Skocz do zawartości

Bojowe ,,porszaki'' 1/72


FLECZER

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurs za nami a ja zdecydowałem, że muszę trochę odpocząć od drobnicy. Czas zmierzyć się z planami które kiedyś poszły w odstawkę. Bohaterami tego warsztatu mają być zrealizowane i używane na polu pomysły Ferdynanda Porsche a mianowicie Ferdynand, Elefant, Tiger(p) oraz Bergetiger(p). Od razu zaznaczam że będzie to dłuuugi warsztat i pewnie będę go o jakiś czas porzucał dla jakiś projektów na wczoraj. FtF-y nie idą całkiem w odstawkę.

Wiele lat temu zakupiłem ,,doskonały'' model Italeri. Niestety zestaw Armo dużo nie zmienił. Dopiero później udało mi się dorwać okazyjnie połowę zestawu Dragona a niedawno stałem się posiadaczem całego zestawu.

Z modeli Dragona powstaną ferdek i słonik a pozostałe odpadki mam nadzieję użyć do budowy pozostałej dwójki.

Zimmerit wykonam z green stuff'u.

Pomoc merytoryczna jak najbardziej wskazana

 

7aALxGw18AgVeqr8VOoILvRG_MBjtT1zqD2lopwEfESordHW_8cn8WxAFHyTo3UjZFDNZzD3NdiNGpV7LgVT5SB_yb8U6m7A6V31=w1031-h920

RiC4bTwd2jEde968CIfAf5ImqwbAxmMza3N5n7PbCzpZWl-NMRSm7smuE0OeKR1qS-uV3JnbqAPZ_xMM4WnbJ7kn83b5r_9Qz_pL=w1031-h920

oFq7zd04wG9RVn8QiUz2OT4xr5y7EpKHMaryCpCf1YI0YPvFsMXosJ-jyOYVDXSAqvSeDQ74rCXe-l8J-OWc24ItJp-r0CqCEYln=w1031-h920

q80WpHyIiiNa6trL4jWQVvSpFWMhusUmzNrkO695yDmkIdTSEOD_8s8E6aqVaL9zvWEcsJsEVxUJM8aLxUNdRNe4IB1LME-nVIZr=w946-h1020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne postępy. Jakoś dragonem zachwycony nie jestem aczkolwiek składa się dobrze. Skupiłem się na przebudowie italerki na tigera(p) i wymiarowanie robię wg dragona. Wieżę będę robił wzorując się na revellu. Zastanawiam się nad zakupem metalowych luf.

 

w8uDF0baE1NBcAjeStI_f0bQifZRifi00Ck__WP0ptG5mna5rg4P5rR6K71H2iwOOHsGu3vJshpO2DjLwARf12_lxHBplTfedmj7=w1031-h920

mRhk-Ctf1dxupMcRb1NutvO_WRLBJNr5_2j94_6uQRjuuKB9Y6hyMhvO7oWKCF2rqDw4mwev3Gd_duLL4uXTOvTnX4XkjGjW2H4_=w1031-h920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki tak na szybko z dzisiejszej dłubaniny i istotne pytanie do znawców tematu. Czy Tygrys (p) 003 miał asymetryczną wieżę bez garba na jej wierzchu jaki posiadał prototyp?

Kadłub z grubsza zrobiony. Nie ma co bawić się w dokładne szlifowanie skoro będzie kładziony zimmerit. W następny luźniejszy czas zacznę dziergać kadłub bergetigera żeby zimmerit kłaść od razu na wszystkich pojazdach.

 

L54XkhdT4f4H0wM7EEkuUUKtvbp0Hgq0WhfJNsV0jL3vZuQ6mmtAMTWMG43IDmvCM5AuCV3ToBve1yl73cKk_EY43LVP8Rk311M0rw=w1091-h920

Sn3qWzpkAtay3IuvKr4mBKg7vgvOu3WJre0stF_NqhiYnOoCJlcICnRHNn0BrOuuNyKinN0pESfpHGyDZ7ZgNm_AMoHzNBYOOhuGJQ=w1091-h920

fE5ZZFybvklkEPUYCn-2lAkhwGx7exgxuPFfjAZjykU9gqOWD_3BiByvspGO1sj_2_kGiHtEqrlU7OzRLOCXxwpP-V0Vkoa_P4w4qA=w1091-h920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger (P) miał kilka prototypów ,które różniły się wieżą oraz elementami zewnętrznymi jak mocowania narzędzi czy haki. Były też wersje z pogrubionym pancerzem ,który właśnie chyba wykonujesz .

