Skocz do zawartości

Mazda rx-7 Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam odgrzewać dawniej zaczęte projekty. W zeszłym roku pomalowałem karoserię flip-flopem Motipa, dach, maska, tylna klapa i felgi w czarny matt. Prosta grafika na masce.

Zacząłem tez budować od podstaw blok silnika. Poszczególne elementy są luzem poskładane do zdjęcia stąd szpary i odchylenia od pionu. W tle silnik Tamiya ( czarny ):

 

mazda4.jpg

mazda5.jpg

mazda6.jpg

mazda.jpg

mazda7.jpg

mazda1.jpg

mazda2.jpg

mazda3.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał za poprzednikami, że fajna grafika

Tomku, napisz proszę coś więcej o tym silniku. Dlaczego go dorabiasz i dlaczego to tak wygląda ???

Ta ilość szczegółów kwalifikuje bryłę jako dzieło steampunk'owe raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Panowie i już śpieszę z odpowiedziami

 

Tak, kolor na karoserii to cameleon, a dokładniej flip flop ( jest różnica, ale tylko dla lakierników ) z firmy Motip DupliColor "Sunrise".

Co do silnika - to co daje tamiya, to pozbawiony detali klocek. W niedalekiej przyszłości będę budował silnik 20b mazdy ( 3 rotory ), więc postanowiłem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zbudowałem ten silnik z osobnych sekcji, tak by potem odlać sobie odpowiednią ilość poszczególnych elementów i budować silnik jaki mi się zamarzy - od 3 do nawet 10 rotorów ( a istnieją takie konstrukcje ).

Myślę, że jak zrobię całkowity osprzęt do prezentowanego silnika ( 13b ) to wypuszczę kilka zestawów na sprzedaż, podobnie jak powstanie 20b.

 

A wracając do modelu... Koncepcja jaka u mnie się stworzyła, to połączenie japońskiego z amerykańskim stylem tuningu. Dlatego też dodałem rozbudowane przednie ospoilerowanie + lotka nad tylnymi światłami. To dodatki w stylu japońskim. Amerykańskie będzie ustawienie auta - tył wyżej, przód niżej ( jak w muscle car'ach ) i białe napisy na oponach.

 

Poskładane na sucho, tak to się prezentuje:

 

spoilers1.jpg

spoilers5.jpg

spoilers2.jpg

spoilers.jpg

spoilers4.jpg

 

Napisy potrzebują jeszcze małych retuszy i brudzenia

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

Tymczasem temat mazdy nie umarł, dłubię powolutku dalej.

Z racji tego, że tylne zawieszenie zostaje na fabrycznej wysokości, postanowiłem się nim zająć. Dodałem kilka kalek ( na wahaczach, amortyzatorach ), kilka śrubek T2M oraz nieco zmienione kolory. Tarcze dostały BMF przetarty papierkiem ściernym.

Dla urozmaicenia doszło kilka przewodów i uchwytów.

 

ty142010.jpg

ty14206.jpg

ty14205.jpg

ty14209.jpg

ty14207.jpg

ty14203.jpg

ty14208.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje za komentarze

reptyle89 - przewody dorabiane z kabelka do oświetleń kolejkowych - ma coś koło 0,4mm średnicy zew.

 

Tymczasem minimalne postępy. Podłoga na tyle nieco się zmieniła, odszedł inny bak, chłodnica oleju dla tylnego mostu + okablowanie.

Zastanawiam się czy przewody od chłodnicy do mostu nie są za grube

new7.jpg

new.jpg

new6.jpg

 

Przednie zawieszenie też już w trakcie przerabiania. Odciąłem od dolnego zawieszenia fragmenty nadkoli i wkleiłem je na swoje miejsce ( wymagają jeszcze szpachlowania ).

Górne wahacze odciąłem, przerobiłem i osadziłem wyżej. Wydłużyłem też mocowania piast:

new1.jpg

new5.jpg

new4.jpg

 

Wnętrze też powili się uzbraja. Większość elementów będzie czarna, akcentem jest pomarańczowa belka mocująca pasy.

new3.jpg

new2.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damian

Opaski baku zrobiłem z blaszki mosiężnej 0,2mm.

 

Tymczasem podłoga, bak i część elementów zawieszenia dostała swoje finalne kolory. Podobnie jak przy tylnym zawieszeniu, przednie dostało kalkomanie.

Bak dostał obicia, napis własnej roboty + śrubki T2M.

Zmieniłem przewody do chłodnicy oleju - narazie są ułożone na sucho.

 

bak.jpg

bak2.jpg

bak3.jpg

bak4.jpg

bak1.jpg

bak5.jpg

bak6.jpg

bak7.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tego pomarańczu z resztą kolorów podwozia, bardzo efektowne:D

Na baku brakuje mi tylko jakiegoś minimalnego zniekształcenia, takiej delikatnej wgniotki bo by to jeszcze lepiej wyglądało.

A interesuje mnie z czego zrobiłeś front chłodnicy oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje Panowie

Bak ma wgniecenia - te obicia nie są płaskie - tylko domalowane dookoła wgnieceń ;)

Tymczasem małymi krokami do przodu - fotel kierowcy. Odważyłem się i pierwszy raz flockowałem kubełek - ludzkim okiem nie jest źle, aparat ma niestety inne zdanie :P

Tył fotela pociągnąłem błyszczącym czarnym z Tamki.

 

kube1420ek1.jpg

kube1420ek5.jpg

kube1420ek2.jpg

kube1420ek4.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.