Skocz do zawartości

PzKpfw II Ausf L. "Luchs" | Mirage Hobby 1:35


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny maluch na warsztacie.

Chodził za mną już długo, ale jakoś nie mogłem się zebrać, zniechęcany recenzjami i relacjami warsztatowymi dostępnymi w sieci.

Teraz dwa wieczory wystarczyły, aby złożyć wannę, podwozie i nałożyć jeden bieg gąsienic.

 

LbGGo0.jpg

 

xqC1cN.jpg

 

1m2Qxt.jpg

 

D4pHY3.jpg

 

Model jest bardzo ciężki w obróbce, spasowanie słabe, liczne jamki skurczowe, ślady po wypychczach, a podwozie fabrycznie składa się tak, że koła zespołu jezdnego i napędowego nie znajdują się w jednej osi, mus uważać.

Do tego niedolane części wieży, będzie trzeba je zastąpić elementami wykonanymi samodzielnie.

 

Co ciekawe, same gąsienice - gdy już się je wytnie z ramek - składają się w zasadzie bezproblemowo. Jest z nimi natomiast problem taki, że kilkadziesiąt ogniwek było niedolanych, trzeba było sztukować. Nie chciałem jednak do tego dziada kupować Friuli.

Wykorzystam natomiast na ile się da kupione na promocjach blachy i lufę od Abera. Resztę delali w miarę potrzeby dorobię samodzielnie.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kilka detali w moim zostało, może kiedyś wróce do niego

25685838037_c555967f8a_b.jpg

Czaderski - to faktycznie rozwiązuje problem wieży. Z drugiej strony, kiedyś Techmod wypuszczał swoje Luchsy z żywiczną wieżą modelu "późnego", ale czy lepszą od plastikowej, nie mam pojęcia.

 

Dzięki za oglądanie i komentowanie, będzie motywacja do pracy. Dzisiaj wieczorem pewnie złożę drugą stronę gąsienic i wezmę się za blachy.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan prawie wykonany. Prawie, albowiem jak chodzi o wzięcie się za blachy, to tylko je pooglądałem z bliska. Uznałem, że najpierw trzeba złożyć w miarę kompletny kadłub i dopiero do niego dopasować błotniki.

 

Zatem, odciąłem fabryczne "pancerne" błotniki od płyty naprawdę pancernej, dokleiłem górną część pancerza, a następnie płytę czołową i boczne, które wcześniej skleiłem. Jak widać, potrzebna będzie szpachla, a brakujący 1 mm między płytą czołową, a pochyloną przednią górną płytą pancerza wypełniłem paseczkiem z hipsu.

 

rK6AbC.jpg

 

BfleAA.jpg

 

WnIDNA.jpg

 

mfz6Dd.jpg

 

Łatwo zrozumieć niechęć do wykorzystania zestawowej wieży... co za koszmarny gniot. Ale ja jestem uparty, zrobię co się da, żeby wyglądała porządnie.

 

OWX1Uo.jpg

 

8gsgwr.jpg

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję, świetnie Ci idzie .

Dopóki nie pokazałeś wieży, nie widziałem jakiegoś horroru .

Ciekawe, wszystkie egzemplarze mają aż tak źle zrobioną wieżę, szczególnie ten ubytek w płycie?.

Dziwi to tym bardziej, że gąsienice wydają się całkiem nieźlej jakości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w Mirage Hobby żadna nowość, niestety. Nie mam na myśli tylko nierównej jakości różnych elementów, jakby robił je kto inny (np. w Karasiach i pochodnych), to jest w końcu ex-Techmod, ale takie ubytki trafiają się też w nowszych produktach, np. niedolana osłona silnika w PZL P.43, którą sobie kleję równolegle od wielu miesięcy.

 

Szczęśliwie, tu akurat problem jest dosyć prosty do naprawy.

Dzięki za komentarz!

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Popracowałem wczoraj nad błotnikami.

Ubytki na załamaniach będzie trzeba wyszpachlować, uzupełnić o łby śrób i nakrętki...

Jestem zadowolony z podjętej decyzji o wymianie, wygląda to dużo lepiej, niż te "pancerne kloce" z pudła.

Dopasowanie też bardzo dobre.

 

32yjil.jpg

 

plIytt.jpg

 

WpWeOJ.jpg

 

iUWbXF.jpg

 

TDIadx.jpg

 

Dziwne, że w zestawie Parta nie ma tylnej części tych błotników (chlapaczy?), jest za to przednia, której chyba nie będę montować.

Te brakujące elementy dorobię z hipsu 0,25 mm korzystając z zestawowych, jako szablonu.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czas wymienić gąski na metalowe XD

No cóż, wartość dodatków i tak już przebiła znacząco cenę modelu, ale akurat jak chodzi o gąsienice, dam sobie spokój, kolejne ponad 100 zł bez gwarancji, że będą pasować do koła napędowego i z zaprzepaszczeniem wysiłku włożonego w te plastikowe, z całą żmudną mordęgą składania tych metalowych, czego nie lubię po prostu...; zatem zdecydowanie: nie.

 

Zresztą w tym modelu właściwie wypadałoby wymienić wszystko.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.