Skocz do zawartości

Toyota Tacoma SOF Meng 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z premedytacją założony tutaj, bo mam zamiar nauczyć się czegoś od Kolegów budujących cywilne pojazdy. Tacoma choć cywilna, to jest wykorzystywanya przez siły specjalne w Afganistanie. Bazą będzie model Meng vs002

modeli_meng_model_MG-VS-002_0_zps2c26e0a5.jpg

Ma powstać coś zbliżonego do:

Soldier_Tacoma_zps816a0185.jpg

MilTacoma4_zps726df26b.jpg

hilux-SFG_zpse5041483.jpg

 

Dodatkowo wg zdjęcia Roberta Skippera

4-3_zps1651e351.jpg

wykorzystam te figurki

1-7_zpsd272889c.jpg

Główny bohater byc może zostanie zastąpiony tym figurantem

Legend_LF0134_zps320f5071.jpg

 

Jeśli Moderator uzna, że to pojazd wojskowy, to przeniesie, ale chciałbym na późniejszym etapie budowy nauczyć się czegoś od cywilów- o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koledzy uczeni w temacie cywilnym- pytań mam kilka. W pojazdach wojskowych (matowych) procedura malowania jest następująca:

Farba, sido, kalki, sido, wash, lakier matowy, kurz syf i inne paskudztwa

Toyota jako pojazd cywilny będzie miała lakier z połyskiem i tu kilka zagadek

A. Po nałożeniu właściwej warstwy lakieru jak ja zabezpieczyć do położenia washa?

B. Jaki kolor washa zapuścić w linie łączenia karoserii?

C. Jak sie zachowa ładny, błyszczący lakier po zabezpieczeniu go sido przed washem? Moze jakoś inaczej ten proces przeprowadzić?

D. Finalnie na całość jakim lakierem prysnął? Półmat? Błysk? Auto nie będzie z salonu, wiec moze półmat?

E. Jak na ewentualnym błyszczącym lakierze bezbarwnym będzie sie trzymał pigment przy kurzenie?

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo nie uśmiecha mi się czegoś spaskudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie warsztat tego ciekawego wozu

 

A) Jeżeli położysz bezbarwny to nie ma sensu go zabezpieczać - w końcu sido to nic innego jak błyszczący lakier akrylowy.

B) To zależy jaki kolor karoserii będziesz miał - na ciemnych kolorach czarny, na jasnych szary/brązowy

C) Masło jest maślane - nie ma sensu kłaść na błyszczący lakier kolejny lakier błyszczący...

D) Zależy od efektu - teoretycznie półmat, ale wszystko zależy od tego jak sobie pojazd wyobrażasz ( może mieć np błyszczący dach, a cała reszta w kurzu... )

E) jeżeli go wypolerujesz to nie będzie się trzymał

 

Porada: Maluj model tak, jak malujesz w pancerce. Jako lakier bezbarwny możesz użyć spokojnie sido - testowałem i po położeniu kilku warstw i odczekaniu doby można spokojnie polerować. Lepszym rozwiązaniem były lakier bezbarwny np gunze super clear III, ale to wszystko jest zależne od palety farb jakiej używasz.

 

Wrzucaj na bieżąco aktualizacje - będziemy pomagać jak się da

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer- dzięki za wykładnię wiedzy. Polerować nie będę. Patrząc na zdjęcia oryginału, to stan salonowy nie jest . Maluję zawsze pędzlem i matowymi farbami, które wybaczają czasem błędy. Tu ma byc inna powierzchnia, tak wiec jeszcze jedno pytanie- jaką farbę polecacie do aero ( mam nadzieję, że pryśnie kolega). Interesuje mnie czerwony, jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką paletą malujesz? Kolor zawsze można zmieszać by Ci pasował. Na zdjęciach masz przewagę wiśniowego metalica ( dwa zdjęcia- pierwsze i trzecie ), drugie to zwykła czerwień.

