Skocz do zawartości

PzKpfw I Ausf C (VK 601) | Hobby Boss 1:35


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze jeden maluszek rozgrzebany ponad rok temu, który wraca na warsztat. Tym razem PzKpfw I Ausf C (VK 601), wypust Hobby Boss pod numerem katalogowym 82431.

Na ferie zimowe nie zabrałem warsztatu malarskiego, stąd chwilowy przestój z M13/40, ale pomyślałem, że może znajdzie się czas na poskładanie gąsienic, które w tym modelu HB są baaardzo słabe i truuuuudno składalne. Do tego zupełnie nie pasują na koła napędowe - dla idealnego efektu chyba trzeba by odpiłować im zęby i doklejać je od zewnątrz po naciągnięciu gąsienic, na co ostatecznie się nie zdecydowałem. Jak się zrobi zdjęcia pod odpowiednim kątem, nic nie będzie widać

 

A że złożyć i założyć się te gąsienice da, nawet nie będąc mistrzem modelarskim, oto dowód namacalny:

 

qxOrXD.jpg

 

S4h8Wj.jpg

 

QcziYm.jpg

 

mHZnVv.jpg

 

Model będzie wykonany prawie bez dodatków, poza lufą km w wieży. Malowanie - jedyne możlilwe, panzergrau.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend znalazła się tylko chwila wolnego czasu, ale udało się dokleić resztę części plastikowych, poza sygnałem dźwiękowym, który montowany jest na blaszkowej podstawie.

Do doklejenia pozostały właśnie blaszki.

 

GB0aIi.jpg

 

GxPFa5.jpg

 

Cn7y2L.jpg

 

eJdXJv.jpg

 

u3viWz.jpg

 

3uJXgL.jpg

 

Jak widać, zostawiłem plastikowy km, udało się go ładnie rozwiercić, zatem toczona lufa zostanie do wykorzystania w innym modelu.

Widoczne gdzieniegdzie szpary na łączeniach przed malowaniem zaleję płynną szpachlą.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeżeli się da- popracuj jeszcze nad gąsienicami. szczególnie nad tym fragmentem, który nie dotyka koła... - jest nienaturalnie naprężony. No i spróbuj coś zrobić z relacją gąsienica- koło napędowe.

Obserwuję z przyjemnością.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, nad gąsienicami jeszcze popracuję, aczkolwiek z kołem napędowym jest grubsza sprawa - rozstaw zębów nie pokrywa się z rozstawem otworów w ogniwach gąsienic, ktore do tego są chyba za małe - już wcześniej pisałem. Może jeszcze spróbuję zmiękczyć Extra Thinem i naciągnąć je mocniej na zęby, ale to stwarza ryzyko, że ogniwa popękają od naprężenia. Plastik, z którego są odlane, jest jakiś dziwny.

A w najgorszym razie...

Jak się zrobi zdjęcia pod odpowiednim kątem, nic nie będzie widać

Dzięki za komentarz.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że z gęsienicami już nic więcej nie zrobię - próby ich zmiękczenia i dogięcia doprowadziły do tego, że wszystko się zaczęło rozpadać.

Rażą te szpary w wieży i niedoszlifowane (?) łączenia z ramką.
Mnie też raziły.

 

CKWWMn.jpg

 

Prysnąłem dół bardzo ciemnym szarym w charakterze podkładu - głównie jednak chodziło o zaciemnienie wnętrza przed doklejeniem blaszkowej siatki na wlocie powietrza od spodu.

Dzięki za komentarze!

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie szkoda że nie zdecydowałeś się na wymianę kalpsów na narzędziach na blaszkowe, takie gluty trochę słabo wyglądają...
Pewnie masz rację, ale zostanie tak, jak jest. Nie cierpię blaszek.

 

Przez weekend udało się malucha zmalować. Zestaw AK do modulacji panzergrau, zabezpieczony bezbarwnym.

 

dsTewa.jpg

 

YZzklZ.jpg

 

300o8W.jpg

 

KqW1dN.jpg

 

fJ7IQb.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Krótko potem w 2018 roku na model spadła z półki książka, zrzucając go z gabloty na ziemię. Części się rozsypały, koła, gąsienice, blaszki, ułamane lufy... klnąc jak szewc zapakowałem do pudełka i wsadziłem do szafy. 

Niedawno przy porządkowaniu rozpoczętych modeli postanowiłem poskładać drania. Nic nie brakuje, jak się okazało - więc jednak go niebawem skończę. Brudzenie jest na bardzo wczesnym etapie, to zupełnie nie tak ma wyglądać docelowo.

J2Yfls.jpg


JcRYFi.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gąsienice HB -  wszystkie, z którymi miałem do czynienia - są okropne, wyzwaniem jest w ogóle ich złożenie, każde ogniwko trzeba doszlifować (np. te do prototypów VK 30.01, Toldiego), a nabicie ich na zęby koła napędowego do jeszcze inna historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.