Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek007 chyba najlepiej kupić naczepę najlepiej zestaw man tga naczepą za 92 zł skrócić podwozie i zrobić od podstaw np z polistyrenu na podstawie planów jak chcesz to pisz na pw cośtam mam .

 

Jednak problemem będzie zbudowanie mechanizmu hydraulicznego do podnoszenia wanny. Sam mam w planach budowę takiej naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeżeli ma to być Actros, to będzie to zabudowa aluminiowa, a więc taka faktura http://galerie.maxus.pl/tgallery/514/images/104_151?w=280,h=300 stalowa miała boć w stylu "żeber" coś takiego szara621b8.jpg Tata ma naczepę "Polkon" inaczej to wygląda, ale technika ta sama. Co do mechanizmu podnoszenia, problemu nie ma wystarczy mieć Antenę teleskopową, od radia czy taniej zabawki RC. Tak samo wygląda ten wysięgnik. Co do boków, zastanawiam się nad drobnym uproszczeniem, wystarczy kupić, profil polistyrenowy o żądanej grubości i wszystko złożyć, według dokumentacji a przede wszystkim wymiarów. Sam gdzieś mam zdjęcia takowej naczepy stalowej Polkon, myślę ze ta zabudowa na manie lub mercedesie, nie różni się niczym innym tylko wymiarami. Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz mi na gg a ja wstawię fotki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, naszedł mnie pomysł aby zrobić Peterbilta takiego jak w filmie "Czarny Pies" tylko że tamten była to wersja 379, I z tego co zauważyłem miał on wyższy, sleeper taki jak italerowski 377 a przód jak 378. Czy dało by się z połączenia tych dwóch modeli zrobić 379?? Pytam dlatego ze tamten Peterbilt bardzo mi się podobał, i chciałem mieć takiego na swojej półce, A w ciężarówkach amerykańskich nie bardzo się znam. Pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku to wiem, ale czy nie będzie to duża fikcja modelarska?

Już nie taka fikcja powstawała na tym forum. Wzorujesz się na prawdziwym aucie, więc Twoje obawy są niczym nieuzasadnione, bierz się za lepienie i nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oczywiście wszytko dotyczy modelu 1:24

Koledzy macie jakieś zdjęcia,strony,schematy itp rzeczy jak np: zrobić ze zwykłej scanii r topline 3 osiową.

Chodzi mi dokładnie o to gdzie uciąć ramę jak i co! (bo mam dwie)

Jak z topline zrobić highline!

Z czego i jak zrobić klimę postojową na dach?

Gdzie umieścić baterię od diod żeby można było ją swobodnie wymieniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze kilka pytań!

 

Chce malować farbami Valleyo Air aerografem i chce uzyskać taki połysk jak na prawdziwym samochodzie! To co mam wybrać farby metaliczne,błyszczące czy metalizery? Tak żeby nie było tych ziarenek błyszczących coś jak brokat!

Czy pod te farby co wyżej muszę kłaść podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład należy kłaść praktycznie pod wszystkie farby, choćby dlatego, że wówczas widać wszystkie niedokładności i można to zawczasu poprawić. Aby uzyskać połysk nalezy po nałożeniu bazy prysnąć clearem, a nastepnie wypolerować go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile farby wchodzi na kabinę scanii topline oczywiście malowanie aerografem. Jeden pojemniczek 14ml wystarczy czy trzeba więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.