Skocz do zawartości

Ford F-350 Super Duty - Meng 1:24


jankes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Długo zastanawiałem się, czy zrobić z tego modelu warsztat (zresztą mój pierwszy raz ;) ).

Po przekalkulowaniu za i przeciw doszedłem do wniosku że spróbuje , do odważnych świat należy (lub nie).

Zatem rozpoczynam moją walkę z Fordem, walka będzie zapewne trwała długo i namiętnie, czasem z dłuższymi przerwami bo niestety praca wzywa w świat.

Mam nadzieje ze będziecie kibicować i doradzać.

Oczywiście uwagi mile widziane.

Nie udało mi się znaleźć na forum in-box'a z tego modelu zatem na pierwszy ogień idzie zawartość dość dużego pudełka.

IMG_5904_1.jpg

 

IMG_5901.jpg

 

IMG_5895.jpg

 

IMG_5893.jpg

 

IMG_5889.jpg

 

IMG_5885.jpg

 

IMG_5885.jpg

 

IMG_5876.jpg

 

W chwili obecnej zastanawiam się na kolorem i powoli poszukuje dokumentacji wszelakiej.

Jak mi się uda ;) model nie będzie "prosto z pudełka" coś zapewne dodam od siebie - co dokładnie to jeszcze do przemyślenia i znalezienia dobrej dokumentacji.

W planach oryginalny chrom zostanie usunięty, jak tylko znajdę u siebie niemiecką wersje "kreta" - DOT-4 niestety nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to siadam i obserwuję. Patrząc na zawartość wygląda to całkiem fajnie.

Zapraszam, zapraszam

Pytanie: czy Meng Models popełnił coś jeszcze w 1:24 ?

Z tego co wiem jeżeli chodzi o cywile to tylko F-350.

Do tego lawetę, a na lawetę jakiegoś klasyka:D

Nie głupi pomysł ;) a teraz znajdź mi model lawety ;P

Jestem też ciekaw co zrobisz z chromowanymi częściami, zostawiasz, czy zmywasz i malujesz na nowo np alcladem?

Tak jak napisałem, w planach jest usunięcie oryginalnego chromu. Myślę że będzie to alclad II - bo taki mam obecnie w posiadaniu.

Powiedzmy że jeeeeest oki

Cóż czołgi to chyba inny dział

Napisz cos o wypraskach jak jakosc?

Na chwile obecną mogę stwierdzić że są dość dobre, dość szczegółowe jak na moje oko. Plastik jest twardszy niż np. Tamiya. Jednak nie mam aż tak dużego doświadczenia aby obiektywnie ocenić jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny.

 

Ekologiczny. Oszczedne spalanie. Maly.

 

To lubie.

 

Pojechałeś po całości

 

No daj spokój, co on tam ma na ramkach? V8 Powerstroke?

 

Nie chcę podpuszczać, ale wymiana na Cumminsa (oczytwiście celem podkręcenia) i transmisję na Allison 1000 powinna go trochę rozruszać... ;)

 

0905dp_03_z%2Bcummins_diesel_engine_swap%2B95_ford_f350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dobrze, ze zdemaskowali te skrytobójcze Lupo pragnące zagazować ich zdrowe amerykańskie dzieci w ramach dokończenia planu ostatecznego rozwiązania. Teraz zostaną im tylko te czyste, spełniające wymogi małolitrażowe pojazdy.

 

Przypomina mi się jeszcze taka scena:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego lawetę, a na lawetę jakiegoś klasyka:D

Nie głupi pomysł ;) a teraz znajdź mi model lawety ;P

.

 

https://www.google.pl/search?q=race+car+trailer+revell&rlz=1C1GIWA_enPL659PL659&espv=2&biw=1828&bih=995&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIkuGRta_FyAIVB6ZyCh2UuggF

Aczkolwiek nie wydaje się to jakimś trudnym projektem od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie,

 

Praca idzie bardzo powoli, ale do przodu .

