Skocz do zawartości

Tamiya King Tiger Porsche turret 1:35


RysiuMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na warsztat idzie model , który dostałem od znajomego już lekko napoczęty.

Jest trochę waloryzowany (metalowa lufa i trochę blach od Eduarda)

Model wykonam w malowaniu s.Pz.Abt.503 Normandia 1944.

Będę wzorował się na poniższej fotografii:

cd41338a030dfb33gen.jpg

Model w stanie początkowym wygląda tak:

a45e71a81bd1fb27gen.jpg

PS. Na fotografii jest zupełnie inna maszyna ale to mi nie przeszkadza chodzi o samo ułożenie czołgu i załogi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że musisz dorobić zimmerit??

 

Przecież napisał, że ma w nosie wszystko i nie przeszkadza mu że ma model z wieżą Porsche a na zdjęciu jest Henschel.

Będzie się jakimś faszystowskim mazidłem zajmował

 

Niech zrobi chociażby w barwach Pomarańczowej Alternatywy z np. zawiązaną na supeł lufą - będzie przynajmniej z jajem.

 

Pomaranczowa_alternatywa-dzien_wojska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że musisz dorobić zimmerit??

 

Przecież napisał, że ma w nosie wszystko i nie przeszkadza mu że ma model z wieżą Porsche a na zdjęciu jest Henschel.

Będzie się jakimś faszystowskim mazidłem zajmował

 

Niech zrobi chociażby w barwach Pomarańczowej Alternatywy z np. zawiązaną na supeł lufą - będzie przynajmniej z jajem.

 

Pomaranczowa_alternatywa-dzien_wojska.jpg

 

Jeżeli udało by mi się zawiązać lufę w taki sposób żeby była kokarda i jeszcze razem z resztą lufy ułożyła się w idealnie fallicznym kształcie to nie jeden krasnal z Wrocławia by chciał taką armatę.

Pozostawiam jednak tematy anatomiczne bardziej zaawansowanym modelarzom

Przechodząc do zimmeritu to i tak miałem zamiar wykonać go na modelu. Będzie to mój pierwszy raz więc mam nadzieje że nie będzie za bardzo bolało.

I na koniec pytanie czym ? widziałem patent z kółeczkiem z ząbkami "trumpek" to bodajże robił ale myślę że można samemu coś takiego wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypnos ale Ty chyba też nie zrozumiałeś:

"PS. Na fotografii jest zupełnie inna maszyna ale to mi nie przeszkadza chodzi o samo ułożenie czołgu i załogi."

 

Jak to się nazywało...... Hm? Czytanie ze zrozumieniem?

 

Wracając do tematu zimmeritu.

Możesz kupić gotowy np. AtakModel.

Możesz zrobić go samemu. Patentów jest sporo.

Cooper też nie przeczytał ze zrozumieniem ale ma za to w stopce link do swojego warsztatu (bodajże jagdpanzer) gdzie opisał jak go zrobił.

Radełka trumpetera sporo osób chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz z Greenstuff to jest on(wg. mnie) najlepszym materiałem do zimmeritu. Nie mieszaj od razu dużej ilości ze sobą, tylko fragmentami oblepiaj pojazd. Płaszczyzna po płaszczyźnie, tak jest najbardziej komfortowo dla Ciebie Aha, i od czasu do czasu możesz GSa zwilżać wodą, to poprawi jego obrabialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

skończyłem prace nad czołgiem zostało jeszcze dopracować zabrudzenia i tym podobne detale. Ogólnie uważam że prezentuje się znośnie sam z pierwszego zimmeritu jestem zadowolony pora na figurantów i podstawkę. Spierniczyłem wydech ale to jest do zrobienia. nie wiem natomiast dlaczego rozpłynęły się kalki (używam starego mr.mark setter ma już trochę lat no ale to się chyba nie psuje) w każdym bądź razie to już zamaskuję na dioramie.

 

7e6f7097ef6ae53cgen.jpg

 

c78575e13fff9a65gen.jpg

 

14122e7617b7483fgen.jpg

 

038971cd735e268agen.jpg

 

4d4633604e4ff860gen.jpg

 

fa432fb2d60a3000gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.