Skocz do zawartości

E-100 Model Collect 1\72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie taki model, i od razy zacząłem lepić. Nie zamierzałem robić relacji, ale muszę się z Wami podzielić tym modelarskim kuriozum, jakim jest pracujące zawieszenie w tym niewielkim modelu.

 

27398113_1670818786307473_444478320_o.jpg?oh=d87c64ac51901112a935e3ec4ad854d8&oe=5A6F38E9

 

 

 

Sprężynki klei się bardzo przyjemnie. I tak nie będzie ich widać, poza tym pracujące zawieszenie, przy sztywnych gumowych-aczkolwiek, bardzo precyzyjnie odlanych-na poziomie Dragona gąsienicach nie ma sensu. Ale rozumiecie, że musiałem się tym z Wami podzielić ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem robić relacji, ale muszę się z Wami podzielić tym modelarskim kuriozum

A fe, nieładne takie podejście. Jakby tak wszyscy robili to nic do oglądania by nie było. Dobrze ze w końcu zmądrzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie taki model, i od razy zacząłem lepić. Nie zamierzałem robić relacji, ale muszę się z Wami podzielić tym modelarskim kuriozum, jakim jest pracujące zawieszenie w tym niewielkim modelu.

 

27398113_1670818786307473_444478320_o.jpg?oh=d87c64ac51901112a935e3ec4ad854d8&oe=5A6F38E9

 

 

 

Sprężynki klei się bardzo przyjemnie. I tak nie będzie ich widać, poza tym pracujące zawieszenie, przy sztywnych gumowych-aczkolwiek, bardzo precyzyjnie odlanych-na poziomie Dragona gąsienicach nie ma sensu. Ale rozumiecie, że musiałem się tym z Wami podzielić ,-))

 

Robiłem ten model

Trudno się nie zgodzić z Twoimi przemyśleniami.

Niestety po sklejeniu wahaczy czy jak to zwać, te sprężynki potrafią wyskoczyć bo spasowanie i tak nie jest idealne. Spory luz w pracy tego zawieszenia i jego "chwiejność" potrafią niemile zaskoczyć. Na szczęście ja miałem ok 10szt zapasowych sprężynek w zestawie.

Po założeniu gąsienic ruchome zawieszenie praktycznie przestaje być ruchome. Pozwala co najwyżej na ładne dopasowanie na podstawce np w momencie przejazu czołgu przez belę drewna itp.

 

Jonathan jesli dobrze pamiętam, dociążył mocno wannę to nieco lepiej pracowało to zawieszenie.

Jednak fakt jest faktem.

Zbyteczny gadżet. Już lepsze podejscie jest klasycznego Dragona w serii E100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciag dalszy

 

27398452_1670818732974145_1705276638_o.jpg?oh=0cc8258102cd80afa625ec92541349ca&oe=5A6FDF55

 

 

 

Model będzie na podstawce, tak, że podwozie po prostu ma się dopasować do podłoża. Z Twoimi Piotr uwagami zgadzam się w 100%. Niemniej i tak mnie bawi wysiłek producenta, żeby takie coś zrobić. Ja też miałem kilkanaście sprężynek więcej ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.