Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Trochę się zastanawiam po co? Przecież prawdziwy odlew będzie też miał syfy w takich miejscach. Ale jeżeli trzeba, to ja bym je wyskrobał samym czubkiem skalpela, to dosyć dobrze działa. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

 

na żywo wygląda to baaaardzo źle... stąd pytałem. Jest problem nie tyle z krawędziami - liniami... co z powierzchniami są bardzo nieładne i do tego jak widzicie nie ma ożebrowania bloku silnika :( ale to nie będę robił bo umiejętności takich nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Właśnie mówię - w rzeczywistości blok silnika też za gładki nie jest - oczywiście z wyjątkiem planowanych maszynowo powierzchni:

$_20.JPG

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! no teraz to mnie kolega dobił, chcesz usuwać fakture jak to blok silnika (?) to nic nie ruszaj nawet bo nie ma po co, jeszcze bym próbował bardziej robić fakture,

Jest Git, nic tam nie ruszaj, zaczniesz brudzić silnik to ci ładnie wszystko wyjdzie, jako niedoskonałosci odlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest faktura silnika... a źle odlany plastik i tylko w tym jednym miejscu...jakby cały taki był to by nie było problemu.

 

ps. niedoskonałości nie są na samym bloku silnika, a na osłonie - bo tak naprawdę w rzeczywistości to w tym miejscu co zaznaczyłem nie powinno być kontaktu tych powierzchni.. ale że model słabo wykonany to jest jak jest.

 

brudzić nie będę bo najpierw bym musiał zrobić ożebrowanie na silniku...którego jak widać brak zupełnie! a tego nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chciałem jeszcze podpytać jak radzicie sobie z drobiazgami typu obejmy itp na np dolotach cewkach itp.

 

Jak próbuje to podmalowywać pędzelkiem ale efekty słabe, szczególnie tam gdzie gorszy dostęp...

 

img20170116_104447_zpsx8j0rjhs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja pomalował bym pierwsze obejmę na srebrno, a następnie bardzo rozcieńczoną np. czarną farbą na pędzlu, dotknął cewki przy obejmie. Bardzo rozcieńczona farba rozpłynie się wzdłuż obejmy po powierzchni cewki. Następnie malujesz resztę powierzchni cewki. To tak samo jak się maluje koła w samolotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś patent na malowanie nie tylko od frontu obejmy ale również z boku (chodzi mi o to żeby obejmy były również srebrne na grubość a nie tylko z frontu)

 

W skali 1/16, 1/24 to obejmę cewki robił bym z blaszki ewentualnie taśmy Tamiya i problemu by nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś patent na malowanie nie tylko od frontu obejmy ale również z boku (chodzi mi o to żeby obejmy były również srebrne na grubość a nie tylko z frontu)

 

W skali 1/16, 1/24 to obejmę cewki robił bym z blaszki ewentualnie taśmy Tamiya i problemu by nie było...

Srebrna taśma lub folia samoprzylepna. Można kupić taką do paznokci (ok. 0,8 mm szerokości) - wada ma słaby klej,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help

Czy można gdzieś kupić ten transkits????

1/24 AUDI R8 GT Detail-up Set For Revell (HD03-0177)

http://www.hobbydesign.com.cn/cpzsdetail/8-84-322.html

W większości tych dobrych sklepów internetowych w których jest wszystko i można dostać od tego zawrotu głowy, akurat tego co chcę, nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czołem. Taki problem mam... natury egzystencjalnej. Chciałbym uzyskać jakiś naturalny efekt eksploatacji układu wydechowego w ferrari. Nie chodzi mi o końcówki ale wszystkie puszki idące pod autem. Następna sprawa to osłona termiczna wydechu... świeci się jak psu jaja na święta. Może jakoś to przybrudzić albo co innego zastosować? Do tego producent zaproponował pomalowanie całego podwozia jednym kolorem. Chciałbym uzyskać efekt nie tyle co zniszczenia ale na pewno nie efekt nowiutkiego podwozia. Może ktoś coś by podpowiedział albo jakaś ciekawa relacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Może na początek załadować do aerografu trochę szarej farby i z daleka trochę całość przypylić? Oczywiście delikatnie, tak żeby wszystkie części spod spody wyglądały, ale już kontrast będzie mniejszy i krawędzie się lekko zaznaczą przy okazji. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Może na początek załadować do aerografu trochę szarej farby i z daleka trochę całość przypylić? Oczywiście delikatnie, tak żeby wszystkie części spod spody wyglądały, ale już kontrast będzie mniejszy i krawędzie się lekko zaznaczą przy okazji. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

 

Hm... szkoda, że nie mam możliwości zobaczenia tego na jakimś warsztacie. Dość ciekawie to może wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Na razie mam tylko przykład z innego podwórka, ale technika ta sama - model malowany w trzykolorowy kamuflaż a potem pryśnięty z daleka piaskowa farbą:

 

paladin08.jpg

 

paladin09.jpg

 

paladin10.jpg

 

paladin11.jpg

 

Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Ja bym powiedział najpierw lakier, i najlepiej żeby porządnie wysechł, a potem BMF - w przypadku skomplikowanych wzoró najpierw nakleić większy fragment a potem obciąć nadmiar ostrym nożem. U mnie na przykład zadziałało to tak (znaczek VW):

 

vw23.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.