Skocz do zawartości

Nissan 180SX S13 Fujimi 1:24


Maćko93

Rekomendowane odpowiedzi

Przestawiam mój jak do tej pory najważniejszy projekt, i zarazem najdłużej trwający.

 

Najpierw ogólne założenia:

- Baza: Nissan 180SX S13 Fujimi

- driftowóz o ulicznym wyglądzie

- wybebeszone wnętrze, klatka etc.

- silnik sr20det

- body: połączenie kouki oraz innych aftermarketowych body kitów

 

Model zacząłem robić w 2010 roku. Z założenia miał to być lekki i przyjemny projekt dla odpoczynku po wymagającej budowie Nissana S14 2JZ, którym byłem już zmęczony (zdjęcie na nie docelowych felgach)

p1000366t.jpg

 

Miało być tylko obniżone zawieszenie, a jak się skończyło, to widać poniżej

 

Jako, że Nissan S13 to mój wymarzony samochód, więc uznałem, że nie będzie półśrodków i zacząłem wymyślać. Najpierw wyciąłem maskę i zakupiłem silnik SR20DET pochodzący z Nissana PS13 Aoshima

p6270503.jpg

 

Później zabrałem się za bodykit.

p9170146.jpg

Po pewnym czasie oraz po obejrzeniu kilkuset zdjęć przednich zderzaków kouki i różnych poszerzeń uznałem, że to jednak nie tak, i wszystko poza progami i tylnym zderzakiem zlikwidowałem

 

W międzyczasie zająłem się budową komory silnika oraz wnętrza:

pb200242.jpg

pb210253.jpg

pb270275.jpg

p2220392.jpg

p2270399.jpg

p3050402.jpg

p1010866q.jpg

 

Jak wcześniej pisałem, stare poszerzenia wylądowały w koszu, a na ich miejsce wpadły najbardziej klasyczne poszerzenia montowane w Nissanach S13. Później jeszcze je poszerzyłem.

p1010926h.jpg

p1030673.jpg

 

Następnie przyszedł czas na silnik

p1020223uf.jpg

p1020224f.jpg

p1020613d.jpg

p1020614h.jpg

 

Klatka bezpieczeństwa:

p1020607x.jpg

p1020608g.jpg

 

Zderzak przedni, podczas poprawiania go wpadłem na pomysł, że będzie zdejmowany, ale jednak został przyklejony niedawno z powrotem.

p1020715n.jpg

p1030663d.jpg

 

Kierownica + naba - handmade:

p1050788r.jpg

 

Zrobione przednie zawieszenie, spasowane z docelowymi kołami (odlewy Volk TE37) i oponami:

p1050860.jpg

p1050862l.jpg

 

Po tym miałem prawie roczną przerwę od modelarstwa. Wziąłem się w garść niedawno. Zrobiłem turbinę, alternator, listwę paliwową, poprawiłem część niedociągnięć budy, ale jeszcze zostało sporo poprawek.

cjpa.jpg

ck20.jpg

 

Nadwozie przed szlifami, poprawkami, montażem zderzaka:

f9ib.jpg

 

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

hwvr.jpg

5y29.jpg

 

I tak upłynęły sobie prawie 3 lata

 

Do zrobienia pozostało z grubsza:

- zbiorniczki, kabelki itp. pod maską

- ogarnięcie tylnego zawieszenia

- wydech

- detale we wnętrzu, przełączniki, hydrauliczny ręczny etc.

- przerobienie blendy tylnych lamp na kouki

- lakierowanie (na 99% czerwień, zarówno nadwozie, jak i komora oraz wnętrze)

 

Czekam na komentarze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakiś porządny samochód na warsztacie To co zrobiłeś we wnętrzu i komorze jest po prostu świetne, z niecierpliwością czekam na lakier.

No pierwszej fotce w tle widać jeszcze sporo innych ciekawych samochodów, nie będziesz może wstawiał ich warsztatu, chętnie bym popatrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze i nie dowierzam w to co widzę! Geniusz jesteś i tyle

Mam kilka pytań:

-czy projekty z pierwszego zdjęcia zamieścisz w warsztatach?

-skąd masz silnik - samoróbka-odlew czy kupiony "ze złomu" modelarskiego?

-czy masz formę tych Volków, czy wykonujesz odlewy "na zamówienie" i czy masz jakieś inne formy oprócz Volków?

