Skocz do zawartości

Dragon 1/35 Sherman/AMX 13


Baldigozz

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie dają takie fajne kalki arabskie??(patrz-tablice rejestracyjne)

W pudełku dragona

https://www.mojehobby.pl/products/Egyptian-Sherman.html

 

A co do modelu - moim zdanaim przesadziłeś z washem i cieniami. Porównując ze zdjęciem oryginału z Latrun wygląda zupełnie inaczej.

http://www.primeportal.net/tanks/anon_idf/m4_w_amx-13_75mm/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do modelu - moim zdanaim przesadziłeś z washem i cieniami. Porównując ze zdjęciem oryginału z Latrun wygląda zupełnie inaczej.

Marcinie bez rozwlekania, bo takich dyskusji było bez liku i do niczego nie prowadzą, to jest model, a nie pomniejszona 35 razy replika tego czy innego rzeczywistego pojazdu. Rządzi się to swoimi prawami, modami, szkołami itd. ale w rzeczy samej proste pomniejszenie oryginału nakazywałoby tryśnięcie plastiku farbą raz.

Po drugie pisałem, że jest to wstępny wash, a więc m.in. po to są kontrolne zdjęcia jak to wychodzi, bo mnie mój wzrok na żywo często myli. Dla przykładu najczęściej fotografia czy jej obróbka uwypukla kontrasty, które gołym okiem nie są tak ostre. Dlatego też wstępny żeby ocenić czy jeszcze wycierać czy nie. Po trzecie jest to wciąż błyszczący lakier, który znów uwypukla wiele rzeczy, a już sam matowy lakier sporo spłaszcza. Nie mówiąc już o tym, że gdzieś tam pojawią się jeszcze oleje, pigmenty i inne takie działania, które w ogólnym odbiorze sporo kontrastów zdejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Starszy braciszek okalkowany i złosiowany czeka do następnego weekendu na syfienie. Gumki nałożone roboczo. Jest i załogant z głębokich rezerw kadrowych. Trzeba go skończyć malować i dorobić mikrofon. Tak na marginesie mam mieszane odczucia do kalkomanii jakie dał tu Dragon. Z jednej strony, to jedne z lepszych, a może najlepsze kalki jakie miałem w rękach. Minimalne marginesy, delikatny film odwzorowujący kształt napisu. Nawet na myślnik jest wycięty odpowiednio więc delikatne to to ale piękne i elegancko reaguje na SOL. Z drugiej strony jakiś liczykrupa żeby nie napisać debil projektował rozmieszczenie oznaczeń na kartoniku. Wszystko ściśnięte maksymalnie jak się da. Jakieś oszczędności na kartonie? Wycinać to trzeba precyzyjnie nożykiem, bo nożyczkami strach.

A propos nowego wypustu Tamiyi. Też bym się skusił, szczególnie na M51, biorąc pod uwagę, że chyba większość form jest od Tasca. Niestety dają te nieszczęsne tamiyowskie gumy... Niby mam w zapasach sporo ogniwek i pewnie by się znalazły odpowiednie. Można też kupić innych firm ale pozostaje pytanie - po co te gumki?! I tak chyba przegrali rywalizację i chyba sobie kupię Hybrida Firefly od Asuki.

 

NbjpBkr.jpg

89F4UF6.jpg

NDvksBO.jpg

nB4omdD.jpg

4eSd8Z8.jpg

lhqjoBI.jpg

AJqct47.jpg

pIv9Ywu.jpg

5HfTNwe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.