Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Kleję sobie BMW I8 z zestawu Revella. Auto ma być białe. Na zdjęciach oryginału jest białe. Tymczasem Revell każe robić mieszankę: 90% biała błyszcząca i 10 % stalowa metaliczna (nr 91 wg Revella).

Czy ktoś z kolegów już to praktykował? Farba stalowa jest dosyć ciemna, obawiam się więc czy takie 10% nie spowoduje, że wyjdzie kolor szarawy.

Zastanawiam się po co ten stalowy. Efekt jakiegoś metaliku chyba lepiej uzyskać dodając srebrnej.

Rozważam, też taki wariant by pomalować model czystą białą, a na to dać lakier perłowy.

Prosiłbym o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Obecnie używam szarego podkładu Tamiya Surface Primier 100 ml, zastanawiam się ze względów ekonomicznych nad szarym podkładem w spray'u Vallejo 400 ml. Czy są jacyś użytkownicy którzy korzystali z niego i mogą mi doradzić? Kolejna sprawa to farba do wydechów, tarcz hamulcowych itp. Używam Pactra A71 Silver (G) i efekt jest taki sobie. Myślałem nad markerem Molotow Chrome, ale jak na wydechu byłby fajny efekt nowej polerowanej stali tak już na tarczach hamulcowych wyglądał by śmiesznie. Zastanawiałem się też na Vallejo z tej serii Air, ale no sam nie wiem i sięgam po informacje do bardziej obezanych. Zależy mi na tym, aby była to farba akrylowa którą będę mógł nakładać pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Braci modelarska, czy jest jakaś pasta polerska równie dobra lub lepsza jak Tamiya Finish? Ta mi się kończy i szukam jakiejś alternatywy:)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, toled napisał:

Braci modelarska, czy jest jakaś pasta polerska równie dobra lub lepsza jak Tamiya Finish? Ta mi się kończy i szukam jakiejś alternatywy:)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Zero, Gravity, Gunze i od cholery innych kosmetyków samochodowych.... A czy lepsze? Ilu ludzi, tyle  zdań na ten temat ?

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobra mam pytanie, bo patrże na felge od Mythosa i ...No to jest lekko straszne jak one sa wykonane. Ten plastikowy chrom aż razi. Wiem, że stosuje sie w takim przypadku wash. Wiem co to jest tylko nie mam pojecia jak niby mógłbym go zastosować na tych felgach. Czy uzyć po prostu lakieru bezbarwnego? Bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem? Może być problem, bo mam w planach większy kadłub wystrugać, do tej pory pracowałem z papierem i z hipsu robiłem mniejsze detale. Bardzo łatwo się wycierał na krawędziach a nie chcę tego traktować za mocno żeby nie zaokrąglić krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 22:18, toled napisał:

Braci modelarska, czy jest jakaś pasta polerska równie dobra lub lepsza jak Tamiya Finish? Ta mi się kończy i szukam jakiejś alternatywy:)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Swego czasu użyłem polerki samochodowej od sonaxa. Efekty dawała świetn i bardzo szybko ale to co wniknęło w linie podziału zrobiło sie niczym kamien z okresu jury. Wyskrobanie tego cholerstwa z lnii podziałów było długą i niemal syzyfową pracą.

Edytowane przez Thombike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam klejne pytanie, moze teraz doczekam odpowiedzi.

Nosze sie z zamiarem zakupu mikro szlifierki, tak by oszczędzić csobie czasu i pracy nad modelami i po prostu ułatwić życie. Byc moze też by uzyskać lepsze niż dotychczas efekty końcowe (nigdy nie polerowałem moich modeli, (najwyzej nabłyszczałem) i tez moze poprawić stare.

Pytanie jest takie, czy pakować sie w firmówkę typu Dremel czy Proxxon czy tez dać sobie siana i kupić jakis nonameowy set za połowę tej ceny, jaką trzeba wydac na firmówki. I nie chodzi mi nawet o jakość narzedzi, bo mam w domu wiertarkę pochodzenia niewiadomego i słuzy (ciężko) 6 rok bez zająknięcia. Cały pic w tym, że w pobliskim sklepie do Dremela mogę dostać dosłwonie wsyzstko od ręki a cuda w ciagu 3 dni. W przypadku niefirmowego zestawu nie mam praktycznie zadnej pewnosci, czy końcówki dremela będą pasowały, szczególnie te z Dremelowskim Quick Lock.

Wiec..Bawić sie w taniochę, do której ew. potem nie bede w stanie niczego dokupić, czy wydać wiecej i mieć stresy i problem z głowy a końcówki potrzebne praktycznie pod ręką w sklepie?

P.S. proxxon raczej odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Skoro piszesz że Proxxon raczej odpadnie, to kupuj Dremela, jak masz jeszcze dostęp do dodatków.

