Skocz do zawartości

Lamborghini Aventador 1:24 Aoshima


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Po okresie przerwy spowodowanej klejeniem makulatury, czyli Halifaxa z Małego Modelarza o rozpiętosci skrzydeł prawie 90 cm...

 

Halifax_16_zpsuad7skbn.jpg

 

...wracam do korzeni, czyli plastików.

Na tapetę wziąłem ten model:

 

lambo_aventador_04-28_01_zpsd6egbwj0.jpg

 

Po otworzeniu pudła mamy tę oto niewielką kalkę i maski:

 

lambo_aventador_04-28_02_zpsbiv3b84o.jpg

 

oraz potężną (jak na auto osobowe) ilość plastikowych ramek.

 

lambo_aventador_04-28_03_zpsj4ybkm38.jpg

 

Ramek jest na tyle dużo, że nie udało mi się ponownie zamknąć pudełka.

 

lambo_aventador_04-28_04_zps15lvpi1p.jpg

 

Niestety, jak napisano w instrukcji, duża część elementów jest opcjonalnych (zaznaczone na szaro), choć jeszcze nie rozgryzłem o jakie opcje chodzi

 

lambo_aventador_04-28_05_zpse3tzrjpg.jpg

 

Niestety, nie ma nawet maleńkiej blaszki, czy pasów materiałowych, więc trzeba będzie pomyśleć nad jakąś waloryzacją (Sugestie mile wskazane).

Model będzie wykonany klasycznie, tzn. z potężną ilością rdzy, obić i syfu, więc nie wiem czy go malować, czy od razu cały zachlapać kupionym błotem z AK.

Tym bardziej, że instrukcja malowania jest dla mnie niezrozumiała:

 

lambo_aventador_04-28_06_zpss7citvcf.jpg

 

Czemu na niebieski mam dawać biały???? Ktoś wie???

 

Na razie pierwsze koty za płoty... i skleiłem silnik.

 

lambo_aventador_04-28_07_zpsd7cwz4aq.jpg

 

I to by było na tyle (cytat z prof. mniemanologii J.S. Stanisławskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model będzie wykonany klasycznie, tzn. z potężną ilością rdzy, obić i syfu, więc nie wiem czy go malować, czy od razu cały zachlapać kupionym błotem z AK.

Brak emotki na końcu rodzi we mnie pytanie, czy poważnie mówisz o rdzy, obiciach i syfie, czy to był żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt się zapowiada

Troszkę mnie zaniepokoił tekst o błocie, ale mam nadzieję, że to żart

 

Odnośnie malowania:

C5 to baza, C151 to biała perła (nie daje koloru, tylko perłową powłokę) i C46 to tzw clear.

Ten bezbarwny jest do przemyślenia: chyba lepiej dać lakier 2k lub Top Coat Gunze.

W efekcie dostaniesz niebieską perłę z pięknym połyskiem (jak się przyłożysz ).

 

Dodatków do tego modelu jest dużo, np:

- HD02-0182 zestaw ogólny,

- Hd02-0191 wydech,

- HD01-0041 logo stickers,

- HD03-0229 tylne amorki,

- T2M-5027 zawieszenie i inne

- A+Club MS-039 stickers.

Pewnie jest tego więcej. Wypisałem tylko to, co udało mi się kupić do tej pory.

Mam w magazynie podobny model Aoshimy:

124lamborghiniaventador600rb_zps6ab96264.jpg

 

oraz wersję roadster:

IMG_5933%20-%20modiv.jpg

 

Leżą głęboko schowane, ale jak będziesz coś potrzebował, to mogę je wygrzebać

 

Powodzenia . Będę pilnie obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Woocasch i Coppercata.

Z tym błotem to oczywiście gruby żart. Zawsze jak zaczynam relację, to pada sakramentalne pytanie: "A czy będzie brudzenie?"

No więc chciałem tego uniknąć.

A teraz na poważnie. Dzięki Jacku za wyjaśnienie farb. Z farbą C151 nie miałem jeszcze do czynienia. Miałem zamiar model malować metalikiem, ale chyba spróbuję tak jak pisze instrukcja. Zobaczę jak to wychodzi.

