Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czas zacząć kolejny model,którym jest Scania R143 Streamline [italeri] . Budowa będzie trwała podobnym tempem co do budowy eRki Black&White.

Tak więc jak napisałem w temacie Scania będzie przerobiona z konfiguracji 4x2 na 6x2 (oś wleczona-podnoszona).I w tym celu prawdopodobnie będę miał ramę z innej wersji Scanii

Babcię mam zamiar podobnie pomalować jak tą na zdjęciu :

 

1419856.jpg

1419857.jpg

1419858.jpg

(Albo jeszcze jest opcja zamiast srebrnego dać biały -tworząc kolejny projekt Black&White )

 

A tutaj fotka osi ,jakie chcę zrobić :

 

1419859.jpg

 

To chyba wszystko Dodam może że chciał bym zrobić jakieś kabelki w ramie i silniku itp.

A jedynie co zrobiłem to skleiłem trochę silnik :

 

1419860.jpg

 

Z chęcią wysłucham od tych co składali na co trzeba uważać przy budowie

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to co do tej pory zauważyłem to średnie spasowanie elementów silnika ale poradzisz sobie z tym , malowanie bardzo ładne sobie wybrałeś, pozostań przy srebrnym. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już założyłeś relacje, bardzo fajnie. Fakt, malowanie jest bardzo ładne i nic nie zmieniaj ! Życzę powodzenia w budowie

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostań przy srebrnym

 

malowanie jest bardzo ładne i nic nie zmieniaj !

 

Ok

 

Ale od razu mówię,że te takie drobniutkie czerwono-białe paski sobie podaruje

 

P.S.A

możecie sobie przez 15 sekund oglądnąć i posłuchać babci

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zasiadam na widowni bo bardzo podobał mi się poziom w jakim wykonałeś wcześniejszą skakankę.

 

Całe malowanie jest super nic nie Zmieniaj bo jest super

 

Pozdrawiam i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To i ja będę kibicował i zasiadam na widowni ( o ile są jeszcze miejsca )

Co do uwag odnośnie modelu to: uwaga na spasowanie przedniej szyby z jej "obramowaniem" - u mnie było tragicznie , poza tym uwaga przy klejeniu przedniego zderzaka - ma tendencje do przekrzywiania się ( wina zaczepów mocujących), wnętrze ciężko wchodzi ( zwłaszcza deska rozdzielcza) co grozi jego porysowaniem przy wkładaniu, osłony miedzy osiowe nie stykają się z tylnymi nadkolami - trzeba przedłużyć taki "pręcik" co jest na nadkolu do ustalania pozycji między osiówki, uwaga na tłumik, a właściwie jego mocowanie - u mnie nie pokrywało się z otworem montażowym, co do silnika to trochę zabawy jest z osłoną wentylatora, która nie chce pasować, spasowanie tylnej ściany jest kontrowersyjne...

To chyba tyle ..... Mam nadzieję, że pomogłem

Ładne malowanko sobie wybrałeś, z tego co widzę to jest tam dość ciemny srebrny, który ładnie się komponuje z czernią.

Życzę powodzenia w budowie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pomogłem

 

Jasne że tak Będę na pewno uważał . Dzięki za info

 

 

A żeby nie było , bardzo skromniutkie fotki z budowy :

 

1423711.jpg

1423716.jpg

1423710.jpg

 

Klejenie idzie baaaardzooo powoli , pełno nadlewek i śladów po wypychaczach ...

A do tego jeszcze kompletuje części do przerobienia konfiguracji osi- dla tego ramy na razie nie tykam

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego klejenia będe tu zaglądał bo też mam zamiar taką Scanie sklejać plus za ambitny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No malowanko wybrales pierwsza klasa i widze ze sobie dobrze radzisz z modelem.Nie boj sie robic cienkie paski- to proste, sprobuj gdzies jak ci to wyjdzie.jak co to słuze pomoca, gg masz...pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania - jak na razie (Kto pyta nie błądzi ) :

 

1. Nie będzie to zbyt dużą fikcją jak pomaluje silnik na żółto ? (żółto-srebrno-czarny)

 

2.Jak otwiera się ''maska'' w tej Scanii ?

