Skocz do zawartości

Jak to chemia modelarska chemi nie rowna Pantera Revell 1:72


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z Tygrysem bawiłem sie tydzień , Pantere chciałem podrasować

Chciałem .Mam sporo rożnej chemii .Zebrało sie tego przez pol wieku.

Jednak jak zaznaczyłem w tytule chemia chemii nie równa .Chodzi ,ze nie jest kompatybilna

Oglądając tutoriale chciałem sie pobawić w watering ,taki troszkę fajniejszy

Jednak aby efekty były zadowalające musowo jest korzystać z wyrobów jednego producenta -Przestroga dla młodych adeptów tego hobby . Jak marzy sie Wam malowanie a później watering trzeba korzystać z zestawów jednego producenta.

 

Nie da sie ukryć . Majac do dyspozycji Farby Tamki i Gunze Chciałem wykorzystać Produkty AK Whait spirt ,Worn efekt ,Washe,filtry. Japońskie farby okazały sie za mocne i z zadrapania nie moglem uzyskać.Pomogła igła i druciana szczotka .Efekt wyszedll troszkę za bardzo agresywny

To nauka na przyszłość a tak wygląda efekt moich zmagań

 

pnk32Bi.jpg

 

UFtdPG8.jpg

 

gsKyEPu.jpg

 

lTPMN5i.jpg

 

zlYyUyK.jpg

 

EIdSzbj.jpg

 

d8UcJF7.jpg

 

ktEq8Bv.jpg

 

uiatv7f.jpg

 

xeMoOdH.jpg

 

ZBrORVR.jpg

 

019Di3u.jpg

 

Bkwiq2I.jpg

 

uA618Wn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celulozowe farby Gunze serii C czy Tamiya rozcieńczana Levelling Thinner odłażą całkiem dobrze nawet przy metodzie na zwykły lakier do włosów. Na Worn Efekt AK również. Stosowałem nie raz, a nie maluję niczym innym jak serią C Gunze i Tamiyą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... po nałożeniu na farbę np. Worn Effect AK, a potem warstwy wierzchniej farby zmywałeś ją spirytem? No to nic dziwnego, że nie wychodzi. Po Levelling thinnerze narobisz sobie jeszcze większego bigosu. Odpryski z worn effectem, tak jak i lakierem do włosów robi się zwykłą wodą. Maczasz twardy, krótki pędzel w wodzie i tłuczesz o ostatnią warstwę farby pod którą jest warstwa worn effectu. Można też lekko podmoczyć model w wodzie. Nie ma, że farba celulozowa czy jakaś tam. Po chwili zaczyna odchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ,o , o ,zesz kurcze

 

Popracowałem w nocy dość długo z lewing tinerem .

Masz racje . Jak go naniosłem delikatnie pędzelkiem ,to spływa cala farba

Później pędzelek odsączałem i delikatnie ciapałem .

Tez nie za ciekawie

Najlepszy efekt otrzymałem maczając ostra wykałaczkę i delikatnie ja pukając w pomalowana warstwę .

Co prawda muszę jeszcze potrenować plastyczność ,tzn. kształt owych zadrapań , bo na razie to wielkie " G " przypomina

 

Do prób użyłem zestawu do modulacji kolorów farb Gunze kolor Oliw Drab

A to efekty moich poczynań

 

eIrWllM.jpg

 

C7ynSnQ.jpg

 

46IsfFO.jpg

 

Tutaj widać jak popłynęła mi farba

 

Na poniższym zdjęciu efekt z ostra wykałaczką

 

X3rEmjS.jpg

 

Teraz potrenuje z woda .

Mam dwa Szermany jeden z Rewela a drugi z Helera ( Polecił mi go kiedyś Piotr P-podobno dobry ) w 1:72

Pomaluje je na Oliw Drab i aby nie były nudne chce wykorzystać modulacje i zadrapania

Czy mi się uda czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamietaj Jureczku....

Mocne obdrapania, wrecz łuszczenie sie farby - grubsza warstwa farby

Lekkie obdrapania, badz zblakniecie koloru - cienkie warstwy farby

 

Tez to ostatnio przerabialem, tyle ze na lakier do wlosow.

 

efekt:

37994874_2013073412337278_4213835612886663168_o.jpg?_nc_cat=0&oh=9c4afa3e4b5d538a6a1ac3acd0598f82&oe=5BC6B8DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Fajny olbrzym .Nie moglem sie dopatrzeć zadrapań

Ja zaszalałem .Po lakierze błyszczącym przed kalkami waszem i brudzeniem

W porównaniu z Twoim to mój ??? Zobaczymy co będzie dalej .

Pomalowany z Rewela ,Początek klejenia z Hellera -zdecydowanie lepszy.Opcje kol i wózków do wyboru .Dodatkowy osprzęt :młot łopatą,łom i itp. a nawet dwa karnisty i dwa hełmy

 

XhlQBCG.jpg

 

cPKF8aI.jpg

 

G23Azt5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.