Jacku, czy te blaszki kupowałeś w Polsce, czy ściągałeś z zewnątrz? Ja przejrzałem kilka sklepów i najbliżej znalazłem w Jeseniku w Czechach.

Zestaw HD02-0182 jest dedykowany Fujimi. Ciekawe na ile zgodny z Aoshimą, ale chyba nie powinno być problemów?

W sobotę jadę do Koprivnic na ich festiwal modelarski to może uda mi się coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak, sorry za offtop, ale czy można gdzieś zobaczyć relację lub galerię z Halifaxa?

Nie jestem z "zawodu" kartoniarzem, więc nigdzie nie dawałem relacji ani galerii. Generalnie porwałem się "z motyką na słońce".

To mój chyba czwarty model kartonowy i stanowczo za trudny jak na moje umiejętności. Model, raz, że jest trudny, to jeszcze ma trochę błędów.

Np. autor zapomniał, że jak się robi kształtkę poszycia i drugą z poszyciem wewnętrzym, to ta druga powinna mieć rozmieszczenie okien w odbiciu lustrzanym, a nie obie identyczne. Poza tym, zaczynało mi już brakować cierpliwości. Samo podwozie sklejałem tydzień po kilka godzin dziennie.

Niemniej, jeśli Cię to interesuję mogę wysłać Ci kilka zdjęć na PW, czy opisać gdzie są problemy.

Acha, ja kleiłem ten model w wersji trudniejszej (szybki w oknach, kompletne wnętrze, otwarte podwozie, otwarte luki bombowe). Można go też sklejać bez tych bajerów i wówczas jest o wiele łatwiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namąciliście mi (pozytywnie) tymi blaszkami, że model na razie idzie w odstawkę, aż któreś z nich zdobędę. Może coś jutro kupię w Koprivnicach, ale szansa raczej znikome, bo oni głównie sprzedają: a) Tatry, b) militarkę, c) zestawy żywiczne. Na HobbyEasy jeszcze nic nie kupowałem, ale kiedyś musi być pierwszy raz.

Sam model zaczyna mi się trochę mniej podobać. Przy bliższym zapoznaniu widać, że jakość nie jest rewelacyjna. Duże skurcze odlewnicze w widocznych miejscach, przesunięcia połówek formy. Grube łączniki ramek w połączeniu z bardzo twardym plastikiem powodują, że oczyszczenie elementów jest pracochłonne, choć (na plus) trzeba przyznać, iż twardy plastik ładnie się szlifuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część blaszek jest dostępna w car-model-kit:

- HD02-0213

- HD02-0295

- HD02-0182

Są też sticker'y i wydech.

W Jeseniku blaszki HD są tańsze ( ) niż w Hobby Easy.

No i max. dwa dni czekania (kurier DHL lub GLS).

Polecam, bo sam bardzo często tam kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wystraszyłeś z tym brudzeniem!!!

 

Czekam na up'y, bo sam planuję zakup tego cacka!

 

CO do dodatków - służę pomocą, szukam, ściągam i często taniej niż w HE.

 

Podrzućcie Panowie link do tego sklepu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ciach.......

 

CO do dodatków - służę pomocą, szukam, ściągam i często taniej niż w HE.

 

To fakt - często korzystam i nie narzekam

 

Podrzućcie Panowie link do tego sklepu ;)

 

Znasz go doskonale: car-model-kit.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po Koprivmicy. Niestety, w tym roku były pustki. Mało modeli, mało oglądających, a na stoiskach same starocie.

Ale warto było jechać bo za 23 korony = 3,50 zł kelner przynosi na tacy kawę która składa się z: filizanki napełnionej w 1/3 gęstym naparem, dzbanka z wrzątkiem, literatki z zimna wodą, dzbanuszka ze śmietaną, cukru i ciasteczka. .

Pozostaje mi jechać do Jesenika. Nie piszcie, że kurierem taniej, bo zjeść obiad "U Petra" to rzecz bezcenna . To takie dziwne, jadałem w Czechach już chyba w 50 różnych przydrożnych barach i zawsze było dobre jedzenie. A u nas na 10, może jeden dobry bar się trafi.

