Skocz do zawartości

Merkava Mk.IV Academy


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno mnie tu nie było. Miałem przerwę w sklejaniu modeli (sklejałem i malowałem figurki), ale teraz chcę znowu sobie coś posklejać. Wybór padł na izraelski czołg Merkava IV

 

https://www.mojehobby.pl/products/MERKAVA-Mk.IV-LIC.html

 

Chciałbym do niego dokupić jak najwięcej blaszek i elementów metalowych. Ale jest tego tyle, że nie wiem co wybrać. Chciałbym też lufę i gąsienicę metalowe, ale nie mogę ich znaleźć. Pomożecie? Pozdro

 

Znalazłem coś takiego:

 

https://www.mojehobby.pl/products/IDF-Merkava-Mk.-IV-basket-HBO.html

 

i takiego:

 

https://www.mojehobby.pl/products/IDF-Merkava-Mk.-IV-armour-shields-HBO.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego że ten model ma skopaną wannę pod układ jezdny ;)

Tego nie wiedziałem. A jakiego producenta byś polecał Merkavę IV w skali 1/35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę dodatków do modelu -> https://www.scalemates.com/kits/101405-hobby-boss-82429-merkava-mk-iv

oraz friule, których nie ma powyżej -> http://www.m-zone.pl/atl-99-merkava-iv.html

 

Wielkie dzięki Martinello Tak przypuszczałem, że lufę będę musiał ściągać z zagranicy niestety. Kolega wyżej mnie trochę wystraszył, że są problemy z wanną w modelu Hobby Bossa. Wolę uniknąć takich niespodzianek i skleić go bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejalem mk3 i poza szpachlowaniem łączenia wieży, nie miałem z nim jakichś większych problemów. Ale przygotuj się psychicznie na montaż łańcuchów z kulkami hehe Mnie to doprowadzalo do rozpaczy hehe

 

Masz na myśli te łańcuchy podczepione pod wieżyczkę? Co z nimi nie tak było? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model i dodatkowe elementy fototrawione zamówione i jutro powinny być. Zastanawiam się tylko, czy warto kupować metalowe gąsienice i lufę. Za oba te dodatki zapłacę więcej niż za sam model :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gąskami wstrzymaj się Z tego co widziałem zestawowe źle nie wyglądają Poczekaj na model i oceń je pod względem szczegółów i czy wymagają dużo pracy i obróbki Metalowe gąski daja przede wszystkim fajny efekt przy ruchomym zawieszeniu na jakiejś podstawce. Jeśli w zestawie będzie jakaś tandeta, no to w ostateczności można wtedy zainwestować. Ja na przykład wymieniam gąski w ostateczności Do tego modelu napewno warto zainwestować w jakieś dodatki, typu anteny, blaszki, może jakiś ekwipunek, który wzbogaci wygląd modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w swoim portfolio.

 

Całkiem pozytywnie wspominam. Ja robiłem prosto z pudła.

Kulki trzeba dobrze przymierzyć i jakoś "uwypuklić" bo kulki to płaskie blaszki, a w rzeczywistości to kule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w swoim portfolio.

 

Całkiem pozytywnie wspominam. Ja robiłem prosto z pudła.

Kulki trzeba dobrze przymierzyć i jakoś "uwypuklić" bo kulki to płaskie blaszki, a w rzeczywistości to kule.

 

To jak już zacznę relację to liczę na Twoją pomoc gdyby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w swoim portfolio.

 

Całkiem pozytywnie wspominam. Ja robiłem prosto z pudła.

Kulki trzeba dobrze przymierzyć i jakoś "uwypuklić" bo kulki to płaskie blaszki, a w rzeczywistości to kule.

 

 

Sa też w sprzedaży normalne kulki z łańcuchami, więc jakby Ci zestawowe nie odpowiadały, to możesz zainwestować w taki zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie paczka i mały in box na początek.

Pudełko:

 

5c1168ff9f41388c.jpg

 

I zawartość:

 

e008aaaece6d11c7.jpg

 

3bd88f0aa1830c5f.jpg

 

Szczerze to nie spodziewałem się, aż tak wielu części. Model będzie dość duży.

 

I jeszcze dodatkowo zakupione blaszki:

 

a0bcd540f122d5da.jpg

 

248a36e8a72b10b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem instrukcję i mam pierwsze pytanie. Instrukcja każe mi malować niektóre części ( np wizjery na niebiesko, gumę na kołach na czarno). Czy mam się jej słuchać i teraz to malować czy dopiero na końcu? Zawsze miałem problemy z malowaniem i nigdy nie wiem jak to ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też robiłem ten model. Wątek gdzieś powinien być na forum. Nie miałem z nim problemów. Nie ma w nim błędu z zawieszeniem tak jak to któryś z kolegów na początku obwieścił. Później pojawiło się sprostowanie na szczęście, że tyczy się to tylko modelu Hobby Boss. Z tego co kojarzę, to chyba da się same łańcuszki dokupić. Poszukaj zestawów firmy Legend do Merkavy IV. Blachy Edka najlepsze nie są, ale coś tam na pewno zwaloryzujesz.

 

Jak chodzi o koła, to ja maluje ogumienie po nałożeniu koloru bazowego -oczywiście przed brudzeniem :wink3

Powodzenia i nie zmaść tego modelu, bo szkoda by było Rydwanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rozdział za mną. Przyklejona stalowa płyta pod wanną, haki (z przodu i z tyłu) oraz część rolek.

 

3e89808a83229697.jpg

 

54c458f6410f3efe.jpg

 

17e2568ea3811c28.jpg

 

edcf02281da95a15.jpg

 

Przyjrzałem się też dodatkowym elementom fototrawionym i niezła jest z tego drobnica. W instrukcji można oczopląsu dostać. Zobaczymy czy sobie z tym poradzę, bo jeszcze nie kleiłem trawionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.