Skocz do zawartości

Star 266 gaśniczy Bonex 1:24 wg projektu Mariusza Kity


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Budowę mojego Stara przenoszę do tego wątku.

Początek relacji był tu http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=50995

Dla niewtajemniczonych: kleję model Stara na podstawie wydawnictwa kartonowego:

 

Star266_15-10-13_01_zpse0fy0m20.jpg

 

Raptem po 3 dniach pracy (ok. 10 godzin) powstały mocowania tylnych zawiasów.

 

Star266_15-10-13_02_zpss5nxfhgf.jpg

 

Star266_15-10-13_03_zpsxly2z1og.jpg

 

Star266_15-10-13_04_zpsklzisgse.jpg

 

Star266_15-10-13_05_zpsrqts3gcw.jpg

 

Star266_15-10-13_06_zpsj0g8eezl.jpg

 

Star266_15-10-13_07_zpsxkeeqfgv.jpg

 

Star266_15-10-13_08_zps5w3dyirj.jpg

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Robota wre, a właściwie powolutku posuwa się do przodu. Każdy mały dupsik to godzina roboty.

Obaliłem już też jeden mit (który sam stworzyłem), robienie modelu bez zestawu wychodzi strasznie drogo.

Same imitacje śrubek będą kosztować ponad 100 zł. Ale to taka mała dygresja. Postęp prac na zdjęciach.

 

Star266_15-10-16_01_zpsv98zv7d9.jpg

 

Star266_15-10-16_02_zpsg0kom93z.jpg

 

Star266_15-10-16_03_zpswgev0udz.jpg

 

Star266_15-10-16_05_zps5iagruwt.jpg

 

Star266_15-10-16_04_zpsjdjw1ap9.jpg

 

Od razu wyjaśniam. Proste resory to nie błąd. W tym aucie takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóz strażacki, a w dodatku Star 266 to świetne połączenie.

Będziesz robił dokładnie takiego jak jest w kartonie czy jakieś swoje działania z wyposażeniem lub malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych piór?

Jest o jedno za mało, bo mi się na grubości już nie mieściło.

star_01_zps8anotvbw.jpg

...Będziesz robił dokładnie takiego jak jest w kartonie czy jakieś swoje działania z wyposażeniem lub malowaniem?

Takiego

star_02_zpskxtxonz7.jpg

 

star_03_zpsmef5oyu0.jpg

 

Tylko nie wiem skąd wziąć takie dziewczyny na wyposażenie. Bo ten brzuch po lewej dam własny i będzie idealnie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z dokumentacją do modelu u Ciebie? Osobiście siedzę w modelarstwie kartonowym od podstawówki, czyli jakby nie było od 20 lat i jako wskazówka mogę stwierdzić, że spora część projektów Mariusza Kity zawiera liczne uproszczenia, czasem bardzo duże. Tak dla przykładu Willys Jeep jego autorstwa jest zaprojektowany genialnie, podczas gdy np. Mercedes L4500 jest w sumie modelem blokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z dokumentacją do modelu u Ciebie? Osobiście siedzę w modelarstwie kartonowym od podstawówki, czyli jakby nie było od 20 lat i jako wskazówka mogę stwierdzić, że spora część projektów Mariusza Kity zawiera liczne uproszczenia, czasem bardzo duże. Tak dla przykładu Willys Jeep jego autorstwa jest zaprojektowany genialnie, podczas gdy np. Mercedes L4500 jest w sumie modelem blokowym.
Chyba jest dobrze. W kartonówkach nie siedzę, ale ten model ma prawie wszystkie możliwe do zrobienia szczegóły. Rozrysowany jest na 18 arkuszach powiększonego formaty A4. Do tego 15 stron opisów i rysunków.

Ja natomiast zrobiłem ponad 100 zdjęć oryginału i wybieram się na jeszcze jedną sesję zdjęciową, bo jednak jeszcze w wielu miejscach mam znaki zapytania.

Natomiast co i jak uda mi się z tego zrobić to jak na razie wielki znak ?

Mogę Ci wypożyczyć moje dziewczyny
To już chyba do pożaru nikt by nie pojechał. Ogień byłby w remizie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Dorobiłem przednie amortyzatory i uchwyty do zamocowania wciągarki. Pomazałem trochę farbą w miejscach gdzie podejrzewałem, że mogą być nierówności, których nie widać na plastiku. Nie chcę jeszcze malować całej ramy, aby nie osłabiać miejsc klejenia elementów.

Mam niby mały, ale istotny problem, może ktoś mi pomoże. Niektóre elementy o nieregularnych kształtach przenoszę na plastik poprzez naklejenie części z papieru. Gdy naklejałem wikolem to w trakcie wycinania mi odpadały. Gdy naklejam CA to nie mogę potem zeszlifować papieru, bo na plastiku 0,25 mm musiałbym szlifować do zera. Jak papier zostaje, to się mechaci przy malowaniu. Zna ktoś inny klej? Lub metodę?

 

Star266_15-10-26_01_zpsdhiciiuh.jpg

 

Star266_15-10-26_02_zpswib9uvxs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Microscale Micro Liquitape do klejenia "na chwilę". Potem łatwo go usunąć.

Myślę, że niezły będzie klej polimerowy. Pod warunkiem, że nie zależy Ci na zachowaniu części kartonowych

Części kartonowe idą do kosza, więć wypróbuję klej polimerowy, tylko sprecyzuj, gdzie go szukać, i czy to jest prawidłowa nazwa.

Do sklepu modelarskiego na razie się nie wybieram, więc microscale musi poczekać.

Kurczę. Teraz sobie przypomniałem, że w czasach szkolnych gdy obowiązywały tzw. tarcze, był taki niewysychający klej którym się przyklejało tarcze do ubrania, a po wyjściu na miasto tarczę przeklejało się na lusterko i do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić ksero na papier samoprzylepny.
Dziękuję wszystkim za szeroki odzew. Mam papier samoprzylepny więc wypróbuję. Testowałem też sposób który podesłał mi na priv kolega IMT. Mianowicie przykładam wydruk tonerem do plastiku i watą nasączoną acetonem transferuję wydruk na plastik. Pierwsza próba była niezbyt udana, bo chyba za mocno podlałem i toner się rozmył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.