Teraz jest Wt maja 22 2018, 12:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sd.Kfz.182 King Tiger Porsche Turret 1:35 TAKOM
PostNapisane: N sty 07 2018, 21:25 

Witam,
Jest to mój pierwszy warsztat na tym forum. Jest to też powrót do modelarstwa po wielu latach przerwy.
Wybór, po wielu recenzjach, padł na model Tygryska Porsche z Takoma. Modle sklejany jest z 7 letnim siostrzeńcem i on też się uczy razem zemną :cool:
Na pewno będzie to model prosto z pudła, malowanie też będzie pudełkowe więc proszę nie znęcać się nade mną, że coś jest niezgodne z rzeczywistością ;)
W pudełku jest mnóstwo części więc po dokładnym przeanalizowaniu instrukcji zaczęliśmy pierwsze prace, ich wynik poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć ale są robione telefonem bo lepszego sprzętu brak.
Wiem, że nie jest za czysto i prosto, a do perfekcji sporo brakuje, ale z czasem, mam nadzieję, że przed dojściem do elementów całkowicie widocznych, wszystko wróci do dawnych standardów.
Jako, że będzie to mój pierwszy model malowany przy użyciu aero to mam do Was pytanie, czy najpierw sklejam całe wnętrze i dopiero potem maluję? Do tej pory zawsze pędzelkowałem wszystkie części osobno.
Teraz pewnie zapadnie dłuższa przerwa w postępach bo muszę się zaprzyjaźnić z aero i farbami miga. Niestety pierwsze próby nie wypadły pomyślnie i jutro jadę po plastikowe łyżki i uczę się dalej.

Mam nadzieję, że za bardzo po mnie nie pojedziecie aczkolwiek każda konstruktywna krytyka mile widziana.

Tytuł: Re: Sd.Kfz.182 King Tiger Porsche Turret 1:35 TAKOM
PostNapisane: N sty 07 2018, 21:57 

Ja od siebie przyłączę się z życzeniami powodzenia!
Sam sklejam z siostrzeńcem :)

Do góry skakamy bo podoba nam się!

PostNapisane: N sty 07 2018, 22:55 

Witaj. No i super że wracasz, dużo tu takich. A i jeszcze lepiej że wciągasz młodego. Będzie następne pokolenie.
Z wnętrzem to jest tak, że każdy robi jak mu pasuje. Tutaj masz dwa moje warsztaty w których robiłem pojazdy z wnętrzem - może coś Ci to pomoże w podjęciu decyzji, M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy, Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Trista. Generalnie to malowałem całość, ale też niektóre małe elementy malowałem osobno i wklejałem potem.

Co do farb to ja maluję Tamiya i farbami MiG jeszcze nie malowałem. Ale kiedyś jak próbowałem z Vallejo (podejrzewam że podobny typ) to używałem oryginalnego rozcienczalnika. Ale dla mnie to Tamiya są jedne z lepszych. No to życzę powodzenia w budowie.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: Pz.kpwf.III ausf.N DAK,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

Ostatnio edytowano Cz sty 11 2018, 22:18 przez bazylms, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz sty 11 2018, 13:56 

jawkers napisał(a):
Na forum mamy dużo poradników, poczytaj, pooglądaj i pytaj.
Poczytaj o farbach, a dowiesz się jakimi się najlepiej maluje i którymi uzyskuje się najlepsze efekty.

Poradniki już chyba wszystkie przeczytałem, niektóre niestety trochę za późno ;)
enten napisał(a):
Ja od siebie przyłączę się z życzeniami powodzenia!
Sam sklejam z siostrzeńcem :)

Dzięki, przyda się.
bazylms napisał(a):
Witaj. No i super że wracasz, dużo tu takich. A i jeszcze lepiej że nie wciągasz młodego. Będzie następne pokolenie.
Z wnętrzem to jest tak, że każdy robi jak mu pasuje. Tutaj masz dwa moje warsztaty w których robiłem pojazdy z wnętrzem - może coś Ci to pomoże w podjęciu decyzji, M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy, Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Trista. Generalnie to malowałem całość, ale też niektóre małe elementy malowałem osobno i wklejałem potem.

Co do farb to ja maluję Tamiya i farbami MiG jeszcze nie malowałem. Ale kiedyś jak próbowałem z Vallejo (podejrzewam że podobny typ) to używałem oryginalnego rozcienczalnika. Ale dla mnie to Tamiya są jedne z lepszych. No to życzę powodzenia w budowie.

Przeglądnąłem Twoje tematy i postanowiłem powklejać większość i dopiero potem malować, jak wyszło możecie ocenić na zdjęciach poniżej.

Poklejone większość wnętrza
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze malunki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dobraniu odpowiedniego rozcieńczenia i ciśnienia, dzięki @ESP, zaczyna to malowanie jakoś chyba wychodzić.

