Skocz do zawartości

S-Chassis bros | Nissan Onevia & Nissan Sileighty


Maćko93

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy projekt, dla odmiany od czerwonego S13 kupiłem kolejne 2 S13tki

 

Powstają z nich 2 tzw. mieszańce, Onevia, czyli Silvia z przodem od 180SX, oraz Sileighty, zwany w skrócie Sil80, czyli 180SX z przodem od Silvii.

XjiOZbg.jpg

dcV8rWB.jpg

 

Poniżej foty samochodów, na których będę się wzorował.

W Onevii będzie bodykit BN Sports, felgi Work Equip (takie jak na pierwszym zdjęciu z tyłu), solidne obniżenie. We wnętrzu fotele kubełkowe, klatka bezpieczeństwa i jakieś pierdoły. Na kolor jeszcze się ostatecznie nie zdecydowałem, ale myślę nad żółtym, tylko nie jakiś mdły odcień.

HxAx3X9.jpg

2tzp4uj.jpg

 

W Sil80 nadwozie zostaje z grubsza seryjne, zrobię tylko progi i rozepcham nadkola. Felgi BBS, również solidne obniżenie i kultowe malowanie two tone. Plan na wnętrze taki sam jak w Onevii.

anM4W9P.jpg

Po1Drq1.jpg

 

Robota ruszyła, na razie zająłem się zamianą przodów. Muszę je jeszcze ładnie spasować i ruszać z pracami nad body kitami.

zsXLeEW.jpg

arlWIqr.jpg

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mało tu osób zagląda lub wszyscy tak leniwi, że nie chce się im komentarzy napisać Body wygląda świetnie.

Ponad 400 to nie tak mało , z tym pisaniem raczej racja. Model już wygląda świetnie i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę podziałałem od ostatniej aktualizacji. Zrobiłem przednie i tylne nadkola: w przeliczeniu przód poszerza o 4, tył o 5cm. Przednie nadkola zawierają wyloty powietrza. Brakuje w nich jeszcze przetłoczeń takich jak na drzwiach i tylnych nadkolach. Położyłem też pierwszy próbny podkład, bo już niewiele widziałem w tej mieszaninie kolorów Z prac nad nadwoziem pozostało zrobić otwory na kierunkowskazy w zderzaku, wylot powietrza na masce, mocowanie spoilera na tylnej klapie i lotkę nad tylną szybą. Oraz dopracować różne mniejsze sprawy.

1CIBQqm.jpg

2lJDESW.jpg

ujRMgVS.jpg

LdOvQKQ.jpg

Pozdro i komentujcie coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę przerwy było ze względu na to, że zająłem się innymi modelami. Czas odkurzyć temat. Zrobione boki przedniego zderzaka przy światłach, panel lines, wycięte otwory na kierunkowskazy, wywiercone nity w tylnych poszerzeniach, zrobione przetłoczenia w przednich. Nadwozie ogólnie jest gotowe, pozostało ogarnąć jakieś niedoróbki i można malować

d7yfY43.jpg

YCIugle.jpg

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W temacie Onevii chwilowo cisza, ale zacząłem działać z jej bratem :P Odszedłem od koncepcji z pierwszego postu na rzecz oldschoolowego japońskiego stylu. Zrobiłem dokładkę i lotkę wangan. Buda jest już praktycznie gotowa do lakierowania. Prawdopodobnie będzie pastelowy niebieski i czarne lub grafitowe felgi.

EdSDyQk.jpg

cvrnSgH.jpg

RFdUWbp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Grubo ponad rok bez aktualizacji tutaj. Czas to zmienić. Sil80 w podkładzie kontrolnym. Zostało kilka szlifów, poprawić kształt tylnych lamp i można kłaść kolor. Zmieniłem koncepcję kół, zamiast Watanabe będą Work Equip 01. Zdecydowałem się już z grubsza odnośnie kolorystyki: ciemny granatowy metalik lub perła, felgi srebrne/chrom z ciemnym wykończeniem i białe tylne lampy.

KhUKPuPh.jpg

bUQngDOh.jpg

KgGQDHLh.jpg

SyJ9HMRh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya zrobiła straszną lipę z tylnymi światłami w 180sx, nie wiem, jak coś tam prostego można tak schrzanić. Postanowiłem je nieco poprawić. Zeszlifowałem klosz od góry o niecały 1mm żeby zgadzała się wysokość lamp i blendy, podszlifowałem też lampy po bokach i zmniejszyłem wnękę na lampy. Nadal nie jest idealnie ale zachowując wymiary i jako takie proporcje uważam, że i tak jest znacznie lepiej. Uszczelki i podziałki lamp są poszarpane, bo malowałem je na szybko poglądowo, będą ładne, spokojnie. A, lampy będą miały białe klosze.

 

Tak wyglądają lampy Tamiyi:

X87pp4Lh.jpg

 

A tak w 1:1:

vYSRn0Ph.jpg

 

Tutaj takie lampy, jakie będą w modelu i ogólnie auto na jakim się wzoruje jeżeli chodzi o koła i kolorystykę, tylko mój model nie będzie miał poszerzeń na nity.

RFVcgmHh.png

 

Tak to wyszło:

sFlGdE8h.jpg

CqK1tlgh.jpg

 

Myślałem, że to będzie wszystko z prac związanych z budą, ale uznałem, że nie podoba mi się spasowanie tylnych kół z nadkolami i to, że nie mogę ciut bardziej ich schować w nadkola i jednocześnie opuścić niżej tyłu. Postanowiłem więc poszerzyć tylne nadkola na wzór rozpychanych nadkoli fabrycznych

iTcfdash.jpg

xJMONR5h.jpg

vm8tqB8h.jpg

hHBSelGh.jpg

8jVGPXIh.jpg

6fnP3H5h.jpg

bsQxbO4h.jpg

AXxWRNCh.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne lampy w żaden sposób mi nie podchodzą, panel line jest nie równy. Tylna lotka trochę zbyt masywna. Duży plus za wypchnięte nadkola z tyłu, fajnie wyglądają i będą się dobrze komponować z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak jak już pisałem, panel lines w lampach będą zrobione ładnie.

 

Wymyśliłem jeszcze jedną rzecz. We froncie PS13 wychodziły 2 wersje lamp: soczewki i tzw. bricks.

c7hB3g8h.jpg

6HOIPaIh.jpg

 

Tamiya daje tylko wersję z soczewkami, w dodatku nie mają wkładów, a jedynie przetłoczenia na kloszach. A że tak czy owak bricksy podobają mi się bardziej, to wysępiłem od jakuba476 odlewy wkładów z Silvii Aoshimy i przystąpiłem do dzieła.

vpckwlqh.jpg

DnyCnBxh.jpg

EW0NurPh.jpg

YHPmgQIh.jpg

ups3jXfh.jpg

LfCfrHTh.jpg

EsjKtu1h.jpg

uFnySjmh.jpg

76euycwh.jpg

r3WWOZdh.jpg

cgDGxqRh.jpg

Gkvuj10h.jpg

svReDmWh.jpg

eSQJoK2h.jpg

 

Tym razem już chyba naprawdę nic wiecej w temacie budy nie wymyślę :P Wybrałem w końcu kolor, także mogę brać się za malowanie.

G0IsCi1h.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zachwycony i czekam na rowój

 

Dla mniej wtajemniczonych, jak przetarłeś te reflektowy i czym je następnie wypolerowałeś (bo ja nawet mały rysy zostawiałem żeby tylko nie pogorszyć sytuacji z wyglądem szyb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.