Chyba, że Kashato coś mi załatwi. Jeśli masz jakąś propozycję, napisz na PW. Najbardziej zależało by mi na zestawie Aoshimy 00140 oraz HD01-0041 logo stickers. Gdyby nie było Aoshimy to jakiś zestaw z siatkami wlotów, bo nie chciałbym ich zaklejać "plastikiem". Poza tym, przyszłościowo, interesują mnie blaszki do Forda Fiesty WRC z Belkitsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sorki za marudzenie ale jak już mowa o tym sklepie car-model-kit.com. Nie ma tam przy rejestracji Polski... coś może nie tak robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za marudzenie ale jak już mowa o tym sklepie car-model-kit.com. Nie ma tam przy rejestracji Polski... coś może nie tak robię?

Co prawda, nie rejestrowałem się, ale POLAND figuruje na spisie.

przechwyt026_zpsfzenser1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za marudzenie ale jak już mowa o tym sklepie car-model-kit.com. Nie ma tam przy rejestracji Polski... coś może nie tak robię?

Co prawda, nie rejestrowałem się, ale POLAND figuruje na spisie.

przechwyt026_zpsfzenser1.jpg

 

 

No to chyba robię coś nie tak ponieważ:

xx_zpssqj0a0ij.jpg

 

 

GTiStyl... Ja kupuje u nich od dawna i naprawdę polecam... Nie jest to BNA, czy HE ale towar po trzech dniach w domu

 

I cenowo wygląda to zachęcająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba robię coś nie tak ponieważ:

xx_zpssqj0a0ij.jpg

Bo wybrałeś opcję rejestracji z krajów nie należących do UE.

Kliknij na "register" pierwsze z lewej, pod napisem: Visitors come from the UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koniec wakacji. Trzeba brać się do roboty.

 

m_lambo_aventador_07-29_01_zpsgbxkmsdh.jpg

 

m_lambo_aventador_07-29_02_zpsq3ifkiq4.jpg

 

m_lambo_aventador_07-29_03_zpszdqd0m09.jpg

 

m_lambo_aventador_07-29_04_zps3cw3pwm6.jpg

 

m_lambo_aventador_07-29_05_zpsuvrq9rbd.jpg

 

m_lambo_aventador_07-29_06_zpsxfkqaocr.jpg

 

Na razie największy kłopot to zestawowe kalki. Przypominają blachę, choć blachę jak się zagnie to tak zostaje, a kalki musiałem porządnie lać SOL-em i trzymać dociśnięte, żeby się "ugły".

Przy okazji pochwalę się zakupami. Śruby i nakrętki z SUPPLIES (od 0,8 do 2,6 mm).

 

m_zakupy_nakrtki01_zpsiskajycp.jpg

 

m_zakupy_nakrtki02_zpsnzxned8p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając kolegom.

1. Felgi są w trakcie, ale powinno być dobrze. Felgi miały fabryczny chrom. Położyłem na całość czarny błysk Tamiya X1 i teraz wacikiem przy użyciu Gunze Color Thinner zmywam czarną farbę, odsłaniając chrom. Mały problem, że na rantach chrom ma w niektórych miejscach zadziory. Trzeba to będzie podszlifować i podmalować srebrnym.

2. Tarcze hamulcowe. Przy każdym modelu obiecuję sobie zrobić przyrząd do obrotowego malowania. Chciałem pomalować ładne smugi, ale prowizoryczne mocowanie w wiertarce jak widać nie zdało egzaminu. Zobaczę po nałożeniu felg jak to będzie wyglądać. Albo zmyję, albo spróbuję poprawić.

3. Śruby. Kupiłem wczoraj w sklepie Max Hobby w Zabrzu (www.maxhobby.pl). Mają kilka różnych zestawów. Ja kupiłem 2 zestawy śrub sześciokątnych po ok. 20 zł. W jednym jest po 240 łbów śrub i po 240 łbów nakrętek o wym. 0,8 mm, 1 mm i 1,4 mm czyli razem 1440 łebków. W drugim jest po 210 śrub i nakrętek 1,8 mm, po 180 szt - 2,2 mm oraz po 156 szt 2,6 mm. Były jeszcze inne zestawy np.: śuba z podkładką. I teraz się zastanawiam, czemu nie wziąłem tych z podkładką. Przecież łatwiej odciąć podkładkę, niż dorabiać ją z pręta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.