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za ten projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei

Na pierwszej focie widać, poza S13, jeszcze Suprę i Lancera Evo5, oba skończone. Poza tym ze skończonych mam jeszcze Toyotę Corollę TE27 i Citroena 2CV, a na warsztacie Hondę Fit, Nissana Laurela C33 i Nissana 350Z Roadster. Wszystkie modele pokażę w odpowiednich działach ;)

 

Silnik pochodzi z zestawu Aoshimy, z Nissana Silvia S13 (czyli Nissan PS13), aczkolwiek mam też jego odlew.

Co do Volków, odlewy mam od kolegi z innego forum, który zajmuje się odlewaniem felg. Sam odlewów jeszcze nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że projekt mega ambitny i znakomicie realizowany. Będę zaglądał, tym bardziej, że sam kiedyś próbowałem "tuningować" nissana 300zx [http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=37614]. Czuję jednak, że Tobie wyjdzie to znacznie lepiej. Powodzenia!

 

Aha, ta szpachla u Ciebie na modelu to jakaś samochodówka?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpachli, większość to samochodówka - Novol Finish. Natomiast od niedawna, zwłaszcza przy małych elementach zacząłem używać Miliputa.

 

Update! Silnik poskładany, teraz kabelki, zbiorniczki i wash, ale, zwłaszcza okablowanie, już po polakierowaniu komory.

Co zrobione w silniku:

- dodane śruby na pokrywie zaworów

- nowy kolektor wydechowy

- turbina

- nowy kolektor dolotowy + mocowanie + szyna paliwowa

- dodane detale bloku silnika

- kółka, paski, alternator

- filtr oleju

- "fifka" do chłodnicy

- wiatrak

i pewnie o czymś zapomniałem

 

Wszystkie wymienione wyżej elementy są "handmade".

 

Zdjęcia:

xtoc.jpg

5hu6.jpg

w9nw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witajcie! Trochę mnie nie było, prawie rok Miałem przerwę od czegokolwiek związanego z modelarstwem, ale chęci wróciły, nawet ze zdwojoną siłą, także działam Względem fot poprawiłem niektóre przetłoczenia i jakieś inne niedociągnięcia. Myślę, że w weekend można się spodziewać zdjęć w kolorze

3CuB6S0.jpg

YG7MBvn.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadeszła wiekopomna chwila i pomalowałem budę. Masę pracy, czasu i nerwów kosztowało mnie ogarnięcie jej w zadowalającym mnie stopniu, ale w końcu szlifowanie i szpachlowanie mam za sobą Teraz polerka, panel lines itd. i będzie kolejna aktualizacja ;)

IQGniBQ.jpg

6gv5P0N.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lakier to Motip o oznaczeniu 120/129C ;)

 

Trochę się ruszyło w temacie.

Karoseria została wypolerowana

fa6YIpN.jpg

uTYsyCY.jpg

RCYKILF.jpg

 

Podziałałem również trochę pod maską. Na bazie odlewu samego ożebrowania przedniego wyrzeźbiłem chłodnicę wzorowaną kształtem i wymiarami na Mishimoto dedykowanej do S13. Zrobiłem również orurowanie do turbo, oczywiście wymaga jeszcze wykończenia. No i stworzyłem serwo hamulcowe i jak na razie jeden z kilku zbiorniczków. Grodzi chwilowo nie ma, ponieważ pojechała się odlewać

v86UTm5.jpg

QqppETs.jpg

vdGc7DF.jpg

7spCNau.jpg

hJ6mb1l.jpg

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym polerujesz karoserię? ;) Jeśli dość spore koszta za produkty to odpuszczam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Sporo postępów od ostatniej aktualizacji. Pomalowane cienie szyb (przednich nie włożyłem do fot), ramki szyb, zrobione przednie lampy, tzw. sleepy eyes, tylne lampy clear-red, panel lines. Pozostało dokończyć klosze przednich kierunkowskazów, ogarnąć 3cie światło stopu i poskładać wszystko do kupy

YdDt5C5.jpg

wyO8Lok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Po długiej, letniej przerwie, podczas której porzuciłem modelarstwo na rzecz dłubania 1:1, wracam z nową weną

 

Dopieściłem komorę i wnętrze, powierciłem otworki w podwoziu i w zeszłym tygodniu wszystko polakierowałem. Teraz czas na pomalowanie części silnika, wnętrza i powoli składanie wszystkiego do "kupy".

2XuLD3r.jpg

3g8RTcE.jpg

3D3hS2K.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.