Kilka rzeczy już zrobiłem zatem mogę pokazać wam moje wypociny .

 

W planach będzie oczywiście "brudzenie" silnika co by nie wyglądał prosto z fabryki.

 

Krytyka mile wskazana.

 

IMG_0936.jpg

 

IMG_0938.jpg

 

IMG_0944.jpg

 

IMG_0945.jpg

 

IMG_0948.jpg

 

IMG_0954.jpg

 

IMG_0955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dobry dzionek lub wieczorek...

 

Małe uaktualnienie mojej pracy. Niestety obowiązki wyjazdowo-pracowe pochłaniają mój czas, zatem na hobby czasu jest mało.

Oczywiście nie ma u mnie modelu bez kilku baboli które przez przypadek się pojawiły (niech wina przypadnie małym doświadczeniem + chęcią zakończenia prac jak najszybciej )

Zatem zaczynamy:

 

Pozbyłem się oryginalnego chromu, zamiennik to Alclad II (ALC 107), mam z nim małe problemy - zdjęcia z drugiego malowania. Pierwsze było totalnie do du..

 

IMG_3246.jpg

 

IMG_3253.jpg

 

IMG_3255.jpg

 

Nie wiem czemu ale ten chrome bardzo łatwo schodzi, czym to jest spowodowane?? (użyłem oryginalnego podkładu black primer alclad 2 - 305)

Oto zdjęcia kilku irytujących wpadek .

 

IMG_3250.jpg

 

IMG_3252.jpg

 

Panowie co zrobić z tym chromem? Da się to pomalować jeszcze jedną warstwa? czy usunąć chrome i jeszcze raz malować?

 

Buda pomalowana (farba Gravity colors - GC-203) - brak lakieru bezbarwnego

 

IMG_3259.jpg

 

IMG_3257.jpg

 

I kolejny irytująca wpadka :/ cóż jak się człowiek cieszy to się cieszy

IMG_3256.jpg

 

Kółka już własne ma:

IMG_3266.jpg

 

IMG_3267.jpg

 

Oprócz tych "małych" wpadek, mogę napisać że praca z modelem na chwilę obecną jest bez problemowa. Myślę że Meng wykonał kawał dobrej roboty.

 

Zatem do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom schodzi, bo to taka natura farb Alcald. Słyszałem że AK wypuścił nową serię farb metalicznych które podobno są bardziej trwałe. Tak po za tym to super Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz farb Gravity, to dlaczego nie dasz ich chromu ? Jest 100 razy lepszy od ALC

I nie schodzi pod palcami.

Alcladowy chrom można zabezpieczyć przed ścieraniem wodnym clear'em ALC-600, ale troszkę traci się na jakości.

 

 

P.S.

Nie pamiętam, czy o tym pisałem wcześniej, ale do tego modelu są super blaszki: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom schodzi, bo to taka natura farb Alcald. Słyszałem że AK wypuścił nową serię farb metalicznych które podobno są bardziej trwałe. Tak po za tym to super Ci idzie.

Vallejo też wypuściło nowe farby metaliczne, niestety kiedyś kupiłem Alcald, czytałem gdzieś na forach że są problemy no ale nie wiedziałem że aż takie... Cóż następnym razem będzie inny producent myślę że pojdę za Coppercat i kupie z Gravity.

Skoro używasz farb Gravity, to dlaczego nie dasz ich chromu ? Jest 100 razy lepszy od ALC

I nie schodzi pod palcami.

cóż jak napisałem powyżej, następnym razem.

P.S.

Nie pamiętam, czy o tym pisałem wcześniej, ale do tego modelu są super blaszki: tutaj

Nie, nie pisałeś. Możliwe że kupię sobie jeszcze raz ten model bo strasznie mi się podoba . Pozatym stronka poleciała do ulubionych .

wóz fajny, szkoda że ma taką cenę zaporową jak dla mnie

Wiem, cena nie jest za mała. Ja miałem to szczęście że udało mi się kupić model na wystawie modelarskiej po odpowiednio niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.