Skocz do zawartości

M1070 & M1000 HET - Hobby Boss 1:35


bodzio5432

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów wstępu.

Z racji, że ostatnio bardziej mi się nie chce, niż chce, to ruszam z czymś bardziej ambitnym. M1070 to mój obiekt westchnień od kilku lat. Duży pojazd, dużo części i duża cena. W zeszłym roku udało mi się kupić po okazyjnej cenie wraz z blaszkami i tak sobie leżał i czekał, aż do dzisiaj . Z racji, że nie przepadam za blaszkami, a tu mam zestaw do wnętrza to może być zabawnie.

 

HmxWS8p.jpg

 

Dla zainteresowanych wrzucam mały przedsmak zawartości pudełka:

XDzpkOo.jpg

 

i zawartość zielonego pudełeczka (całkiem nie skromna zresztą ):

aoq9JTz.jpg

 

Nie mam jeszcze koncepcji co do ram czasowych, kiedy, skąd i w jakim malowaniu. Rozważam też zakup kół żywicznych. Zawartość naczepy też jest póki co luźna. Z racji, że moje wyczyny modelarskie są jakie są, liczę na waszą pomoc i uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę zerkał i dopingował Pamiętam z galerii że masz gotowego D9R ale nie pamiętam czy wersję US ( to już byś miał załatwioną sprawę ładunku

) czy IDF a zdjęć już w galerii nie widać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popatrzę jak się męczysz ;-)

Na pakę to zmieścisz praktycznie wszystko od Abramsa przez D9R do Black Hawka.

Dzięki . Na razie idzie całkiem sprawnie, wszystko proste, ładnie się klei.

 

Ja utknąłem, na przewodach hydraulicznych przy zawieszeniu naczepy...

No to mam nadzieję, że moja praca będzie dla Ciebie natchnieniem na zakończenie prac ;).

 

Ja również będę zerkał i dopingował Pamiętam z galerii że masz gotowego D9R ale nie pamiętam czy wersję US ( to już byś miał załatwioną sprawą ładunku

) czy IDF a zdjęć już w galerii nie widać

Mam D9R zwykłego, jakby miał tu stać to musiałbym go przemalować, bo spotkał się z niemałą krytyką ;).

 

Jeśli mogę coś zasugerować to uważam, że M1 ABV ( wersja saperska ) wyglądała by tutaj najlepiej Jest wielki i potężny, idealny na tak dużą lawetę

Wiem, znam, nawet chciałem go kupić w Bytomiu, ale finalnie skończyło się na pantherze A i flacku 88 .

 

No więc tak. Naczytałem i nasłuchałem się wielu negatywnych opinii na temat tego modelu. Przebrnąłem przez 2 pkt instrukcji z bardzo pozytywnymi wrażeniami (2 na prawie 60 ) Rama sklejona, teraz będę robił układ jezdny.

c0oajZr.jpg

 

Widzę, że odnośnie ładunku pojawiło się wiele propozycji. Obecnie na stanie mam: D9R, Achzarit, Hemtt lhs i to, jeszcze nie zaczęte (i nie wiem czy wg chce to robić ):

Rv3R4t9.jpg

 

I żeby nie wyjść na ignoranta , hummer to też ciekawa propozycja, choć jego bardziej widziałbym w takiej konfiguracji:

6c0f22b73cdd5d2c89957587843ea7e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe warsztaty ostatnio się pojawiły z lawetami. Będę śledzić ten watek.......Dopełnieniem wszystkiego będzie jak ktoś wystartuje z MAZ-em.

Ty czekasz na MAZ'a, a ja z chęcią pooglądałbym warsztat z FAUN SLT-50 ;). Może ktoś się skusi i dołączy do boju .

 

A tym czasem skończyłem układ jezdny. HB zastosował ciekawy montaż mostów do ramy. Elementy są na przegubach, ruchome, dodatkowo całkiem nieźle odwzorowane poduszki powietrzne:

jrWMgfP.jpg

 

YmJHc3M.jpg

Warto też dodać, że skrajne osie są skrętne, przez co od spodu są montowane na metalowych sworzniach. Niestety sama konstrukcja jest klejona na sztywno, jednakże jest możliwość uzyskania małego kąta skrętu bez uszkodzeń drążków.

bMEmxKk.jpg

 

I na sam koniec już całkiem spora rama przygotowana pod "uzbrajanie":

qEZWRFM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda buda z CPK i chyba więcej innych blach, niż masz Ty, ale może coś Ci pomoże ten warsztat (niestety nieukończony):

https://militaryscalemodelling.com/forums/topic/m1070-m1000-hets-hobbyboss-85502-build-log/

I jeszcze jeden:

http://realmodel.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=117:m1070-het-step-by-step&catid=41:work-in-progress-&Itemid=85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.