 

Polecam książkę Panzerkampfwagen VI P (Sd.Kfz.181): The history of the Porsche Typ 100 and 101 also known as the Leopard and Tiger (P)

 

https://avaxhome.unblocker.xyz/ebooks/panzerkampfwagen6p.html

 

(PS sugeruję tylko wygląd okładki nie zaś chęć nielegalnego pozyskiwania książki . Musiałem o tym wspomnieć )

 

 

jest w niej to czego potrzebujesz

 

Konwersja lepsza jest z Atak. Bardzo dobra i już z bardzo przyjemnym Zimmeritem. Tak samo jak Armo jest jednak do Elefanta nie do Ferdinanda. Italerka to jak zwykle zlepek wersji.Ferdi nie miał k.m w przedniej płycie ,inny układ włazów i płytę silnikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze Muszę sobie wiedzę z tej książeczki przybliżyć.

Odnośnie Elefanto/Ferdka różnice znam i będę przerabiał na elefanta jeden z modeli dragona. Model italeri to produkt którego nie powinno być w dzisiejszej ofercie modelarskiej. To wręcz nieprawdopodobne ale aktualnie cenowo różnica między nim a dragonem to ok 10 zł Gdyby nie to, że wykopałem ten model z zapasów i mam zamiłowanie do rzeźbienia w G to by trafił do kosza. Natomiast konwersja Armo jest chyba siekierą dziergana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawna oferta Armo to w zasadzie ręcznie poprawiane zasadnicze te same modele co ich zastosowanie. Robiłem kiedyś Su-76 I od Armo i to w zasadzie klon pz.3 italeri z dołożoną gorą robioną ręcznie

Fakt ze italeri powinna zniknąć ze swiata modelarskiego. Jakosc dyskusyjna a cena na pograniczu Dragona . Do tego w zasadzie cała ich oferta już ma odpowiedniki duzo wyższej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okres przedświąteczny nie rozpieszcza nadmiarem czasu ale cos się dzieje. Zdecydowałem że Tiger(p) dostanie gąski DS. Zrobiła się mieszanina części italeri, dragona, airfixa i pracy własnej (jarzmo revella jest tylko do przymiarek). Zamówione lufy o ile będę miał szczęście mają dotrzeć jutro więc będzie jeszcze RB .

 

e1WHAt3xB_ZpboWuUeXJhV3v-Shm7kVFjKJTmYiUF23QkDl06OXloI6v6op88vQRZblZop8_poLoh9lSdCi3JkOEkGdkQMEGbxB9=w1031-h920

5L9rpouCEXwmBlYZGHeu8huGEmPvy5QIXMqw-G_MkZhol2pHUq17LPkPJlD6wUnTzra-dSeLOd5ZrlOCgI4KNKdzIOo7xbSF7bTA=w1031-h920

1Qxv0Ijv69x_Q2oVHJmVOtz3DDlUIjN9EGenj5N0exIH-ePWJcCmbECvwaCxN9-Bp7hB53uzYioKY0rG_iZmZkKsnLTRo_2Pg8-u=w1031-h920

0nkCm8GurqHdC7zWWtsVWpb9D9dqxGyMSns4qH4Y-GmGnTWalnfHkxgUWQAkLC9pnus8aaXoHSXxANJX0dZoC0TOz3lH4xPjiZeY=w1031-h920

Sgv9eRJnf90mpn-5rPgGlBbFCgz4eg9Ftc0On9u--8RQB4WpfHD67Xe_vqKs6_zvPUHck9pRZFJN1G9V_Cmp51Snwt8BcDyiF7rG=w1031-h920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamiast tygrysa wychodzi mi coś pomiędzy żabą a ogrem. Kolejnym wyzwaniem po zimmericie będzie tylna płyta nad silnikowa. Reszta to duperelki, lampy, narzędzia, uchwyty, zawiasy itp. Z elementów zestawowych które mogę jeszcze wykorzystać do tego modelu to przednie lampy i zapasowe ogniwa gąsienic (będą między tylna ścianą wieży a zasobnikiem).

