Skocz do zawartości

Europejski tramwaj (European Tram) - 1:35 + oświetlenie


toled

Rekomendowane odpowiedzi

No to zabrałem się ambitnie hurra za nowy projekt - tym razem, to Europejski Tramwaj (zestaw 38009 z Miniart) z pasażerami, podstawką. Do tego dokupiłem klimatyczne latarnie + zegar (zestaw 35560 również Miniart).

Plan jest ambitny - pełne oświetlenie tramwaju, latarni i podświetlenie zegara, ławeczki, figurki, może jakieś drzewko. Fajnie, by zestaw miał swój klimacik. Czas wykonywania modelu - nieznany ;-)

 

Pewne prace już poczyniłem - zająłem się podstawką, dodałem imitację płyt chodnikowych, kratki ściekowe, jeszcze trochę weatheringu planuję. Dodatkowo wykonałem już pierwszą ławeczkę z zestawu. Wygląda to tak:

fBVJGX4.jpg

Pz6ph7x.jpg

 

Kolejno zabrałem się za latarnie, w każdej zamontowałem diodę SMD 3020 (3x2mm) :

G3tn42F.jpg

 

WZHsoq4.jpg

 

To działa!

H58HVYz.jpg

 

A tak się prezentuje cała latarnia:

Q2HsTcP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hmmm ale chyba nie dałeś tych grubaśnych kabli?

Oglądam jak co to mam tabliczki do środka tramwaju, pw.

Do diody używam drut z trafo lakierowany więc nie ma zwarcia 0,2mm...

Oglądam co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek minął mi pod znakiem składania jednej części wózka i zegara. Ogólnie składa się miło i przyjemnie, ale ilość części trochę męczy. Ślady po wypychaczach zostawiłem - nie będzie tego widać, bo dojdzie jeszcze masa kolejnych części.

 

YdazcmI.jpg

 

Zegar też ukończony, zrobiony na lekko nadgryziony zębem czasu i brudem, aparat trochę zbyt mocno przekłamuje to światło, na żywo jest zdecydowanie bardziej rozproszone.

ecfisz0.jpg

 

Następne w planach - druga część wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę dalej z tematem - dwie połówki podwozia z podłogą wnętrza już razem złączone i pokryte podkładowo czarną Tamiyą.

 

nODq6IL.jpg

 

Do tego świeżo z lekkiego łoszowania (ale jeszcze troszkę kurzu i rdzy się przyda) trafia jednostka napędowa - luzem z 50 mniejszych elementów się na nią składa, za co kocham MiniArt ;-)

 

DIURA0j.jpg

 

Następne w planie LEDowanie mniejszych elementów - boczne oświetlenie, oświetlenie z numerem linii itp. Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolekcjonermodeli: tramwaj kupiłem w maxhobby.pl, do tego osobno latarnie z zegarem.

 

@Greif: Tak, zabawa z drewnem będzie przednia, sporo tam tego jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień pod znakiem robienia drewna. Wybrałem ciemne drewno lakierowane na połysk, ale już trochę zmęczone czasem i użytkowaniem go.

 

sSM2luh.jpg

 

W6aKlV6.jpg

 

A tak to wygląda na sucho wszystko.

kksgxs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - masz rację, poza Norymbergą nie były używane, dlatego tutaj trochę inwencji własnej dorzucam - ciemne drewno, malowanie główne będzie niebiesko-beżowe, jednakże zamierzam dodać jeszcze na dach "kołowrotek" z nazwami przystanków(podświetlany) - teoretycznie tylko dostępny w wersji Norymberskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mało czasu, czasem brak chęci i robota idzie jak żółw. W planach mam w końcu zająć się elektryką, prawdopodobnie dorobię sobie jeszcze roboty dodając do zestawu "38008 Passenger Car Type 170V" - też oświetlony ;-)

Pomalowałem jedynie nadwozie i złożyłem "na ślinę" zobaczyć jak będzie to wyglądało. Kolorystyka mi przypadła bardzo do gustu.

3CgIjjg.jpg

6dGCjQM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wiaderko ze zdjęciami odmówiło posłuszeństwa, dodaję post zbiorczy z obecnie wykonanymi zdjęciami z budowy:

 

fBVJGX4.jpg

 

Q2HsTcP.jpg?1

 

G3tn42F.jpg

 

WZHsoq4.jpg

 

H58HVYz.jpg

 

Pz6ph7x.jpg

 

nODq6IL.jpg

 

DIURA0j.jpg

 

kksgxs7.jpg

 

3CgIjjg.jpg

 

6dGCjQM.jpg

 

A wczoraj zakupiłem jeszcze to i jestem pod wielkim wrażeniem. Niby skala 1:35, a 212 części, blaszki fototrawione, instrukcja na 49 kroków. Będzie robota

dM5LbLx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po wielu godzinach męki, boczne oświetlenie gotowe,jeszcze do lekkiego retuszu i ścięcia naddatku materiału oraz do dobrania odpowiedniej "kolorystyki" światła.

 

19990058_1432028716833176_7091063132864926909_n.jpg?oh=f03c15bdc932b1640ce30db82e71aa48&oe=59F5B441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendzik z tramwajem ;-) Zabrałem się za dach, pokleiłem, pomalowałem i składam wszystko powoli do kupy.

KlVR55w.jpg

 

A tak się prezentuje przednie (tylne) oświetlenie główne ;-)

hB2NcMG.jpg

 

Dalej tradycyjnie robię elektrykę, psychicznie przygotowuje się również na figurki, których nigdy w życiu nie robiłem (nie licząc kilku do poprzedniego tramwaju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powolutku do przodu ;-) Nadszedł czas na powolne składanie ścian, drzwi etc. (Sorry za bajzel, ale nie miałem jak inaczej zrobić zdjęcia ;-) )

 

3e6RZ8u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę ciszy było w temacie, bo i pogoda nie ta, chęci brak. Ale w końcu zabrałem się dalej. Zmontowałem przód i tył (lub jak kto woli dwa przody ;-) )

 

99ffe9a9b064b.jpg

 

95f15d06ba879.jpg

 

A także powoli zabrałem się za figurki. Będzie sporo zabawy, bo niewielkie doświadczenie w ich malowaniu robi swoje ;-)

 

ee44a7195ffb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.