Skocz do zawartości

Pociąg baaardzo dalekobieżny... Panzerlok 1:35


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za chwilę kończę BlackHawka, Pz III i postanowiłem, że najwyższy czas ruszyć z bocznicy pociąg pancerny. Miałem zacząć go robić już chyba rok, albo dwa lata temu, ale coś nie pykło. Postanowiłem, więc wyciągnąć z szafy zalążek składu, co by pchnąć tego stalowego węża z hangaru.

Z góry pragnę podkreślić, że ten pociąg nie będzie w żaden sposób planowany jeśli chodzi o układ wagonów. Chcę po prostu zrobić w przeciągu kilku lat skład długi na całą ścianę. Ma to być projekt poboczny. Jak gdzieś wypatrzę jakiś wagon w fajnej cenie, to będę dołączał do kolekcji. Na platformach będą prawdopodobnie lądować różne wozy.

Nie planuję raczej żadnych przeróbek. Prawdopodobnie będę walił prosto z pudła. Chociaż nie wykluczam, że jak będą jakieś wagony AA to może dokupię lufy metalowe do działek plot. Czasu jest sporo, więc może co do poszczególnych wagonów, w zależności od weny i sugestii, coś uda się podorabiać.

 

Życzcie mi powodzenia i do zobaczenia na stacji końcowej.

 

44459283835_513f40e1f2_b.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh... nie mogłem się powstrzymać, aby to poskładać na sucho u zobaczyć jak to będzie wyglądać na starcie. I nie zdawałem sobie sprawy, że już ten kawałek składu ma 120 cm długości ;) Coś czuję, że to będzie główny, a nie poboczny projekt ;P

Pz III i pudełko zapałek dla oddania skali. Sama lokomotywa z tenderem będzie miała 54 cm!!

Kończę Pz III, maluję ludziki i ruszam ze stalowym wężem ;)

 

45344377252_c4b7b6a561_b.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskladalem sobie na szybko lokomotywę. Wygląda imponująco. Wczoraj patrzyłem na exito ile mnie wyjdzie zamówienie paczki ze wszystkimi dostępnymi wagonami. A jest ich 12, licząc Leopolda i Gustava. Muszę odłożyć kilka złotych i zwolnić miejsce w magazynku z modelami ;-)

 

Jaram się jak dziecko tym pociągiem ;-)

 

45403529931_88bbc9a757_b.jpgDSC_0820 by Mel Nikov, on Flickr

45403529471_f2a6c0472d_b.jpgDSC_0821 by Mel Nikov, on Flickr

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Planujesz skład kompletny? ;) Bo jak tak to jest jedno ups, etatowo dodatkowo był dokładany zapasowy denter do lokomotywy ;) i tutaj jest zonk bo trzeba by kupić drugi model lub "klonować" ten z modelu ;)

K5 jest zupełnie zbędny do składu samo działo kolejowe to już zupełnie inna bajka, ewentaulnie możesz dodać nowe wagony: Gedeckter Güterwagen G10 i Gr 15 z Thundermodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odłożyć kilka złotych i zwolnić miejsce w magazynku z modelami ;-)

Chwal się co masz na zbyciu-może coś wezmę powodzenia w budowie i dużo miejsca na gotowca

 

Niestety dla mnie wszystkie modele mam przeznaczone na sklejenie ;-)

 

Planujesz skład kompletny? ;) Bo jak tak to jest jedno ups, etatowo dodatkowo był dokładany zapasowy denter do lokomotywy ;) i tutaj jest zonk bo trzeba by kupić drugi model lub "klonować" ten z modelu ;)

K5 jest zupełnie zbędny do składu samo działo kolejowe to już zupełnie inna bajka, ewentaulnie możesz dodać nowe wagony: Gedeckter Güterwagen G10 i Gr 15 z Thundermodel.

 

Raczej nie planuję opierać się na logicznym zestawieniu wagonów. Bardziej chodzi mi po prostu o skomoletowanie wszytskich wagonów. Ale cały zestaw będę starał się zrobić modularny, więc może w przyszłości zmieni mi się wizja. ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłem się!!

 

Od 20.12 do 21.01 mam wolne. I w tym czasie planuję poskładać kilka modeli głównie w 1:72. Zawsze to kilka cm2 się zwolni :-D A i pewnie jak mój Klon trochę podrośnie to dostanie jakiś samolot. Póki co jest bardzo zainteresowana modelami, więc pomaga mi nosić pudełka i wybiera sobie ze składu model, po czym idzie na łóżko i wyciąga i wkłada do pudełka wypraski. Mam nadzieję, że jej to zostanie. To będzie pomoc w sklejaniu i kupowaniu nowych modeli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.