Bo domyślam się że bez świateł ... Tak jak zaznaczyłem to na zdjęciu :

 

1429898.jpg

 

Jak jeszcze mnie coś najdzie to zapytam

 

Z góry dzięki za info

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze głupie allegro nie pomyślałem o nim ...

 

Tak więc wystarczy wyciąć reflektory Się zobaczy co będzie się dało zrobić ,może się zabiorę z uchylanego grilla

 

Dzięki voseba Foty zapisane .

 

A co do malowania ''fał'' ósemki ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie Twoj zestaw kolorow przemilcze

 

Tak myślałem Jeszcze raz to dokładnie przemyśle

 

A srebrny ? + czarny mat ? A jak nie to poszukam najpierw zdjęć silników i potem będę się zastanawiał

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie Twoj zestaw kolorow przemilcze

 

Tak myślałem Jeszcze raz to dokładnie przemyśle

 

Pozdrawiam.

 

Bez sens Bodziu, przecież to Tobie ma się podobać, a nie innym ? To jak to jest ? Ja bym pozostał przy tym.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio A ja ci nie wysyłałem swoich fotek ? jeśli ci wysłałem to tam masz fotki silników przeważnie błękitne albo zielone.

W ogóle silnik jest bardzo uproszczony jeśli chcesz go zrobić jak najbardziej wierny oryginałowi musisz cię trochę pomenczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu, przecież to Tobie ma się podobać, a nie innym ? To jak to jest ?

 

No oczywiście Masz racje ,ale wolałem się zapytać co by było gdyby . A zastanawiam się jeszcze nad paroma malowaniami ,tak więc trzeba przemyśleć wszystko i wybrać coś dla siebie

 

A ja ci nie wysyłałem swoich fotek ? jeśli ci wysłałem to tam masz fotki silników przeważnie błękitne albo zielone.

 

Mam fotki,mam Tomaszu ,ale szczerze mówiąc na brzydkie kolory malowała Scania swoje silniki,tak samo Volvo W ogóle mi te kolory nie pasują -ale co tu gdybać o malowaniach silnika danego producenta ... Motory mają spełniać swoje zadania

 

Dzięki chłopaki za odp

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania już nie zmienię Zostaje babcia z pierwszej strony Ale nie powiem,ciekawe Scanie Zaprezentowałeś

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Mam na ciebie kilka propozyji

 

1.

1946.jpg

2.

2541.jpg

3.

6575.jpg

4.

10932w.jpg

 

Propozycji czego?

 

Wracając do malowania silnika, maluj tak jak uważasz. Mi się nie podobają silniki jakoś tak dziwnie pomalowane kolorami wybranymi z kapelusza. Ja bym malował tak jak były malowane w fabryce. Ogólnie nie jestem zwolennikiem takich szpanerskich ciężarówek, wolę autka, które zjechały prosto z taśmy produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej atrapy ta ze zdjęć Voseby nie jest kompletna i może Cię w błąd wprowadzić. Atrapa cała się podnosi razem z osłonami na reflektory - tych osłon brakuj w atrapie ze zdjęć. W modelu, jeśli chcesz zrobić otwieraną, wycinasz tylko miejsce gdzie są wklejone lampy. Niestety nie znalazłem zdjęcia żeby Ci to pokazać, dopiero koło weekendu mógłbym zeskanować fotki Scanii z otwartą maską ze starych TRUCKERów.

Co do silnika to moim zdaniem powinien być taki jak z fabryki, ewentualnie srebrny. Widziałem (w gazecie) żółty silnik (R6) w Scanii ale w wersji testowej, z taśmy z tego co wiem zjeżdżały tylko zielone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.