Skocz do zawartości

"Kubus" Powstanie Warszawskie


Czes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czemu nikt nic nie pisze? Czyżby ludzisków cykor obleciał? Jako słaby znawcą tego tematu powiem że wygląda ładnie. Choć nie wiem skąd wziął się ten chropowaty nalot farby bądź pod farbą na przodzie? Nad podstawką będziesz musiał jeszcze posiedzieć, bo teraz te kupki gruzu to ani w oko ani w ucho. Wygląda jakby ktoś wokół tego posprzątał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czemu nikt nic nie pisze? Czyżby ludzisków cykor obleciał? Jako słaby znawcą tego tematu powiem że wygląda ładnie. Choć nie wiem skąd wziął się ten chropowaty nalot farby bądź pod farbą na przodzie? Nad podstawką będziesz musiał jeszcze posiedzieć, bo teraz te kupki gruzu to ani w oko ani w ucho. Wygląda jakby ktoś wokół tego posprzątał.

Co do chropowatego nalotu to powiem ci chyba to moje niedopatrzenie I jakies resztki brudu Dzieki za rady co do podstawy sproboje cos dolozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mnie odrzucały nieostre zdjęcia. Tematem jestem zainteresowany, bo Kubusia mam w planach ( no może bez wnętrza ).

Wydaje mnie się, że wnętrze wyszło Ci lepiej niż zewnętrze ( resztki CA - podejrzewam i paproszki ).

Na podstawce bardzo mi się podoba zmalowanie kawałka szyny/ceownika na tej kupce gruzu po prawej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mnie odrzucały nieostre zdjęcia. Tematem jestem zainteresowany, bo Kubusia mam w planach ( no może bez wnętrza ).

Wydaje mnie się, że wnętrze wyszło Ci lepiej niż zewnętrze ( resztki CA - podejrzewam i paproszki ).

Na podstawce bardzo mi się podoba zmalowanie kawałka szyny/ceownika na tej kupce gruzu po prawej .

Tak jak piszesz,mialem problem z klejeniem blaszek,duzo resztek kleju pozostawalo na modelu I ten brud to dopiero zauwazylem na zdjeciach.Nauczka na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz wiem wszystko.

To byl moj pierwszy warsztat duzego doswiadczenia nie mam tez w modelarstwie.Tak jak wczesniej pisalem piwrwszy raz robilem blaszki.Prawda ze szczegoly nie wygladaja na takie super identyczne jak w orginalnym Kubusiu lecz wiekrzosc rzeczy jest na wlasciwym miejscu .A to chyba nie jest SF.

https://m.dobroni.pl/_mobile/index.php?q=foto-news-show&ItemID=190637&NewsID=17941

Dodaje link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda ze szczegoly nie wygladaja na takie super identyczne jak w orginalnym Kubusiu lecz wiekrzosc rzeczy jest na wlasciwym miejscu .A to chyba nie jest SF.

https://m.dobroni.pl/_mobile/index.php?q=foto-news-show&ItemID=190637&NewsID=17941

Dodaje link.

Jeśli robisz model obecnego, zrekonstruowanego Kubusia to OK - jeśli zaś chcesz zrobić model z Powstania, to niestety...

Wystarczy sięgnąć po literaturę (ot chociażby po publikację wspomnianego w linku p.Eknera nie mówiąc już o książce p.Tarczyńskiego) aby poczytać opisy z epoki i zrozumieć że to co jeździ obecnie (piszę o eksponacie w MWP, a nie o replice w MPW) oryginalny ma jedynie pancerz...

Silnik "z epoki", dwa fotele "od Fiata 508" czy "ławki dla desantu" i "włazy w podłodze" to już swobodna interpretacja tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.