Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Skromna aktualka.

Ostatnio porobiłem kilka pierdółek, czyli powklejałem lampy/obrysówki,pomalowałem na pomarańczowo lampki na daszku i zrobiłem lusterka.A w fotelach wymieniłem podstawy z mechanicznych na pneumatyczne Kabinę zdążyłem pomalować już kolejnymi 2 warstwami bezbarwnego i powoli przygotowuje ją do polerki.

 

4441366.jpg

4441360.jpg

4441361.jpg

4441365.jpg

4441363.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako że pogoda dopisała postanowiłem zrobić lepsze fotki 143 :

4523679.jpg

4523700.jpg

4523719.jpg

4523733.jpg

 

Plus do tego pomalowane halogeny w zderzaku i podkładzik na kołach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się jakaś czarna obuduweczka wokół halogenów

Pomyślimy,ale nic nie obiecuje

 

Jak się zobaczymy, masz u mnie piwo

Trzymam Cię za słowo

 

Fajnie że się podoba. Postaram się w dalszej części relacji Was nie zawieść

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci obudóweczka nie wypali, to możesz wziąść lekko przywashować wgłębienie na nie. Ja na halogenach w 113 zrobiłem markererem obwódke, ale jak nie były przyklejone. A model... co tu dużo pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model swietny jak na razie. Podoba mi sie zestawienie kolorow ramy i na kabinie - bardzo fajnie to wszystko razem wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wnętrze cd.

Postanowiłem w końcu zrobić coś z tą tylną ścianą. Miałem obijać to irchą, ale czy prezentowało by to się jakoś? Nie wiem,ale ja miałem pewne wątpliwości. Postanowiłem więc zrobić coś z pcv'ki. Padło na paski, a no dla tego że sufit już "fabrycznie" miałem obity w ten sposób. Lecz nie chciałem robić ich w poziomy sposób bo mogło by to wyglądać jak na jakieś łodzi, więc zmieniłem kąt ich leżenia, na widocznych oto zdjęciach:

 

4600907.jpg

 

Plus do tego szafeczka:

4600878.jpg

 

I całość:

4600912.jpg

4600925.jpg

Wiadomo, wszystko zostanie dopracowane.A tak poza tym to jeszcze sporo roboty przede mną

Zobaczymy co wyjdzie po podkładzie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie z przeszklonym okienkiem na tylnej ścianie kabiny bo po fotkach wnętrza wygląda jakbyś tego nie zmieniał?

 

Nie, nie zmieniam.

W tylnej ścianie będzie znajdować się przyciemniona szybka. Co do podkładu to też jestem ciekaw jak to wyjdzie,ale też obawiam się o to kiedy to zrobię bo przygotowuje się do konkursu logistycznego do którego się zakwalifikowałem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 6 years later...

Witam po małej przerwie

Link do fotek z budowy znajdziecie tutaj :

Tutaj

 

Pod koniec zeszłego roku naszło mnie by wyciągnąć z kąta babcie i ją dokończyć. Ambicje jakimi się kierowałem parę lat temu podczas budowy tego modelu zostawiłem w tym samym miejscu gdzie porzuciłem tą Scanie. Wiec sprawa ma się następująco. Plan jest taki, by 143 w końcu ukończyć, mimo swoich wad(dawniej sumienie mi na to nie pozwalało). Zmieniłem trochę podejście do modelarstwa. Z powodu kompletnego braku czasu odpuszczam na razie jakieś konkretne projekty. Jakieś większe przeróbki w stylu zgodnie z oryginałem- model i tak będzie stał u mnie na półce, więc o jego zgodności będę wiedział tylko ja Ale za to na zewnątrz ma być czysto i bez zastrzeżeń, jak tylko umiejętności pozwolą.

 

Co do Scanii, malowanie podratowałem kolejnymi warstwami farby. Niestety idealnie wszystko to nie wygląda, ale mnie taki efekt zadowala w tym momencie :

38774541285_b9c6303356_c.jpg

 

Następnie zabrałem się za koła. Malowanie poszło w kolor kabiny, miały być czerwono-białe, ale takie koła mam już w Torpedo i chciałem inne.

Na osi wleczonej wleciały opony o mniejszym profilu. Chciałbym też na napęd piasty Scanii, ale to zobaczymy :

38774543915_d3b48ed96e_c.jpg

24802785567_5dd05249c0_c.jpg

 

Wnętrze wrzuciłem w takim stanie w jakim zostawiłem je kilka lat temu, doszła tylko oldschoolowa kierownica w kolorze białym:

38962680314_3c74fa42bb_c.jpg

 

Aktualnie jestem na etapie wykończenia kabiny. Dorobiłem kilka dodatków (chlapacze, obrysy, cytryny, rejestracja PL). Dojdzie jeszcze parę pierdół :

38774538545_3ea42180c6_c.jpg

24802774207_e033f2522f_c.jpg

 

By ukończyć Scanie pozostało mi dorobić tylny zderzak z fartuchem i lampami oraz jakąś skrzynkę na narzędzia.

Mam nadzieje że w końcu skończę ten model, bo po tylu latach chyba mu się to należy

 

PS. Piasty Scania- ktoś, coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to tylko złudzenie, czy trochę krzywo stoi (pochylony na lewą stronę patrząc od przodu).

Raczej wina fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą reaktywacja, połowa użytkowników w tym czasie przestała odwiedzać forum a budowa nadal trwa . Nawet zauważyłem, że śledziłem kiedyś tę relację, dlatego miło tak sobie odświeżyć temat po kilku latach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.