Skocz do zawartości

Scania R620 Topline + naczepa firanka / ITALERI


luk92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem taki o to zestaw, jest to moja pierwsza ciężarówka i pierwszy model w tej skali.

b31a65bed7ce1711gen.jpg

 

dziś udało mi się skleić ramę i silnik oraz pomalować

9e1a1d509c47ad59gen.jpg

f5169227ce786486gen.jpg

955833b5c7546c2dgen.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Fajnie wyszło podświetlenie wnętrza

niee to żadne podświetlenie, tylko lampką przyświeciłem przez szyberdach żeby było widać środek.

 

Wie ktoś może z czego by można zrobić przewody od ciągnika do naczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabina czasami nie jest przechylona za bardzo do tyłu?

możliwe bo jeszcze nie jest w żaden sposób przymocowana.

 

Pierwszy model całkiem całkiem, felgi rzeczywiście jak china style

 

dzięki, nad felgami pomyślę.

 

 

Znalazłem drut w izolacji nadający się na przewody, ale zrobiłem zdecydowanie za krótkie... więc zrobię nowe dłuższe

d695a5be83b618cdgen.jpg

7a5e7ffb61f3f94egen.jpg

 

tył naczepy gotowy

 

1cf856349dcf334bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę się rozpisywał ale ojojoj....dużo do poprawy a nawet powiem więcej Bardzo DUZZZZZO!!!

możesz napisać coś więcej, może uda mi się coś poprawić albo przyda się przy kolejnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miał bym ci coś doradzić to:

Staraj się dokładnie przyjrzeć detalom z oryginalnego modelu a potem porównać je z tym co proponuje producent modelu,w modelach dosyć często producenci popełniają błędy.Przydatne są przy tym katalogi,broszury itp. wydawane przez producentów ciężarówek,najczęściej są w nich szczegółowe zdjęcia które sporo pomagają przy budowie modeli,możesz je zdobyć w punktach dealerskich lub poprosić o nie przez internet.

W twojej scani ,italeri zrobiło masę błędów min. głowice są z starej scani seri 3,kierownica jest z seri4,fotele są z seri4,leżanka dolna jest za nisko,poza tym mocowanie kabiny z tego co wiem też jest złe (ja w swoich scaniach nie montowałem kabiny na oryginalnych mocowaniach ponieważ kabina wychodziła krzywo oraz przedni zderzak był wysunięty).

Oczywiście na początkowym etapie większości błędów nie poprawisz,musisz zdobyć jakieś tam doświadczenie aby je skorygować.

W tym zestawie przede wszystkim poprawił bym te felgi,przydało by się pomalować uszczelki na lampach dolnych i górnych na blendzie,te obrysówki na bokach blendy wyglądają jakoś dziwnie.Przy malowaniu kierunków wykorzystaj farby typu clear orange ja stosuje tamiya x26 ,będziesz miał w tedy efekt przezroczystego plastiku.

Obejmy na zbiorniku paliwa trzeba zeszlifować i zrobić nowe,najlepiej z cienkich pasków hipsu.

Aby uzyskać realny efekt głębi stosuj wasch,trzeba go pozostawić w liniach podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.