Gdyby kolega nie chciał to odezwij się do mnie na PW

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Piotrek - fajny pojazd w ciekawej konfiguracji... Bedę podglądał z wielką ciekawością...

Co do malowania to messer sporo podpowiedział - sam chętnie przeczytałem jego rady... Ja męczę właśnie Schlingmanna Revela - też jak wiesz pierwszy model w połysku i mam już takie doświadczenie - pomalować duże elementy typu maska, karoseria farbą błyszczącą za pomocą pędzla jest cholernie trudno - przynajmniej dla kogoś początkującego jak ja... Po trzech myciach nieudanych powierzchni rozpuszczalnikiem dałem spokój pędzlowaniu i kupiłem farbę tamiya w sprayu - piękna robota... Wystarczy chwilę poćwiczyć na jakimś złomku grubość warstwy i samo się maluje! Po drugie - chcąc osiągnąć efekt półmatu - możesz malować farbą matową, spolerować nierówności i pociągnąć wszystko sido - sido ładnie wyrówna powierzchnię, a po jednej warstwie wyjdzie ładny półmat... - tak robiłem na ramie..!

Tak czy inaczej - powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorując się na tych zdjęciach

Afganstan4_zps2f11e65c.jpg

Wycięte miejsce na radio satelitarne Harrisa (antena jest na dachu) wyprodukowałem coś zbliżonego- jak widać oryginał mocno zakurzony. Niestety w modelu nie będzie tego widać Dojdą jeszcze kable od radia łączące z anteną

IMG_6276_zps4d12c275.jpg

IMG_6277_zps387c94e8.jpg

IMG_6278_zps0726e0da.jpg

IMG_6279_zpsb2f3d31a.jpg

IMG_6280_zps54ac8494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie Ci wyszło zróżnicowanie powierzchni, chodzi mi o fotele i kokpit. Automat przetrzesz jeszcze gunmetalem? Zapewne te smakowite dodatki to jakiś zestaw gotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo, ale patrząc na produkcje w tym dziale, to stwierdzam, ze dłubanina w humvee jest prostsza, niż próby oddania faktury materiałów w pojazdach cywilnych. O chromach, flockach i innych kevlarowych stawkach nie wspomnę. Fotele miały fajną fakturę po podkładzie w spray'u, ale były za jasne.

Zestaw dodatków - kartony MRE i woda mineralna z Jadar Hobby, butelki są wraz z Toyotą, a Marlboro- wydruk paczki i pakietu w skali 1:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen, te racje to chyba są z WWII, a nie współczesne MRE; te nowe nie mają zdaje się skrótu KS obok półksiężyca, chyba że mnie ktoś poprawi......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria dostała podkład i czerwony lakier. Przygód kilka było, ale jako-tako wybrnąłem obronną reką. Zadowolony jestem w 85%. Po lekkim półmacie i kurzu powinno być ok.

IMG_6285_zps38e1f54a.jpg

IMG_6287_zpse4d5070f.jpg

IMG_6289_zpsea1528c2.jpg

 

ps. z kartonami MRE- zabiłeś mi ćwieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka jest potężna jak na tą skalę, więc bez papierów wodnych i szlifowania to się niestety nie obejdzie :(

Pigmenty tylko ujawnią te nierówności. Przeszlifuj papierem wodnym 2000, a następnie wypoleruj. Jeżeli nie masz pasty polerskiej a nie chcesz pakować się w koszta to możesz użyć starego dobrego sposobu - pasty do zębów ( tylko bez żadnych dodatków typu mikrogranulki itp - czysta pasta ).

Po tym zabiegu polerowania umyj kastę pod ciepłą bieżącą wodą. Linie podziału podczas tego mycia wyczyścisz pędzelkiem - bez trudu pasta się rozpuści.

