Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Emocje po finale LM opadają i tak sobie postanowiłem zapoczątkować ramę do Honkera.

Koła chyba trzeba będzie zrobić w 3D, ale to na razie melodyjka przyszłości.

Pozdrawiam

Andrzej

 

nWISs5n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry,

Jak widać temat cieszy się pewnym zainteresowaniem i sądząc po ilości odwiedzin, śledzą go nie tylko modelarze.

Dziś tylko prośba do wszystkich.

Jeśli ktoś posiada informacje i zdjęcia o aktualnym miejscu stacjonowania, bądź o losie BRDMów Żbik o numerach UB 01037 i UB 01039

Poszukuję też informacji o Szakalach - numery UB 01041, UB 01042, UB 01043, UB 01044 i UB 01046.

Jeśli ktoś wie gdzie się obecnie znajdują lub co się z nimi stało albo posiada aktualne fotki to proszę o kontakt na priv

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich,

Nasza sprawa zatacza coraz większe kręgi. Oczekując na konwersję dalej działam w kierunku historycznym i udało mi się nawiązać kontakt z dowódcą z Karbali panem pułkownikiem Kaliciakiem. To on namówił pana redaktora Politowskiego do tego

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/25862?t=Ocalic-od-zapomnienia

Nie udało mi się przemycić do tekstu nazwisk kilku kolegów którzy są zaangażowani w projekt, ale wszystko da się nadrobić podczas mam nadzieję zorganizowanych obchodach 15-lecia wydarzeń. Tekst ma też parę innych nieścisłości, ale krąg osób zainteresowanych sprawą na pewno wzrośnie. A jeżeli uda się ocalić oba pojazdy to będzie święto.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że sprawą zabytkowych pojazdów z przeszłością bojową i ich zabezpieczeniem przed pójściem na złom muszą zajmować się hobbyści - modelarze a nie instytucje powołane w tym celu (IPN, muzea). Tym bardziej duży szacunek dla Kolegi za upór, chęć i włożony w sprawę wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znowu byłem w podróży dotyczącej historii, wiec nie od razu mogłem odpowiedzieć. Myślę, że modelarze często wiedzą więcej na pewne aspekty tematów historycznych niż historycy. Muzealnicy niejednokrotnie robią błędy w oznakowaniu pojazdów a o podpisach zdjęć w publikacjach można napisać wielostronicowe dzieło. Natomiast w odniesieniu do dwóch ostatnich postów i pomijając jakiekolwiek odniesienia do instytucji i tym bardziej aspekty polityczne skłaniałbym się tu raczej do poglądu wyrażonego przez pana dyrektora muzeum w Kołobrzegu. W rozmowie telefonicznej stwierdził on, że Polacy mają tendencję do niszczenia pamiątek kultury materialnej i ja się całkowicie z tym zgadzam. Mam mnóstwo przykładów, ale to nie temat do rozwijania w tym miejscu.

Sprawa dwóch pojazdów z Karbali jakoś się toczy, ale nie mam żadnych nowych informacji na ten temat. Oby udało się je zachować.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

W oczekiwaniu na konwersję do naszych bohaterów trzeba wskrzesić inne tematy. Poprawiłem kadłub bułgarskiego BMP 23 po oczywistych zaleceniach Jarkka a teraz udało mi się popracować nad tematem dolnej płyty wieży. Myślę, że uda mi się zrobić ją dość szybko choć konstrukcja tej wieży jest nieco skomplikowana.

Pozdrawiam

Andrzej

OBG1d0M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Tyle jak na razie postępów wieży. Szukałem na bułgarskich (dość ubogich w tematy) forach i chyba żaden z bułgarskich modelarzy nie podjął się budowy tego ichniego hitu konstrukcyjnego. No więc trzeba ten brak uzupełnić.

Pozdrawiam

Andrzej

 

 

XG8nLdv.jpg

Gc0LFg9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

michal0281 napisał

Troche duzo roboty z tym wszystkim, godne podziwu.

 

Tak roboty jest dużo. Myślę, że wkrótce odniosę się do całości zagadnień.

 

A teraz tylko pewne postępy i przymiarki.

Pozdrawiam

Andrzej

 

uROsJMC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.