Skocz do zawartości

Ferrari California Open Top 1/24 Revell


GTiStyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Apropos kalek, to po ich nałożeniu zbierz nadmiar płynu rogiem chusteczki do nosa. Nadmiar wsiąknie i zostanie tyle co pod kalką. Na to kladzierz lakier glos, półglos czy mat, jak potrzeba. Deskę wrzuciłbym jednak do DOTa i zróbił od nowa. Nie powinna psuć całości. Dziury międy elementami można zakleić miliputem albi nawet klejem CA ale pozbąć się tych nitek. Jeśli już wypełniać czymś imitującym skórę to cienkimi kabelkami, w każdym razie bez kłaczków. Kwestia chromów w tej skali jest trudna. Popróbowałbym może z Alcladem i aerografem... albo chromem w cienkopisie(?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu gdzieś o nich czytałem. Jak z wydajnością? Warte kupna?
Przejrzyj posty Coppercata i Dorotki.

Według nich pasta Gravity jest znacznie lepsza - a ja im wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos kalek, to po ich nałożeniu zbierz nadmiar płynu rogiem chusteczki do nosa. Nadmiar wsiąknie i zostanie tyle co pod kalką. Na to kladzierz lakier glos, półglos czy mat, jak potrzeba. Deskę wrzuciłbym jednak do DOTa i zróbił od nowa. Nie powinna psuć całości. Dziury międy elementami można zakleić miliputem albi nawet klejem CA ale pozbąć się tych nitek. Jeśli już wypełniać czymś imitującym skórę to cienkimi kabelkami, w każdym razie bez kłaczków. Kwestia chromów w tej skali jest trudna. Popróbowałbym może z Alcladem i aerografem... albo chromem w cienkopisie(?)

Pozdrawiam

 

Do zbierania nadmiaru płynu do lalek używam wacika do uszu. Powiem szczerze, że jedna kalka ładnie się ułoży. Druga jednak coś zacznie świrować. Nie wiem czy np plyn, którego używam nie jest za slaby. Niestety nie mam żadnego porównania do innych płynów. Kalkę po wyschnięciu staram się traktować bezbarwnym lakierem. Efekty są w tedy lepsze. Przynajmniej w mojej ocenie. Z tą deską jest mały problem. Jak ją wrzucę do do ta to zniszczę kalki. Może mogę je nabyć jeszcze gdzieś? Z tą nitką faktycznie przegiąłem.

 

Swego czasu gdzieś o nich czytałem. Jak z wydajnością? Warte kupna?
Przejrzyj posty Coppercata i Dorotki.

Według nich pasta Gravity jest znacznie lepsza - a ja im wierzę.

 

Pasta? Nie mogę znaleźć takiej pasty. Albo źle szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu gdzieś o nich czytałem. Jak z wydajnością? Warte kupna?
Przejrzyj posty Coppercata i Dorotki.

Według nich pasta Gravity jest znacznie lepsza - a ja im wierzę.

Pasta? Nie mogę znaleźć takiej pasty. Albo źle szukam...

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=49897&p=781456&hilit=PASTA+gravity#p781456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkami nie przejmuj się. Z racji że to ferrari w najbardziej popularnej skali to nie ma problemu. Wpisz w gugla "ferrari decals" dla znaczków firmowych oraz "dashboard decals 1/24" dla zegarków i masz czego dusza zapragnie za niewielkie pieniądze. Radziłbym poprawić, w modelarstwie pośpiech to największy wróg, sam się ostatnio znowu przekonałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć.

Przeglądałem zapasy modelarskie i zobaczyłem, że jeszcze mam ten model. Postanowiłem się z nim nie rozstawać. Poprawiłem deskę. Prezentuje się następująco.

49338893347_c2e9a0b017_c.jpg

49338672171_8b87cd6b2f_c.jpg

49338893292_5b54b97ede_c.jpg

Jak już wcześniej pisałem psiknąłem kastę. Niestety wyszło tragicznie. Kilkukrotnie próbowałem się z tą materią mierzyć i za każdym razem wychodzi jakaś kaszana. Używałem farb revella i nie do końca wiem czy się z nimi zakumpluję. Kolejny raz kładę podkład i spróbuję się z farbami tamiya. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zejdzie mi znowu 3 lata do następnego wpisu :)

Edytowane przez GTiStyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.