Skocz do zawartości

m4a1 76(w) sherman, italeri 1:35


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

...

Krzychu, jak go skończysz to zapraszamy do naszego działu z pancerką. Ten gotowy wygląda elegancko i chętnie zobaczę coś na gąsienicach w twoim wykonaniu. Chyba że już coś masz to dawaj do galerii.

 

Witam wszystkich

Co prawda Foki nie skończyłem, ale z zaproszenia skorzystam Przy modelu prace mi się zatrzymały jakoś w 2013. W tym roku coś mnie naszło i wyciągnąłem go z szafy. Pojawiły się też figurki, które przeciągnąłem Vallejo. Model wiekowy z kiepskim detalem ale co mogę staram się wymienić, ewentualnie sam dorobić

 

wmtBBFP6_o.jpg

 

Na razie jedno zdjęcie bo nie wiadomo czy znów na cztery lata nie pójdzie do szafy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, już my cię tu będziemy nękać żebyś skończył.

Figurki wyglądają elegancko, ale trochę brakuje jeszcze ciemnych kontrastów w zakamarkach na twarzach. Specem od malowania nie jestem, ale tak mi to na pierwszy rzut oka wygląda.

Jak już jesteś tak daleko z czołgiem to go nie odkłada tylko działaj. Przy okazji możesz zrobić więcej fotek, szczególnie elementów które poprawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też go będę robił na Polaka.

Marcin zniechęca do "latającej krowy" (bo oklepana) to pewnie będzie "Kituś II"

Też proszę o info co w nim jest nie tak - mam trochę złomu Asuka i Sextona Dragona (ze zbędnymi do wykonania modelu częściami) więc nie powinno być źle.

Lufę pewnie będzie trzeba pewnie kupić taką czyli bez pierścienia na wylocie lufy.

Karabinów Browninga u nas dostatek jak i metalowych i nie tylko uchwytów, ochron na reflektory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, już my cię tu będziemy nękać żebyś skończył.

Figurki wyglądają elegancko, ale trochę brakuje jeszcze ciemnych kontrastów w zakamarkach na twarzach. Specem od malowania nie jestem, ale tak mi to na pierwszy rzut oka wygląda.

Jak już jesteś tak daleko z czołgiem to go nie odkłada tylko działaj. Przy okazji możesz zrobić więcej fotek, szczególnie elementów które poprawiłeś?

 

Pokaż co wymieniłeś i poprawiłeś w tym modelu

 

A na przykład filtry, nie wiem czy pamiętasz ale mi wysyłałeś jeszcze na PWMie. Tak że nie poszły w las Jeszcze raz dzięki.

Dodałem sporo śrub przy wózkach i mocowaniach kół napędowych i napinających, doszły mocowania narzędzi i paski do nich, po obwodzie płaskownik do mocowania błotników. Wymieniłem większość jak nie wszystkie uchwyty włazów, klatki na peryskopy i lampy, gąsienice, lufe działa 76mm (podziękowania dla longtoma z PWMa), lufy wszystkich trzech browningów, mocowanie anteny. Na kadłubie, osłonie transmisji, wieży i osłonie działa jako tako zrobiłem imitację odlewu.

A zrobić jeszcze chcę: mocowanie dodatkowych ogniw gąsienic z tyłu kadłuba, dodać spawy przy tych wszystkich drobnych uchwycikach, dorobić peryskopy (z tego co mi się udało wyczytać M6- 5szt), dorobić mocowanie rozłożonego karabinu M2 z tyłu wieży, dodać antenę, linę Eureka xxl i trochę szpejów przykrytych jakąś szmatą na tyle kadłuba i tej rozłożonej półeczce.

I foty

 

u7aqbREI_o.jpg

 

mKIxv96A_o.jpg

 

xl6paS2Y_o.jpg

 

l1hxMPkT_o.jpg

 

Fantazja mnie trochę ponosi ale tak go widzę

 

1d20edc27866094b2c18057814c1c498.jpg

 

Szukam w ogóle dla tej konkretnej wersji i modelu malowania. Im więcej białych gwiazd tym lepiej! Ma być taki "america f*#k yeah!" naziolo poskramiacz

 

 

Jest może ktoś na forum kto kopiuje elementy z żywicy? Zrobił bym peryskop i zlecił bym jego skopiowanie w ilości kilku szt.

