Teraz jest Śr sty 17 2018, 5:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sd.Kfz.182 King Tiger Porsche Turret 1:35 TAKOM
PostNapisane: N sty 07 2018, 21:25 

Witam,
Jest to mój pierwszy warsztat na tym forum. Jest to też powrót do modelarstwa po wielu latach przerwy.
Wybór, po wielu recenzjach, padł na model Tygryska Porsche z Takoma. Modle sklejany jest z 7 letnim siostrzeńcem i on też się uczy razem zemną :cool:
Na pewno będzie to model prosto z pudła, malowanie też będzie pudełkowe więc proszę nie znęcać się nade mną, że coś jest niezgodne z rzeczywistością ;)
W pudełku jest mnóstwo części więc po dokładnym przeanalizowaniu instrukcji zaczęliśmy pierwsze prace, ich wynik poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć ale są robione telefonem bo lepszego sprzętu brak.
Wiem, że nie jest za czysto i prosto, a do perfekcji sporo brakuje, ale z czasem, mam nadzieję, że przed dojściem do elementów całkowicie widocznych, wszystko wróci do dawnych standardów.
Jako, że będzie to mój pierwszy model malowany przy użyciu aero to mam do Was pytanie, czy najpierw sklejam całe wnętrze i dopiero potem maluję? Do tej pory zawsze pędzelkowałem wszystkie części osobno.
Teraz pewnie zapadnie dłuższa przerwa w postępach bo muszę się zaprzyjaźnić z aero i farbami miga. Niestety pierwsze próby nie wypadły pomyślnie i jutro jadę po plastikowe łyżki i uczę się dalej.

Mam nadzieję, że za bardzo po mnie nie pojedziecie aczkolwiek każda konstruktywna krytyka mile widziana.

Tytuł: Re: Sd.Kfz.182 King Tiger Porsche Turret 1:35 TAKOM
PostNapisane: N sty 07 2018, 21:45 
Administrator

Na forum mamy dużo poradników, poczytaj, pooglądaj i pytaj.
Poczytaj o farbach, a dowiesz się jakimi się najlepiej maluje i którymi uzyskuje się najlepsze efekty.

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekJesienny Rajd Pojazdów Zabytkowych 2017

PostNapisane: N sty 07 2018, 21:57 

Ja od siebie przyłączę się z życzeniami powodzenia!
Sam sklejam z siostrzeńcem :)

Do góry skakamy bo podoba nam się!

PostNapisane: N sty 07 2018, 22:55 

Witaj. No i super że wracasz, dużo tu takich. A i jeszcze lepiej że wciągasz młodego. Będzie następne pokolenie.
Z wnętrzem to jest tak, że każdy robi jak mu pasuje. Tutaj masz dwa moje warsztaty w których robiłem pojazdy z wnętrzem - może coś Ci to pomoże w podjęciu decyzji, M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy, Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Trista. Generalnie to malowałem całość, ale też niektóre małe elementy malowałem osobno i wklejałem potem.

Co do farb to ja maluję Tamiya i farbami MiG jeszcze nie malowałem. Ale kiedyś jak próbowałem z Vallejo (podejrzewam że podobny typ) to używałem oryginalnego rozcienczalnika. Ale dla mnie to Tamiya są jedne z lepszych. No to życzę powodzenia w budowie.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: HMS Dreadnought 1907,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

Ostatnio edytowano Cz sty 11 2018, 22:18 przez bazylms, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz sty 11 2018, 13:56 

jawkers napisał(a):
Na forum mamy dużo poradników, poczytaj, pooglądaj i pytaj.
Poczytaj o farbach, a dowiesz się jakimi się najlepiej maluje i którymi uzyskuje się najlepsze efekty.

Poradniki już chyba wszystkie przeczytałem, niektóre niestety trochę za późno ;)
enten napisał(a):
Ja od siebie przyłączę się z życzeniami powodzenia!
Sam sklejam z siostrzeńcem :)

Dzięki, przyda się.
bazylms napisał(a):
Witaj. No i super że wracasz, dużo tu takich. A i jeszcze lepiej że nie wciągasz młodego. Będzie następne pokolenie.
Z wnętrzem to jest tak, że każdy robi jak mu pasuje. Tutaj masz dwa moje warsztaty w których robiłem pojazdy z wnętrzem - może coś Ci to pomoże w podjęciu decyzji, M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy, Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Trista. Generalnie to malowałem całość, ale też niektóre małe elementy malowałem osobno i wklejałem potem.

Co do farb to ja maluję Tamiya i farbami MiG jeszcze nie malowałem. Ale kiedyś jak próbowałem z Vallejo (podejrzewam że podobny typ) to używałem oryginalnego rozcienczalnika. Ale dla mnie to Tamiya są jedne z lepszych. No to życzę powodzenia w budowie.

Przeglądnąłem Twoje tematy i postanowiłem powklejać większość i dopiero potem malować, jak wyszło możecie ocenić na zdjęciach poniżej.

Poklejone większość wnętrza
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze malunki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dobraniu odpowiedniego rozcieńczenia i ciśnienia, dzięki @ESP, zaczyna to malowanie jakoś chyba wychodzić.

REGULAMIN FORUM