PostNapisane: So sty 27 2018, 17:54 

Po chwilowej przerwie doszły pierwsze kolory. Te farby miga do pędzla są chyba jeszcze gorsze niż do aero :( W dawnych czasach dużo lepiej mi się pctrą malowało.
Zdjęcia pokazały niestety sporo niedoróbek, trzeba będzie poprawiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gaśnica nie pomalowana bo brak czerwonej farby, ale już jedzie ;)
Proszę się za bardzo nie śmiać :oops:

PostNapisane: Pn lut 12 2018, 19:40 

Nikt nie pisze ale zamieszczam kolejne fotki z postępu prac.
Wnętrze i przedział silnika prawie skończone:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieopatrznie wepchałem paluchy tam gdzie nie trzeba i się brzydkie ślady porobiły.
Podpowiedzcie jak usunąć te odciski palców z kleju? Nie jest to CA tylko extra thin tamki.
Wyszlifować to papierem ściernym czy jest jakaś inna metoda?

Obrazek

Na koniec jeszcze pytanie, z jakiego materiału były wykonane łuski? W instrukcji każą malować na mosiądz i stal, czy to jest prawidłowe?
Jak zwykle czekam na uwagi.

PostNapisane: Pn lut 12 2018, 21:33 
Administrator

papier ścierny ad paluchów, co do amunicji ,tak poprawne, mosiężne łuski a pod koniec wojny -wynik deficytu w materiałach kolorowych- stalowe

PostNapisane: Wt lut 13 2018, 19:28 

Dzięki za odpowiedź, zabieram się z szlifowanie paluchów.

PostNapisane: Wt mar 06 2018, 20:46 

Kolejny mały update.
Zamknąłem budę i zacząłem kłaść pierwsze kolorki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie nie są fantastyczne ale jak pisałem fotograf ze mnie żaden.
Pomalowałem to co widać i mój AS186 bardzo mocno się zagrzał, czy to normalne? Malowanie trwało około 20 minut ale to dlatego, że starałem się robić przerwy co jakiś czas żeby dać mu odpocząć trochę.
Czy moglibyście podpowiedzieć jak taki noob jak ja mógłby, czy w ogóle się da, zrobić uszkodzenia gotowego zimmeritu?
Muszę chyba wycofać się ze słów z jednego z poprzednich postów odnośnie farb Miga. Przy odrobinie wprawy całkiem fajnie się tym maluje przy użyciu aero bo do pędzla nie udało mi się ich opanować. Niedługo, przy następnym projekcie, wypróbuje tamke to będę mógł sobie porównać.

PostNapisane: Śr mar 07 2018, 0:28 

WilloW napisał(a):
Niedługo, przy następnym projekcie, wypróbuje tamke to będę mógł sobie porównać.

Popieram to rozwiązanie, do tego polecam jeszcze wypróbować Gunze, inny komfort pracy.

PostNapisane: So mar 17 2018, 20:44 

Pierwsze w życiu malowanie kamo aerografem. Myślę, że jak na pierwszy raz i to malowane z ręki wyszło przyzwoicie, muszę tylko jeszcze poprawić dunkelgelbem odkurz i powinno być ok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety pojawił się problem z gąskami :(

Obrazek

W instrukcji nie podali ilości ogniw, zrobiłem to odcinkami na czuja i wyszło to co wyżej :(
Dwóch ogniw tam nie zmieszczę, próbowałem zwiększyć trochę odstępy pomiędzy ogniwami górnego odcinka gąski ale jest to bardzo trudne zadanie gdyż są poklejone extra thin.
Podpowiedzcie proszę co mogę z tym zrobić?

PostNapisane: So mar 17 2018, 22:52 
Administrator

Jedynie obrócić koło napędowe i minimalnie zwiększyć zwis, wtedy wejdzie jedno ogniwo...

PostNapisane: So mar 17 2018, 23:29 

Greif napisał(a):
Jedynie obrócić koło napędowe i minimalnie zwiększyć zwis, wtedy wejdzie jedno ogniwo...

Nic nie da dodanie jednego ogniwa bo są dwa różne- co drugie jest z zębem. Miałem podobny problem w su100 zvezdy. Odcinałem piłką żyletką całe mocowanie przedniego koła napinającego i przesuwałem do tyłu. Oczywiście trzeba podkleić ubytek materiału po cięciu piłką.

PostNapisane: So mar 17 2018, 23:56 

Jeżeli koło napędowe nie jest jeszcze przyklejone na stałe, to można spróbować namoczyć cienkim tamki miejsca łączeń ogniw i dociągnąć.
Troch luzu tam chyba jeszcze zostało.

PostNapisane: N mar 18 2018, 8:23 

Dzięki za podpowiedzi.
Udało mi się rozkleić górny, prosty odcinek, który będzie zasłonięty przez błotnik, więc spróbuję go posklejać tak żeby zniwelować ten luz.
Jeżeli to nie pomoże to będę musiał ciąć mocowanie koła napinającego, czego się bardzo obawiam z moimi umiejętnościami :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

REGULAMIN FORUM