Skocz do zawartości

Lokomotywa spalinowa SU-42 w HO - relacja z budowy


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Tego to już nie wiem musi zapytać ekspertów ja tych farbek nie używam ale wiem ze na necie można je dostać tylko, że są trochę drogie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aha rozumię dzięki, za udzielenie informacji. Ja szczeże powiedziawszy to, też ich nie używam, tak tylko spytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

O kurcze - moj watek, a przegapilem tyle wpisow! Sorry! Tak Uzywam farb akrylowych Valleyo i Citadel (jedyne dostepne w Wargames Shop w moim miescie). Troche z tym problemow bo musze dobierac kolory "na oko" Podaja numery serii wargames i lakoniczny opis np.: "czaszkowy bialy", "czarny chaos", "cielisty elfowy" itp.

 

Taaa.... Prace nad lokomotywa ida do przodu:

 

th_24.jpg

 

Co Wy na to? Buda skonczona, pomalowana podkladem i czeka na malowanie na kolor

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Co Wy na to? Buda skonczona, pomalowana podkladem i czeka na malowanie na kolor

 

Pozdro,

Marudek

Cześć

 

Jakim podkładem malowane? Ja mam Motipa akrylowego szarego i na to też będzie vallejo.

Jak sie Vallejo kładzie na podkłąd trzyma sie OK, ale na sam plastik szlifowany złazi jak sie lekko zarysuje paznokciem. Nie wiem czy to narmalne bo wcześniej nigdy akrylami nie malowałem.

 

Co do modelu to wywietrznik (chyba) na budzie za gruby na zdjęciach oryginałów jest prawie równy z powerzchnią. Silnik gdzie będzie i jak napęd?

Mi wychodzi,że przez kabinę bedzie szedł wał napędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Czy chodzi Ci o "to okragle" na wierzchu, czy o Ta prostokatna rame pod jednym z okien? Wedlug mnie obie sa za grube. Na szczescie wentylator na wierzchu bedzie przykryty siatka fototrawiona i nie powinno byc widac grubej krawedzi. A ta ramke po boku zrobilem z kawalka opaski samozaciskowej do kabli. Chcialem dobrac material imitujacy taka zaluzje, ale dopiero po pomalowaniu podkladem zobaczylem jakie to grube i wielkie. Moze to odkleje i zeszlifuje z obu stron? Ten element z pewnoscia powienien byc cienszy

 

Podklad to szary spray

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Czy chodzi Ci o "to okragle" na wierzchu, czy o Ta prostokatna rame pod jednym z okien?

 

Podklad to szary spray

 

Pozdro,

Marudek

 

Z lewej strony kabiny po oknem. W elementach fototrawoniunych jest ta żaluzja na lewą i prawą stronę kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Sprawdzilem, w fototrawieniach nie ma tych czesci. Sa za to w modelu jako czesci opcjonalne (ta krata to cz. 21e*). No chyba, ze cos przeoczylem.

 

th_1-1.jpg th_1a.jpg

 

Tak czy inaczej, czesc poprawilem. Tak wyglada o wiele lepiej (ta po prawej ):

 

th_25.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Sprawdzilem, w fototrawieniach nie ma tych czesci. Sa za to w modelu jako czesci opcjonalne (ta krata to cz. 21e*). No chyba, ze cos przeoczylem.

 

 

Pozdro,

Marudek

 

Nic nie przeoczyłeś. Moja blaszka foototrawka jest troche inna i ma tę część chociaż nie ponumerowaną. Później wrzucę zdjęcie blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Pytales jeszcze o silnik. Szukam jakiegos na 12V splaszczonego tak zeby mi sie zmiescil do budy. Usadowie go z przodu przd kabina i jesli nie zdobede przekladni, to polacze z kolami mechanizmem slimakowym (przekladnie ktore widzialem w necie dzialaja na tej samej zasadzie). Przedni wozek zamocuje "na sztywno". Tylni bedzie mial pare stopni odchylu w obie strony. Jesli okaze sie, ze tyl nie bedzie dobrze dociazony to wkleje tam troche olowiu.

 

P.S. Pokaz w koncu co masz

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko przebiega pomyślnie, dobra robota Marudek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Widac juz jakies efekty. Nowe czesci nie sa jeszcze przyklejone. Bede je malowal oddzielnie i przykleje po pomalowaniu (sa w innym kolorze niz otaczajace je elementy). Dach tez jeszcze nie przyklejony. Dopuki nie wkleje okien chce miec dostep do wnetrza kabiny.

 

th_26.jpg

 

Przepraszam za jakosc zdjecia. Wyszlo takie ciemne, bo pstryknalem je rano, przed wyjsciem do pracy.

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 years later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.