 

Z tego co widzę do poprawki są maska i dach - reszta wygląda dobrze, a przynajmniej na zdjęciach

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOooo! Właśnie takich porad potrzebuję jak wspomniałem- przygody były i to właśnie na masce i dachu. Lepsze jest wrogiem dobrego . Miałem już moment zwątpienia i chęć zakupu drugiego modelu celem uzyskania nowej karoserii. Moze jeszcze da sie uratować.

Pasta polerska zwykła samochodowa? Papier 2000 zlikwiduje tę kaszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 2000 na mokro powinien to zlikwidować Pasta samochodowa jest dość mocno ścierna, więc może być problem tego typu, że na modelu zostaną Ci głębokie i widoczne rysy...

Najlepsze były by pasty Tamiya, ale to są dodatkowe koszta - tak jak pisałem, możesz na początek spróbować z pastą do zębów - też działa

 

Kasta jest spokojnie do uratowania, więc nie masz się czym martwić

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze były by pasty Tamiya, ale to są dodatkowe koszta

 

Kasta jest spokojnie do uratowania, więc nie masz się czym martwić

 

Pozdrawiam

Messer

 

Koszt nie gra rolo . Spróbuję pastą do zębów, a jak nie da rady, to Tamiya

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja za swojej strony mogę coś innego polecić ...a mianowicie kiedyś po pomalowaniu kasty miałem podobna skórkę jak ty(może nawet większą )i wpadła mi w ręce pasta samochodowa http://www.bdsklep.pl/druchema-120g-original-tempo-pasta-woskowa-do-czyszczenia-i-polerowania-starych-lakierow,id-43172

bardzo dobrze usuwa nierówności ,jedna trzeba być baaardzo ostrożnym bo można zetrzeć farbę..

po usunięciu skórki i po dokładnym obejrzeniu kasty albo ja jeszcze raz maluje, albo wtedy pasta polerska i jest malina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wg rad Messera wybrnąłem. Część maski w okolicach wlotów powietrza niezbyt udało się uratować, ale i tak jest nieźle, jak na pierwszy raz.

Zacząłem zabawę z brudzeniem, ale kompletnie nie mam wizji zabrudzenia paki...

IMG_6291_zpsb64de931.jpg

IMG_6292_zps1431800b.jpg

IMG_6293_zps7249a63c.jpg

IMG_6295_zpsfeac1865.jpg

IMG_6296_zpsa3593312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół klamek zrób ślady dłoni, koniecznie też dodaj rozbryzgi na nadkolach, zgodne z ruchem pojazdu. Pakę zwaszowałbym dość mocno jakimś zdecydowanym kolorem i porobił otarcia lakieru do podkładu i - gdzieniegdzie - gołego metalu, w zależności, co tam przewożone jest. Wdzięczny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół klamek zrób ślady dłoni, koniecznie też dodaj rozbryzgi na nadkolach, zgodne z ruchem pojazdu.

 

 

Marcin- jak popatrzysz na zdjęcia oryginału, to burty są tak upaćkane, że rozbryzgów nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole drzwi jest grubiej błota narzucone, świeższego, warto, żebyś u siebie to oddał.

 

Możesz podać, co to za farbka/pigment?

 

Ok, będzie błoto grubsze i bardziej zróżnicowane kolorystycznie

Ten biały "nalot" wraz z kolorem, który będzie nakładamy później to zestaw AK

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/e0/67/b9/e067b9f78869a3a363478f0c02a68a4a.jpg

 

Użyłem tego po lewej stronie

Teraz dodam tego środkowego+ pigmenty MIG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie zakończone- z wyjątkiem kół , szyby i trochę przedziału bagażowego. Do zrobienia:

- wklejenie tylnych lamp

- kabel do anteny radia Harrisa

- karabin- optyka+metalizer

- kilka szczegółów na pace

- figuranci

- zabrudzenie przedniej szyby

 

IMG_6301_zpsf7310453.jpg

IMG_6300_zpscee15e36.jpg

IMG_6299_zpsdbbcb338.jpg

IMG_6298_zpsdf135042.jpg

IMG_6297_zpsdc0d4794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.