 

WeUhCc7JhVUnKMwQ-rbFR4K-wf2GMz21YYgEy1BN__wze50JQPKB6jTeRkq22QdN5CeGIqqP6FBgbFi9J2bfbDaBEWKttnlZuQ71xQ=w1091-h920uIbybkwhyBazOrUaNo8pORzC-e2ndowbv1AJQg8tmkGd_tPhMxbOO-qnHNkitPI-12-hAIu6f0FaTT1h7nhWDbvLVlFN5OkmjkNicg=w1091-h920htqRC6-V7J5KWi897dlhTRD_KqGpM7j-wzHJoi7x7d-hOM1Kqp-Sv1U8o-5-Y0ixg2z8123my4p1_k2PMH7v6unG3pC_miO_FxMCcQ=w1091-h920xJaPlfV0iNFyNSKUaSZUGIHcEDDriTSi5GiPatAJggFPOVkQJLK98xijAREIqsLjCBiET3q6lXayBHV4tfXEJY6lM6fXY-cqCxyDtg=w1091-h920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat nie umarł a oto dowód:

 

0ZZ_tEnOB1sfgcaZK7GV-evE3P0B0D0354iiMe3lzUrR9fkHzELgzwvteseeYyxBTmUhjnEMa6bF_-n8aLnLCv7omnpE96V1JvG_=w993-h920

 

Zdecydowałem się budować pojazdy w oparciu o dragony (oczywiście poza czołgiem dowodzenia). Leniwy się zrobiłem i nie chciało mi się budować całego kadłuba bergetigera(p). Do tego musiałbym robić koła. Czekam jeszcze na parę gąsienic żeby uniknąć konieczności użycia produktu italeri. Zbuduję nadbudówkę i zabieram się za zimmerit w elefancie i berge.

Elefant docelowo będzie miał pootwierane włazy z załogantami (żebym nie musiał dłubać wnętrza) i oczywiście metalową lufę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo...a u mnie leży Bergetiger Dragona, a właściwie Bergepanzer Tiger

 

.....i leży .....i leży

 

https://www.haertle.de/Plastikmodellbau/Militaria+Bausaetze/ausverkauft+DRAGON+5007227+Tiger+P+Bergepanzer+Bausatz+1+72.html

 

Piotrze ty masz i tak takie tempo że ja w kompleksy wpadam

Nie jest to jednak jedyny temat przy którym działam. Chcę przynajmniej 2 modele zaprezentować w Bytomiu.

 

A co do poprzedniego postu...właśnie listonosz dostarczył ostatnie brakujące elementy. Gąski do bergetigera(p) i kalki do tigera(p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Wszystkie Ww2 leżą na strychu. Terraz magazyn powiększam o powojenne konstrukcje z naciskiem na ostatnie 20-lecie....może lekko wcześniej....no dobra po '80-latach.

 

A co do gąsek na allegro don dziß byly gąski do Kigtigerów/Jagdtigerów z Grigorova....nawet myślałem na zapas ale odpuściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas temat odłożyć i kończyć pilniejsze prace żeby wyrobić się z planami do Bytomia. Zanim to jednak zrobię oto fotki stanu aktualnego. Nie bawię się w szpachlowanie i wyrównywanie elementów które będą pokryte zimmeritem.

tlKFuuPvb3dzN8T_y-G17QsZP3uXOij6ct-b45nq0Ilbs4niCcS0CIlYGLOY_EAUaCEhh3QGPZtwRBIvcJu2wA_nRqemOKa82LkF=w1064-h998

TSjTE25gjMr3qCxyNrowBnUt4j0530xaCrZ4SO2kEKVub0wz3hYa7ztuvu4PrvQxCVpa6YKc3fbSZj0InOT-y2Jjxm1CyvgWsJB_=w1064-h998

UgxjStQ6yVYGK-a8AG1j7C5TL4l4X_G7etz05vjLwS7CYG7K7mIL8KfuyGKOgp5IrYR6wOjjrFUgEexT_UTVXw7dgqEJt52zEFhy=w1064-h998

 

A tu drobne ostrzeżenie. Nie można trzymać kilku projektów w jednym pudełku bo... one się rozmnażają.

Miałem nadprogramowy kadłub, 2 nadbudowy ferdinanda/elefanta, zawieszenie, 3 plastikowe lufy i sporo drobnicy więc spróbuję swoich sił w spreparowaniu wraku na lawecie.

BZOXcGVMHvgaTvXX2nB7I9tC8HfE9yv2xlAKVCkwum2wbpeb11QcOP18wJe5ex992vCPGbXCt8yAcB2-RZ-e5rS3tLWoJ14HaalL=w1064-h998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.