Skocz do zawartości

VW GOLF GTI mk2 Revell


isz007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chętnie poobserwuję Twoje zmagania z tym autkiem tym bardziej, że i na mnie czeka ten sam model. Powodzenia w budowie.

 

Dziękuję

 

Wywierciłem otwory na przelot w felgach, co zdecydowanie poprawiło ich wygląd, a także ujednoliciłem deskę podkładem 1200, jeszcze będę nad nią pracował....

 

cedqBl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

Nie wiele... ale się dzieje ;)

Wycinanie, szlifowanie, szpachlowanie... jednym słowem Revell...

Patrzyłem sobie trochę na te golfy... i trochę nie mogę się połapać, jaki fotel Revell miał na myśli... Volkswagena "sportowy" czy Recaro, głownie chodzi mi o różnicę w zagłówku miedzy tymi fotelami...

Może ktoś ma jakieś dobre zdjęcia vw golfa mk2 GTI w originale...?

 

ASlM86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

 

"Walka" z Revell-em trwa, staram się robić jak najlepiej potrafię, czasem wyjdzie trochę lepiej, czasem gorzej... i znów muszę coś poprawić...elementy na zdjęciu niżej, jak widać jeszcze muszę dopracować...

 

1QM1jY.jpg

 

A może by mu tak wstawić V8? ....

 

9u0NAn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

 

Z maską trochę mnie poniosło, za duży optymizm we mnie wstąpił, chciałem poprawić użebrowanie, ale wyszło nieciekawie, pozostało tylko to usunąć, teraz się zastanawiam co z tym zrobić....

Środkowy tunel w miejscu lewarka skrzyni biegów również usunąłem, jest tam "półeczka" na drobne przedmioty... która w wykonaniu revella wyjątkowo mnie się nie podobała...

 

 

Qzf2C3.jpg

 

S6nmoc.jpg

 

fOAo5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, mam pytanie on jest wykonany od podstawy czy kupiony i składany ?? pozdrawiam: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, mam pytanie on jest wykonany od podstawy czy kupiony i składany ?? pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Minimalne postępy, usunąłem klamki, teraz muszę wykombinować czy poprawiać te seryjne, czy wykonać jakieś zupełnie nowe, wypełniłem otwór we wnętrzu, na maskę nie mam dobrego pomysłu..., muszę znaleźć odpowiednią blaszkę i wypełnić te dziury.

Popsułem zderzaki, które Revell moim zdaniem wykonał wyjątkowo źle.

Myślałem żeby kupić takie:

http://www.scaleproduction.de/product_info.php?info=p177_v-w-golf-2-gl-stossstangen.html

ale wtedy musiał bym przerabiać kastę, czyli boczna szyba lusterka...itp

Szukałem innych akcesoryjnych zderzaków, ale nic nie znalazłem, zależy mi na wąskich zderzakach..., może ktoś się z takimi spotkał? Fujimi ma takie, ale czy da się kupić wybrane części? Raczej nie.

 

Up9LK7.jpg

 

lEisA2.jpg

 

atwnJb.jpg

 

cMcZud.jpg

 

lQLBz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Golf cd.

 

Poprawiłem nieco silnik, usunąłem "stare" świece, na ich miejsce wstawiłem nowe, do tego dojdą jeszcze przewody, pewnie z drutu,

 

GUdiwh.jpg

 

BGN5Ha.jpg

 

Fzf0Dh.jpg

 

PYGKtA.jpg

 

Kombinuje też z elementem który możemy nazwać jako całość kolektorem snącym, tutaj też będę chciał wykonać przewody wtrysku paliwa z drutu, te które były razem z odlewem usunąłem, jak również dolną część kolektora ssącego, ale narazie nie mam pomysłu jak go zrobić/dorobić na nowo, coś wymyślę,

 

h1BY53.jpg

 

q15Zee.jpg

 

Poprawiłem zagłówki w fotelach..., drugi się klei ponieważ wierciłem na szwie i pod wpływem oporu wiertła się trochę rozkleił,

 

A0ijJF.jpg

 

Drobnica...

 

dPx6vy.jpg

 

Dziękuję, cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dobry wieczór...

 

Na dzisiaj wygląda to tak:

 

"Podwozie" malowałem aerografem (gunze), reszta pędzelek i mix farb, tamiya, vallejo, humbrol, revell... tak trochę eksperymentalnie żeby sprawdzić jak poszczególnymi farbami maluje się z pędzla.

Przy malowaniu aerografem natomiast, coś poszło nie tak, na elemencie farba zmieniła się w proszek... potem to z trałem i pomalowałem ponownie... ale również lekki proszek został na elemencie...na szczęście po przetarciu łatwo było go usunąć.

Nie wiem co zrobiłem nie tak?... za małe ciśnienie na komresorze? za mało rozcieńczona farba? aerograf do kitu?

sam nie wiem.....

 

 

 

haxYyT.jpg

 

GhGYld.jpg

 

EeEP21.jpg

 

CvqwgD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enten chodzi ci o to małe czarne na płycie podłogowej

to czarne -pompa paliwa /srebrne -filtr paliwa

dlaczego nie złote przewody ? u mnie w golfie 1:1 mam zielone

ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor nadwozia planujesz?

 

305 MR HOBBY GRAY FS36118 -czyli ciemno szary, ten sam co podwozia.

 

Skąd pomysł na złote przewody paliwowe?

Na tylnym pasie po lewej stronie - co to jest?

 

Miały być miedziane , ale trochę za jasne wyszły..., choć jak by tak dobrze wypolerować miedź...na żywo nie ma tragedii, wygląda to całkiem fajnie.

 

Zajarzyłem ,ten pasek naklejony to pewnie łata blacharz się nie popisał

poszedł na łatwiznę

 

Tak właśnie było....

 

A to mój model

8916015600_1480880776_thumb.jpg

 

Super wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,myślę nad zrobieniem drugiego

bo w tym jest tylko przednie oświetlenie

w drugim przód i tył, teraz są

dostępne takie małe diody.

pozdro.

ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,myślę nad zrobieniem drugiego

bo w tym jest tylko przednie oświetlenie

w drugim przód i tył, teraz są

dostępne takie małe diody.

pozdro.

ARNI44

 

Ja muszę kupić drugiego, bo zpartoliłem zderzaki, są do niczego, ale lepsze takie niż żadne, chyba że Ktoś ma i chciałyby się pozbyć to chętnie przygarnę, a najlepiej gdyby to były zderzaki od Fujimi, nie Revell.

Oświetlenia nie będę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.