Proszę o ewentualne uwagi co jeszcze dodać i poprawić. Miał być szybki projekt ale już nim nie będzie tak że się może do niego przyłożę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zrobił bym peryskop i zlecił bym jego skopiowanie w ilości kilku szt...

Który peryskop ? - mam ich trochę tę mogę podzielić.

 

A model wygląda kozacko na dziś - oliwka plastiku Italeri, szara wieża i miniowy kadłub

 

Osłony peryskopów i inne drobiazgi są białe - robione z płytek polistyrenu ?

 

...Proszę o ewentualne uwagi co jeszcze dodać i poprawić. Miał być szybki projekt ale już nim nie będzie tak że się może do niego przyłożę...

Dodać warto by zmorę modelarską późnych M4 / M4A1 - deflektor...

 

A na przykład filtry, nie wiem czy pamiętasz ale mi wysyłałeś jeszcze na PWMie. Tak że nie poszły w las Jeszcze raz dzięki.

A jaki miałeś wtedy nick ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zrobił bym peryskop i zlecił bym jego skopiowanie w ilości kilku szt...

Który peryskop ? - mam ich trochę tę mogę podzielić.

 

W sumie w każdym z czterech włazów które będą otwarte jest po jednym, do tego dochodzi jeszcze jeden nieruchomy w wieży gdzie jest po nim pusta zabudowa (ten przed wieżyczką dowódcy). Italeri nie dała nawet nędznej namiastki którą można by było przerobić.

 

A model wygląda kozacko na dziś - oliwka plastiku Italeri, szara wieża i miniowy kadłub

 

Malowałem akurat tym czym miałem pod reką, swego czasu był czerwony, później coś w aerografie mr surfacera zostało...

 

Osłony peryskopów i inne drobiazgi są białe - robione z płytek polistyrenu ?

 

osłowny reflektorów wycinane z płytek polistyrenu. Osłony peryskopów wyginane i klejone z pręcików z ramek rozciągniętych nad ogniem.

 

...Proszę o ewentualne uwagi co jeszcze dodać i poprawić. Miał być szybki projekt ale już nim nie będzie tak że się może do niego przyłożę...

Dodać warto by zmorę modelarską późnych M4 / M4A1 - deflektor...

 

Można szerzej? Nie znam tematu. Jak są jakieś plany zdjęcia można spróbować dorobić.

 

A na przykład filtry, nie wiem czy pamiętasz ale mi wysyłałeś jeszcze na PWMie. Tak że nie poszły w las Jeszcze raz dzięki.

A jaki miałeś wtedy nick ?

 

Krzysiek Kowalik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Peryskopy mogę sprezentować - ale zielone, nie przeźroczyste; z modeli Tasca / Asuka, albo mam same żywiczne wystające ponad pancerz części peryskopów.

 

Deflektor - albo odpuszczasz, ale powinieneś zrobić mocowania na krawędzi tylnego nawisu i na drzwiach silnika, albo robisz. Tyle, że jeśli odpuścisz to warto by zrobić siatki i inne szpeje w nawisie tylnym chroniące przed wrzuceniem granatu do silnika.

 

Dobry deflektor można znaleźć - albo w wydruku 3D (https://www.shapeways.com/product/V7R899BWT/d78458-deflector-assembly?optionId=43345119&li=marketplace) albo z blaszki - np. w zestawie do shermana M1 z Voyagera (http://www.voyagermodel.com/productdetails.asp?itemid=PE35446) lub w zestawie do wczesnego M51 z DEF Model (http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=DEF-DM35028)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Peryskopy mogę sprezentować - ale zielone, nie przeźroczyste; z modeli Tasca / Asuka, albo mam same żywiczne wystające ponad pancerz części peryskopów...

 

Jeśli chodzi o peryskopy to jak masz ich na tyle na złomie to z chęcią przytulę jakieś 4-5szt (cztery będą na bank widoczne przy otwartych włazach załogi, ten nieruchowy w wierzy ma osłonę pancerną i nie jest tak widoczny). Italerka ma od zewnętrznej strony włazów je schowane tak że myślę że te zielone z Tascy mogły by być ok.

