Skocz do zawartości

Janusz Kulig Renault Megane


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczynam kolejny warsztat - kolejne autko polskiej legendy.

 

Renault Megane w malowaniu 55 rajdu polski.

Baza to Renault Megane fujimi 1/24:

 

DSCF0061_zps8634b2aa.jpg

 

Inbox:

 

DSCF0063_zps2d52217e.jpg

 

DSCF0064_zps15d59813.jpg

 

DSCF0065_zpsaf69ce48.jpg

 

 

Wnetrze samochodu niestety pochodzi z wersji cywilnej, czyli bedzie troche przerabiania.

 

DSCF0092_zps2d4265af.jpg

 

Dodatkowo kalki z mf-zone:

 

DSCF0133_zps6cebc182.jpg

 

Oraz kilka dodatkow:

 

Zywiczne fotele, lusterka pochodzace z forda sierry, oraz klosze migaczy o Mercedesa evo II:

 

DSCF0136_zps3f52b7e2.jpg

 

Niestety nie moge nigdzie znalezc dokladnych zdjec wnetrza, jest tylko kilka filmikow na YT, wiec klatka i wnetrze beda moja wersja, choc postaram sie to oddac jak nabardziej realnie.

 

Srodek bedzie bialy:

 

DSCF0076_zps0c4ff2c1.jpg

 

Poglebilem linie podzialu, zaszpachlowalem zarysowania i zamaskowalem srodek:

 

DSCF0079_zpsb9b35fd8.jpg

 

DSCF0077_zps5efad204.jpg

 

Oraz polozylem podklad:

 

DSCF0089_zpsc0bd536c.jpg

 

DSCF0090_zps650a1ab3.jpg

 

Tarcze hamulcowe, za ktore zabralem sie przy okazji, czeka mnie duuzo wiercenia:

 

DSCF0099_zps91d79b70.jpg

 

No to zaczynam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z przednimi błotnikami i tylnymi będziesz poszerzał ?

 

Nie, to niestety jeszcze nie moja liga

 

Czym pogłębiałeś linie podziału?

 

Uzywam takiego wynalazku, swietna rzecz.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Tamiya-74091-Plastic-Scriber-II-Craft-Tools-No-91-Cutting-Model-Cutter-NIB-/350806925836?pt=UK_ToysGames_ModelKits_ModelKits_JN&hash=item51adb8e20c

 

Wycialem jeszce czesc zderzaka (to jeszcze przed podkladem) i zastapie meshem. W oryginalnej rajdowce ten otwor jest szerszy, ale jak wytne wiecej, to nie bede mial czym zaczepic kasty do podwozia:

 

DSCF0073_zps6f44abdd.jpg

 

Podwozie psiknalem podkladem i bije sie z myslami czy zrobic czarne, biale czy w kolorze nadwozia :

 

DSCF0137_zpsa8837d79.jpg

 

Jesli macie jakies sugestie, chetnie wyslucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz. Polecam poszukać jakichś zamienników z blaszki. Na pewno uda się coś dobrać.

Może coś takiego podpasuje, są różne rozmiary tarcz - http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=4212

Akurat jest niedostępny w tym sklepie. Ale warto poszperać w necie a cena jest przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomysł zacny ale pali na panewce...bo Kulig miał wtedy Megane Maxi...to totalnie inne auto. Ale ok...kazdy robi co moze prawda.

 

Gdyby mozna dostac kit Megane maxi, to problemu by nie nie bylo, ale tylko fujimi robi meganke i to tylko w tej kascie.

Jest jeszcze cala kasta odlana z zywicy, ale to koszt ok 130 euro, a za to to ja dziekuje.

 

Dokladnie, kazdy robi co moze. Nie zamierzam udawac niewadomo jak doswiadczonego modelarza, mowie prosto: to jeszcze nie moja liga.

Na szczescie jest to forum i dostalem oferte pomocy, wiec moze jeszcze cos z tego bedzie. (thanks- you know who )

 

A nie myślałeś nad zakupem żywicznych odlewów do Megane.

 

Często można było kupić żywiczny kit do napompowania na styl Maxi.

 

Myslalem i przejrzalem oferty sklepow. Znalazlem na jakims zagranicznym forum slad firmy Cb COM, ale podobno ich transkit jest fatalny, o ile jeszcze dostepny.

Alternatywa jest jak juz wspominalem caly odlew zywiczny kasty, ale koszta sa zabojcze.

 

Trojan- Nawiercilem juz trzy tarcze, machne je farba i zobacze jak wyjda. Ale dzieki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przysiadam się do widowni. Jednocześnie mam pytanie dotyczące podkładu. Co to za podkład? Jaka proporcja i jakie ciśnienie?

U mnie po psiknięcu podkład odpada pod paznokciem... eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.