Skocz do zawartości

Mercedes Benz Actros 1854 LS V8


WujekSzymon.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Długo zastanawiałem się czy zakładać ten temat, ale ostatecznie założyłem.

Model jaki będę sklejał to Italeri 3824 Mercedes Benz Actros 1854 LS V8.

Model zapewne wszystkim znany, warsztat rozpoczynam jutro.

Jako że to mój 1 model nie będzie malowany, zostanie oryginalny niebieski.

No i to chyba byłoby na tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę JSM. Koszt niewielki, a efekt końcowy robi robotę. Przemyśl sprawę, bo na początek wystarczy, że tryśniesz go sprayem i bedzie ok. Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się na ten temat wypowiedzieć bo też jestem początkującym i na początku też tak myślałem aaaa 1-szy model to złożę bez malowania. Ale teraz robię 3-ci i pomalowałem wszystko i jest o niebo lepiej. Więc radzę Ci dołożyć te min. 30 dyszki na spraye, farbki i zrobić go porządnie bo ja teraz żałuję, że nie pomalowałem pierwszego modelu. Teraz myślę o sprzedaży bo dziwnie wygląda.

PS. Nie spiesz się dobra rada lepiej poczekać iż zrobić szybka a byle jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za rady, na razie prysnąłem tylko ramę, nad kabiną się zastanowię bo bardzo podoba mi się kolor tego plastiku ;)

 

Dziś zacząłem budowę, jak na razie skleiłem ramę i silnik a także pomalowałem ramę i skrzynię biegów i częściowo silnik ( na zdj. rama jeszcze przed malowaniem )

Jutro dalsza część malowania.

 

dsc01900v2uu5.jpg

dsc01897kou49.jpg

dsc01906zjui1.jpg

 

Jak dotąd jestem zadowolony,tylko raz wypłynął mi klej, myślałem że będzie gorzej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku Szymonie zapomniałeś dopisac w pierwszym poscie, że twoją inspiracją jest w 100% Wujek Bohun

Na razie nieźli i bardzo czysta, fajna robota. Do tego zdjęcia pierwsza klasa. Tak trzymaj.

Pomyśl nad pomalowaniem reszty silnika bo ilość detali jakie wyciagnie dodatkowy kolor az sie o to prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Thombike może nie w 100% ale gdzieś w ok 75% , a zdjęcia pewnie dlatego takie dobre, bo moim drugim hobby jest fotografia

 

Od ostatniej aktualizacji prace ruszyły dosyć mocno do przodu

Mianowicie silnik pomalowany, przednia oś złożona ( Wszyscy pisali że to bardzo trudne a tak naprawdę łatwizna ) a tylna oś spasowana na sucho.

Niestety na zdjęciach widać moje słabe malowanie wiec jest parę rzeczy do poprawki

Planuje rozprowadzić po ramie parę kabelków ale nie wiem czy nie mam zbyt ambitnych planów.

 

No to teraz zdjęcia:

dsc01907ksop7.jpg

 

dsc01910dqqor.jpg

 

dsc01912q6pjl.jpg

 

dsc01914z1qye.jpg

 

dsc01916rhoew.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Witajcie po krótkiej przerwie

 

Po 4 latach przerwy wreszcie jest czas żeby dokończyć to co zacząłem

W związku z tym potrzebuje farbek do pomalowania modelu, jak na razie jedyna którą mam to Tamiya X-11 akrylowa.

I teraz pytanie, jakie farby oraz jakiej firmy najbardziej nadają do się pod pędzel.

Z tego co wyczytałem na forum akryle są prostsze w użyciu (rozcieńczanie) jak i w czyszczeniu (wystarczy woda), czy może pod pędzel lepsze będą emalie.

 

Mam pytanie również co do kleju, dotychczas kleiłem tym z wamodu, czy do wklejenia szyb także się nada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Akryle mają tą przewagę, że nie śmierdzą tak jak rozpuszczalnikowe i generalnie wystarczy woda do rozcieńczani, mycia, pod pędzel to już zależy od twoich umiejętności, decyduje technika nie rodzaj farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.