 

W sumie nówki nie śmigane:

 

 

Tylko karcherem przelecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Grzebnąłem coś przy Shermanie. Po nałożeniu podkładu stwierdziłem, że przydało by się coś mu wrzucić na pakę skoro jeden załogant będzie dźwigał kanister z ekwipunku. Dorobiłem też mocowania na dodatkowe ogniwa gąsienic

 

xC3xeMzG_o.jpg

 

Próbuje też ogarnąć ten deflektor bo mi spać po nocach nie daje. Nie miałem pomysłu jak zrobić pionowe płaskowniki, tak że muszą być pręty... lepiej już nie będzie, ograniczenia techniczne Zresztą i tak zada od spodu nie będzie mu widać...

 

Ax2rfamf_o.jpg

 

Co polecacie na bazę jako zielony? Bede coś próbował modulować. Vallejo oczywiście.

Podziękowania dla Martinello za peryskopy! Już mi drugi raz pomaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - jaką techniką malujesz figurki ?

Bo czeka mnie pierwsze poważne podejście do tematu i poszukuję jakiegoś sposobu mało zaawansowanego technicznie (wzrok już nie ten...) a dającego piorunujące efekty

Najlepiej z użyciem farb akrylowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam deflektor....figurki świetne zwłaszcza ciuchy kapitalne bo twarzom przydałby się jakiś cień większy.

 

Twarze planuję jeszcze podciągnąć. Co do ubrań to też bym je chciał przybrudzić trochę na łokciach i kolanach.

 

A właśnie - jaką techniką malujesz figurki ?

Bo czeka mnie pierwsze poważne podejście do tematu i poszukuję jakiegoś sposobu mało zaawansowanego technicznie (wzrok już nie ten...) a dającego piorunujące efekty

Najlepiej z użyciem farb akrylowych...

 

Hmmm nie wiem jak ona się nazywa Dużo staram się podpatrzeć u tego gościa

https://www.youtube.com/channel/UCkIwELXuSqJjazPkM8YlyOA/videos

Malowanie figurek niestety wymaga cierpliwości. Z moich malunków zacząłem być zadowolony jak zacząłem używać mokrej palety i medium do farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz go zbrązowić zapuszczając z aerografu brązowy filtr po całości.

Kontrasty wyszły wg. mnie za delikatnie ale obym się mylił.

Sam mam z tym problem ale zawsze mi się przypomina - „łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam deflektor....figurki świetne zwłaszcza ciuchy kapitalne bo twarzom przydałby się jakiś cień większy.

 

Twarze planuję jeszcze podciągnąć. Co do ubrań to też bym je chciał przybrudzić trochę na łokciach i kolanach.

 

A właśnie - jaką techniką malujesz figurki ?

Bo czeka mnie pierwsze poważne podejście do tematu i poszukuję jakiegoś sposobu mało zaawansowanego technicznie (wzrok już nie ten...) a dającego piorunujące efekty

Najlepiej z użyciem farb akrylowych...

 

Hmmm nie wiem jak ona się nazywa Dużo staram się podpatrzeć u tego gościa

https://www.youtube.com/channel/UCkIwELXuSqJjazPkM8YlyOA/videos

Malowanie figurek niestety wymaga cierpliwości. Z moich malunków zacząłem być zadowolony jak zacząłem używać mokrej palety i medium do farby.

 

Jakiego medium i farb używasz? Ostatnio coraz poważniej rozważam przejście w takim cieniowaniu bambetli i - może - figur z olejów do akryli i próbuję też rozgryźć temat tak żeby było najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakiego medium i farb używasz? Ostatnio coraz poważniej rozważam przejście w takim cieniowaniu bambetli i - może - figur z olejów do akryli i próbuję też rozgryźć temat tak żeby było najlepiej.

 

Farby vallejo i dedykowane do nich medium tegoż samego producenta.

Trochę poprawiłem, musi starczyć

 

lykCkVWx_o.jpg

 

8Uq7cqEv_o.jpg

 

Różnicy praktycznie nie widać ale żółtego sporo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej już nie nie będzie, zobaczę co wyjdzie. Jutro filtr i lakier bezbarwny. Nie mam pomysłu na oznaczenia... ma ktoś jakieś kwity, zdjęcia na Ala Capone z instrukcji albo jakąś ewentualną inną propozycję malowania/oznaczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaczyna to wyglądać, choć trochę dziwnie wygląda ta pokrywa na silniku, pojechana jednolicie po całości.

Też ją trza było zmodulować, ciemniejsze pod wieżą powinno być, więc może spróbuj to jeszcze poprawić, bo to niedużo roboty, a efekt dużo lepszy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.