklejać i odklejać non stop

941b3c2db179effe.jpg

 

ja nienawidze tego zakladac na siebie i w zasadzie od 7 lat staram sie tego nie robic.

zajmujesz się rekonstrukcją czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czytasz w moich myslach...

2. Tak, teraz juz tylko rekreacyjnie i w ramach urlopu spedzanego w Polsce, choc jest swiatelko w tunelu ze zaczne to robic znow troche czesciej tutaj (UK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.