Skocz do zawartości

Jagdpanzer 38 "Hetzer" 1:35 Cyber-Hobby


rogalos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że KT w zasadzie na ukończeniu, biorę na tapetę taki oto zestaw od Cyber-Hobby:

 

lalr6sZ.jpg

 

 

Model jest podpisany jako "Mid production", ale patrząc na dodatki mam małą zagwozdkę, bo z tego co widzę bardziej pasują tu poniższe dodatki do wersji późnej:

 

https://www.mojehobby.pl/products/7-5cm-PaK-39-L-48Hetzer-pozna-wersja.html

 

https://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.-138-2-Hetzer-pozna-wersja-DRA.html

 

Czy ktoś bardziej ograniający temat jest w stanie to potwierdzić?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nadlewki na tobołkach oczywiście będą usunięte, to tylko na potrzeby zdjęcia na szybko ?

Swoją drogą, czy przy szlifowaniu takich niewielkich elementów żywicznych trzeba jakoś specjalnie uważać?

Gdzieś wyczytałem, że ten pył jest rakotwórczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Delikatna modulacja:

 

BhsuFCw.jpg

 

GwBxlM4.jpg

 

CYOYHRY.jpg

 

Postarzanie Friuli w Burnishing fluid nie poszło najlepiej, co tym bardziej dziwne, że wcześniej solidnie wymyłem gąski w acetonie.

Po 30 sekundach kompletnie nic się nie działo, zero reakcji chemicznej - nie mam pojęcia czemu, ale dopiero po półgodzinie w zanurzeniu jakoś to wygląda, ale dalej bez szału...

 

JaGL3qn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, postaram się zwiększyć jeszcze kontrast, mam nadzieję że po nałożeniu kamuflażu zostanie po tym jakiś ślad ?

Malowanie będzie w zamyśle luźno opierało się na kamuflażu dywizji Nordland, przełom 44-45, przy okazji jeśli ktoś akurat miałby na stanie zbędny emblemat tej dywizji to chętnie odkupię / wymienię:

vK7fHbt.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Hej,

obie lufy są od RB model z tego co pamiętam, niezła jakość i cena niestraszna.

Blaszki klejone, sztuka lutowania jeszcze przede mną ?

Prace na finiszu:

5furJRk.jpg

 

1V0LXVe.jpg

 

7Mtofj2.jpg

 

oNHI6bJ.jpg

 

32530RH.jpg

 

4x8CuXU.jpg

 

fH9dEzp.jpg

Edytowane przez rogalos
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

błoto to ziemista pasta z AK Interactive doprawiona olejami,  śnieg to też zestaw tej firmy. Woda to specyfik Puddles z (a jakże) AK, ale chyba nie do końca się nadaje do większych kałuż, więc poprawiałem Vallejo Still Water. Model faktycznie mogłby być "głębiej" osadzony, ale to już cenna nauka na przyszłość, kolejny projekt idzie pełną parą.

LEDy faktycznie trochę przyciemnię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.