Skocz do zawartości

MAZ-7410 z naczepą Modelcollect 1:72


_unknown_

Rekomendowane odpowiedzi

Po ukończonym projekcie konkursowym, bez presji czasu biorę się za kolejne maleństwo. Na stół ląduje zestaw MAZ-7410 wraz z naczepą CHMZAP-9990 od Modelcollecta. Chińska marka szturmuje ostatnio rynek 1:72 i trzeba przyznać, że ich oferta robi naprawdę duże wrażenie, któremu uległem już dość dawno temu. W pudełku, bardzo dużo dobra. Gumowe opony do ciągnika (szkoda, że nie do naczepy także), po małej ramce z elementami fototrawionymi oraz przezroczystymi i dużo plastiku. Co jeszcze by się przydało to maski na szyby. Przymierzam się do malowania nr 3, takiego nieco zimowego kamo. Otwieram temat i zapraszam do współpracy

 

2d16fc5505763487gen.jpg 1cc7114904422fc9gen.jpg

d7245189ac69ca85gen.jpg a2c79f2b93929d9bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczam z pierwszego rzęda, bo to jedyna 72ka którą sobie zlepiem, na lawecie będzie ( już mam ) Modelcollectowy BMP-3 z ERĄ

Tak z ciekawości ile sobie winszują za ten model MAZa z lawetą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Układ napędowy z zawieszeniem skończony i osadzony na ramie. Dla sprawdzenia oka i ręki zrobiłem przewody silnika, którego i tak nie będzie widać.

 

02874ba8d76828c9gen.jpg

 

Żeby mazik zyskał na dynamice będzie miał skręcone koła. W tym celu w odpowiednich miejscach przyciąłem nieco plastiku, bo producent oczywiście takiej ekstrawagancji nie przewiduje

 

561be281e95939ccgen.jpg

 

Bodaj największy mankament to spore dziury po wypychaczach, np. pod budą jest ich sporo. Trudno będzie tam zajrzeć, jednak irytujące odczucie pozostaje, tym bardziej, że przy tej skali dość trudno tam "manewrować" szpachlą. Uznałem, że zakleję to po prostu równo przyciętą taśmą maskującą, zobaczymy jaki będzie efekt po pryśnięciu podkładem.

 

e5c9116a5cf8a425gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Coś mu będziesz na naczepę stawiał do zestawu? Korci mnie ten zestaw do spółki z T-90 czy T-14.

 

Chciałbym posadzić Mi-24. Tym samym wskrzesiłbym mój niedokończony projekt z ubiegłorocznego konkursu letniego:

 

viewtopic.php?f=86&t=54770

A to taki Twój pomysł czy masz jakąś foteczkę do tego? Z chęcią zobaczyłbym taki skład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taki Twój pomysł czy masz jakąś foteczkę do tego? Z chęcią zobaczyłbym taki skład

 

Zainspirowały mnie te fotki:

http://www.muzeumwp.pl/galerie/60,mi-24-wyladowal-w-parku-plenerowym.php

http://www.unishipping.net/projectdetails.php?id=30

 

I choć nie znalazłem przykładu MAZa 7410 z Mi-24 na lawecie, to pomyślałem sobie czemu nie, skoro niedokończony "krokodyl" leży w pudełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powolutku jedziemy do przodu. Podwozie i buda pomalowałem Vallejo Olive Grey, następnie nieco rozjaśniłem Dark Greenem.

 

4cf6b339b2446566gen.jpg 06a101a9d731f8bbgen.jpg c256c03895b3e686gen.jpg

 

Wnętrze kabiny to Turkus AMMO Miga. Zrobię otwarte drzwi od strony kierowcy, dlatego dodałem nieco kabli, żeby po zajrzeniu do środka nie wiało pustką ;)

 

d78ec61f4f9177edgen.jpg 8466350d3d0a1424gen.jpg

aedce1d31febb682gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciągnik złożony, kamuflaż namalowany. Zielony to Vallejo Air Dark Green, szary to miks Vallejo Air Neutral Grey i White Grey w stosunku 1:1, a czarny to po prostu Vallejo Air Black. Teraz czas na pomalowanie wszystkich lamp, po tym dojdą na nie metalowe siatki, na szyby wycieraczki etc.

 

1908d842eac929e6gen.jpg ec643ef9607b563agen.jpg

e75c812e395602aegen.jpg 094362bf415b5a0bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malowanie wygląda super. Ale czy siodło zostanie tak jak jest?? Realnie na pewno jest posmarowane grubą warstwą smaru, by był poślizg przy skręcaniu naczepy. Więc maskowania tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słuszną uwagę, za bardzo popuściłem wodze fantazji i zasugerowałem się instrukcją malowania modelcollecta, która jest taka, że nie należy jej sobie zbytnio brać do serca ;) Wprowadzam ostatnie poprawki i wkrótce wrzucę fotki z komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy pomalowane, wycieraczki, siatki i inne drobne elementy dodane, wash zrobiony, zatem MAZa 7410 uważam za skończonego. Do wykonania śniegu posłużył mi dioramowy specyfik AK Interactive - Snow Microballoons. Wystarczyło zmieszać go z lakierem i nałożyć tam, gdzie trzeba. Teraz czas na naczepę...

 

724afc4942102ee5gen.jpg 09835c275d6f78a7gen.jpg

b79e90703e27f6f3gen.jpg ecd33b9feca4a8a8gen.jpg

1c8d14c97b71d705gen.jpg 42fa6914638d144bgen.jpg

95821f23595baef7gen.jpg 63958321a46b0d8dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetnie.

Mam pytanie do ciebie czy Modelcollect daje możliwość skrętu kół ( kwestia ustawienia zwrotnic przy klejeniu) czy sam przerabiałeś układ ,żeby skręcić osie?

 

Ups...już doczytałem pierwszą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.