Nie miałem styczności z Dremelem ale z Proxxonem. Miałem szlifierkę noname bardziej działała jak wibrator niż szlifierka, a Proxxona nie czuć czy jest włączony. Pewnie Dremel też tak działa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dremel 300 mamy w pracy i podoba mi się to jak działa. est raczej bezwibracyjny, Da sie bardzo płynnie dobierać prędkości obrotowe. Nie jest najmniejszy ale znalazłem zestaw z przedłużką bardzo mikro podłaczaną do końcówki większego narzędzia. Fakt, że zestaw kosztuje nieco więcej ale odnajduje to jako idealne rozwiązanie do najbardziej precyzyjnych prac z opcją dostępu do najmniejszych zakamarków. A więc Dremel. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dremel 3000 wraz z przedłuzką na micro narzędź w dom. Pytanie teraz jaką pastę polerską używać? Mam w domu jedną ale okazała sie niestety do zastosowań z narzędziem bardziej niż beznadziejna. Co polecacie, co sie dobrze i /lub wygodnie nakłada i raczej bardziej poleruje niż zciera (jak robi to moja obecna pasta), bo w zestawie mam Dremela jakąs ale wiele to jej nie ma. Jaką końcówkę najlepiej użyć do ostatecznej polerki, bo wydaje mi sie, ze zestwaowe filce sa zwyczajnie zbyt twarde i szorstkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz zestaw, najlepiej kupić wełnianą końcówkę Proxxona, ale Dremel ma też taką nie filcową tylko jakby kilka krążków miękkiej tkaniny, ona powinna dać radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam - jestem na etapie zamawiania farb do eclipsa z Fast and the Furious  - chyba tylko oni mają dedykowany kolor ZP-1411 

Dotej pory uzywałem tylko akrylowych wiec oprócz koloru muszę zakupić coś do czyszczenia areo po malowaniu i przypuszczam że podkład oraz bezbarwny też nie mogą być akrylowe ?

o ile podkład Zp-3001 chętnie wypróbuje to moje pytanie do was - jak sie sprawuje ? jak się to nakłada i jakie efekty daje "Diamond Finish - 2 Pack GLOSS Clearcoat System "

Jest na prawdę tak dobry czy mogę użyć innego bezbarwnego ? 

Czy moje rozumowanie jest spójne że używając farby celulozowej powinno się użyć tego samego rodzaju podkład i bezbarwny ?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

podpowiedzcie proszę co mam zrobić z podkładem jak na zdjęciu?

XvDznz4.jpg?2

Szlifować dalej czy do zmycia, a może kolejna warstwa Surfacera i szlifowanie?

Gołym okiem wydaje się idealnie gładki ale zdjęcia jak zwykle wyciągnęły więcej i pokazały skórkę pomarańczy.

Kolejne pytanie to jak "wyciągnąć" kolor pomarańczowy? Alfa ma być w barwach Jagermeister'a i raz już zmywałem bo była za ciemna.

Czy położenie pod kolor dedykowany z Zero Paints srebrnej farby jest dobrym kierunkiem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WilloW napisał:

Szlifować dalej czy do zmycia, a może kolejna warstwa Surfacera i szlifowanie?

Gołym okiem wydaje się idealnie gładki ale zdjęcia jak zwykle wyciągnęły więcej i pokazały skórkę pomarańczy.

Kolejne pytanie to jak "wyciągnąć" kolor pomarańczowy? Alfa ma być w barwach Jagermeister'a i raz już zmywałem bo była za ciemna.

Czy położenie pod kolor dedykowany z Zero Paints srebrnej farby jest dobrym kierunkiem?

 

 

Surfacer z założenia jest chropowaty. Zależy jeszcze jakiej gradacji używasz. Ostatnio przeszedłem na surfacera 4000 z Bilmodel i jest wyraźnie gładszy. Przed malowaniem przede wszystkim doprowadź do jednolitej powierzchni tak by ten pomarańcz nigdzie nie przebijał. Surfacera lekko przetrzyj papierem ściernym  800-1500 na mokro. Jeśli wyjdzie pomarańcz to uzupełnij surfacera. Co do koloru. Surfacer niewątpliwie mocno przyciemni Twój pomarańcz i wyjdzie kolor z lekka brązowy. Ja kiedyś pod czerwony dawałem srebrny. Kolor wychodził dobry, ale metaliki maja to do siebie, że mają ziarno, więc trudno potem o gładką powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej położyć cieńką warstwę białego. Może być np: biały surfacer lub inny podkład, biała matowa, biała połysk. Pierwsza wymieniona, najlepiej kryje, ostatnia daje najbardziej gładką powierzchnię. Wybór należy do Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.